Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de aug-sept 2003 (16)


Recommended Posts

Dragele mele, sunt atat de obosita, acrita si lipsita de orice chef, incat am evitat sa va mai scriu ca sa nu va stric si voua cheful cu vaitaturile mele [bang]. Bineinteles motivul este cel pe care-l banuiti probabil, apartamentul care inca nu e gata!!! [cusca] Deja nu mai are sens sa va pomenesc ce si cum, am avut zilnic cate o discutie dura cu seful de lucrari de acolo dar asa m-am saturat ca vad ca nu are nici un efect orice i-as spune, mai curand as aplica [bruta] si as sti macar ca m-am "racorit". Asa ca de asta nu am mai scris, dar am citit aproape zilnic ce povesteati voi. Acum, vreau sa recuperez si sa le spun si eu LA MULTI ANI cu sanatate bebeilor pe care i-am scapat si anume: Andrei, Oana si Alexia [cheers] Despre Raducu nu am ceva special sa va spun, el se mentine zambaretz si "argint viu" cum il stiti, e din ce in ce mai interesat de ce este in jur si la fel de repede se si plictiseste. Inca nu avem semne de dintosi, dar continuam sa lasam bale peste tot, sa nu ni se piarda urma [8D]. Nicoleta, sa-ti traiasca feciorul si sa fie sanatos [cheers], mi-a atras atentia coincidenta datei nasterii cu a baietelului meu [colegi]. Mihaela-s, ce-ai rezolvat cu maseaua? Esti bine acum? Ce exemplu le dai tu fetitzelor tale? (hehehe [bruta]) Glumaaaaa[:D] Loredana, sanatate Lisei!!! Cat despre intalneala, s-ar putea (90%)ca noi sa nu reusim sa venim nici de Paste si nici in week-endul urmator, fiindca martea de dupa Paste sotul meu lucreaza si in week-endul urmator speram [iartama][iartama][iartama][popa] sa ne mutam ...asa ca speram sa onoram o alta viitoare intalneala, mai incolo, cand ne-om revenii si noi cu "nervii capului" . Nici nu simt (ca in nici un an) ca vine Pastele, nu am facut nici o curatenie, poate recuperez un pic saptamana viitoare, macar asa de ochii soakrei [:D]. Nu simt nici macar ca maine e si ziua mea de nume - ca ma cheama si Viole(n)ta [:D]- si nici nu imi vine sa ma agit de vreun fel. Sper ca nu v-am stricat buna-dispozitie si sper sa ne reauzim intr-o lumina mai roza. Va pup si pe bebei ii pup pe ceafa lor dulce [pup] danat http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pai, bine voi ati schimbat data intalnirii pe 17 cand eu il botez pe Erik? Noi nu putem fugi de la botez sa venim in IOR, ca nu e frumos sa iti lasi mosafirii... Mutati si voi macar pe 18...Eu vin si a doua zi de Paste, numai sa spuneti unde si sa fie, daca se poate, dupa ora 14:00, ca atunci e printul bine dispus. cristina super idee cu tricourile pt bb! dana_ene chiar e precoaca Oana ta, bravo! Erik nu sta nici in fund nesprijinit, si chiar ma baga la idei... Irinuca: daca fata ta spala geamuri si calca, atat vreau de la ea, sa faca si o vizita pana la mandea, ca am niste rani la buricele degetelor si mi s-a acrit de spalat, iaca m-am saturat! Si inca ceva, ai cumva vreo gazda buna pe la Sinaia, unde poti merge cu copilul? daca da, da-mi si mie detalii pe privat. Multam fain! roisin: vreau si eu la petrecere, poa' sa fie si sub bloc nu neaparat pe bloc. fetelor: mare rugaminte, dati-mi si mie niste sugestii, nu stiu cu ce sa ma imbrac pt. botez, nu vreau sa fie nici prea,prea nici foarte, foarte, poate ati vazut ceva pe la magazine dragut, spuneti-mi si mie, bliiiz! Oana si bb Erik http://community.webshots.com/user/oana_noemi http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo][flo][flo][flo] pentru danat si mireaf! loredana mie legumele si carnita imi ies pasta daca le bag in robot. si ca sa iasa mai moale, pun laptic. dana de cand am mutat patutul lipit de pat andrei sta suspendat de margine toata ziua. inca nu se muta, dar topaie in disperare de pe un picior pe altul. in schimb, mai are o ocupatie, roade patutul cu dintisorii... si nu stiu ce sa fac, sa-l las sau nu.... mi-e frica sa nu se raneasca cumva la gingia de sus, dar el se simte tare bine, cand apasa cu ea. probabil il manaca de la dintisori... tigresa versurile ma apucasem sa le scriu "dupa dictare". dar o sa vad ce e cu cartea. sa o comand si eu. si stiu ca exista niste programe unde introduci notele si iti scoate aproximativ melodia. cd-ul pe care il am e facut de cineva, avea cantecelele pe caseta si le-a copiat pe cd. irinuca poza avea 600K [q][q] dar am salvat-o pana la urma... danat, tinem punmii cu mutatul, da' poate ne si vedem [:D], cine stie, ne da o mana de ajutor seful de lucrari [:D]. glumeam. sper sa va linistiti si voi cat mai repede, si daca o sa puteti, va asteptam in IOR. oana pai unde il botezi pe erik?[:D] ca vine muntele la mohamed, mutam intalnirea...[:D] cu sugestiile de imbracat, vezi intai cum e vremea, ca la 25 de grade ai o sumedenie de optiuni... IOR - 17 aprilie: dana_ene, freia, cristinamh, reby, tigresa dana, la ce ora??? si unde? eu propun in fata la biserica de lemn, ca o gaseste toata lumea. plus ca e si parcare acolo.
Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, am trait s-o vad si pe-asta! am intrat la tribuna invatamantului sa comand carticica cu cantece... ei bine, toate bune si frumoase, formular on-line de comanda, completez... si la final imi cere sa printez formularul, sa-l decupez si sa-l trimit prin posta la adresa redactiei! ei bine, n-am mai auzit de asa ceva!!!!! sa caut un tf sa sun, sau le scriu direct, nu mai stric si tonerul de la imprimanta pe prostiile lor! eee, da au si comanda telefonica. te pomenesti ca o sa ceara fax de confirmare! bebelacul am auzit ca e bun. dar depinde de copil. eu mai am un stoc considerabil de vitalact, asa ca andrei o sa fie destul de mare cand o sa-i schimb laptele. sper doar sa nu faca mofturi. nicoletaF problema cu mesele a tot a fost dezbatuta, daca mai gaseesc subiectul o sa ti-l trimit. in principal noi avem 5 mese, si cam tot ce-ai descris tu consumam si noi. atat ca nu carne si ou in aceeasi zi, iar oul de doua ori pe saptamana. nu avem san si nici nu mancam noaptea. 1. lapte, 210ml 2. piure legume/spanac (125g) + 5-6 lgt carne /ficat/ 1 galbenus 3. mar/banana/para/s.a. + branzica de vaci 1 lgt + 3-4 lgt biscuit; suc de mar/portocala/gref 4. 1 iaurt danone mic simplu + 4 lgt biscuit 5. 240ml lapte cereale ii dau ocazional, mai ales de cand devoram biscuiti... pesmet nu i-am dat inca, si nici nu stiu daca o s-o fac. ficatelul eu il curat cat se poate de zgarciuri, il fierb in lapte diluat apoi fac pachetele la congelator cu cate 2 ficatei. la masa il faram bine, pun putin laptic, unt si legumele si atat. andrei adora deocamdata combinatia, cand se va plictisi mai caut solutii. fetelor, m-ati speriat cu viroza asta1 eu vreau sa ma duc cu andrei la control, dar daca acolo sunt copii bolnavi, sa nu luam si noi ceva.... cred ca-mi fac programarea diminieata, ca e mai liber. andrei m-a disperat. de cateva zile zice intr-una un fel de "g g r r r r ...." din gat, si continua asa de-mi vine sa ma urc pe pereti. deschide ochii dimineata, caraie! face kk, idem... sta in premergator, mai schimba tonul... dupa-amiaza mai variaza un pic... iar azi a fost intors pe dos. n-a facut kk de dimineata si toata ziua nu i-am intrat in voie. i-am facut 80ml suc de pere si pe la 22.00 abia, cu supozitor, a facut un kk mic. dar apoi era numai zambet! daca si maine imi face asa, mai ales ca suntem plecati mai toata ziua...
Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand imi pun cenusa-n cap, merg de-a busilea, fac metenele si zic: la multi ani Andrei cel ranjit, sa cresti mare si sa ramai tot asa zambaret si cuceritor si iertaaaaree!! [iartama] In al doilea rand la multi ani pentru floricelele de maine, Florentina si Violenta (ma, tu chiar iti iei numele in seris? [:D]), multi pupici, sa va mearga bine si sa fiti sanatoasa. Si caaaalme... [:D] Mai avem vreo alta floricica, ne mai face cineva vreo dezvaluire? Irinuca, m-ati rupt cu declaratia voastra, era sa cad de pe scaun... acuma imi pare si mai rau ca nu v-am gasit in Herastrau, cine stie, azi puneam de-o logodna. [:)] Oricum, sa-l pregatesti pe Raducu tau sa nu sufere prea tare daca mandra mea n-o sa vrea sa-l pupe din prima. E cam distanta cu bebeii, desi de baietei s-ar putea sa-i placa... Pe fata cu curatenia am ratat-o la mustata, eu m-am descurcat singura cu geamurile, si ce mi-a mai ramas de facut poa' sa mai astepte si pentru dupa Pasti. Tre' sa fac revolutie prin sifonier, sa scot lucruri de vara, sa afund lucrurile de iarna, prostii d-astea. Da' eu ma gandesc sa iau pe cineva permanent sa ma ajute macar o data la doua saptamani, asa ca pe tine te voi chestiona cand o sa mi se puna pata. Noi suntem pentru IOR, numa' sa fie mai dupa 11, ca ne-am puturosit tare de cand cu ora de vara, numai la 10 ne sculam... [:I]. Si duminica e bine, oricand e zi libera. Oana, la party n-am mai ajuns nici noi ca pe tati l-a lovit o pantecarita (ciudat, el nu face d-astea, eu sunt maestra la asa ceva), asa ca am petrecut ziua NATO acasa, cu meniu de regim, supa, pui si orez. Si azi aproximativ la fel. [:(] Mi-e pofta de-un miiiiic!!! Azi a venit popa sa faca sfestanie (ca d-asta am fost in priza toata saptamana) si pitica mea a ranjit la el si l-a bombanit in toate felurile, nu-mi venea sa cred ca facea asa la un nenea necunoscut si imbracat in anteriu pe deasupra. Ca sa nu mai spun ca era cu ochii permanent cand la el, cand la dascal. Dascalu' se plimba prin casa cu tamaie si fii-mea ii urmarea fiecare miscare, tinea locul catelului. [:D] V-am pupat, duminica frumoasa si calduroasa. PS Danateu, lasa-n Doamne iarta-ma curatenia, la ce-ti trebe sa te spetesti cand oricum te muti peste o saptamana? Iti dai seama ca dupa mutat va trebui sa faci de cinspe ori mai multa treaba, ia mai bine odihneste-te ca sa ai de unde-ti lua avant. PPS Apropo de mese, fii-mea vad ca incepe sa reduca numarul la 4. Nush' cum face, dar adoarme fix inainte de ora mesei si ma trezesc ca doarme cate o ora jumate, doua... [bang] Altfel, papa bine si cu pofta si cand se scoala are o foaaaaame!!! Nicoleta, bine ai venit! http://community.webshots.com/user/r0isin http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Se pare ca de acasa nu reusesc sa butonez deloc...Andra vrea de fiecare data sa faca ce fac eu si bate in tastatura ca disperata asa ca nu reusesc sa scriu nimic, dar iata ca a venit luni si sunt din nou la serv. Am invins si eu cu cantecelele! De acasa merge. NU am descoperit secretul inca dar...sap... Mai dar ce viteza aveti...deja s-a deschis o noua sectiune si eu abia am reusit sa citesc sectiunea 16. Parca nu v-as fi "vizitat" de-o eternitate... Liliana&[copil] Andra-Maria http://community.webshots.com/user/liliac1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...