Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de aug-sept 2003 (16)


Recommended Posts

Azi i-am scos Emmei cerceii din ureche si i-am pus altii, asa ca am verificat sa vad daca mai are gilma. Spre usurarea mea, nici urma[bis]. Mihaela, m-a innebunit grasana ta cu sepcile, mincau-ar mama[pup]. Si spre supararea ta[:p], o sa iti spun ca Silvia nu seamana cu tine...na. Ce numai Emma mea sa semene cu ta-su?[:D] Sa mai moara si alte mamici de ciuda (asa cum fac io:)) ca don'soarele lor seamana cu taticii[:D] http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata fetelor ! Vai ce sa ma fac cu Lisa mea, imi este groaza mai ales ca acum se schimba ora... aseara buburuza mea sa culcat la ora 22:15, pai maine seara se va culca la 23 ... ma ia groaza, cred ca nu am sa o mai las sa doarma de 3 ori pe zi, am sa ii dau voie o data dimineata si apoi imediat dupa pranz si gata ... ca altfel vom avea probleme [bang][bang][bang]. voi ce ziceti? la ce ora se culca copii vostri seara? ce sa fac cu ea sa o pun in pat mai devreme? imi cer scuze ca e cu intarziere dar ieri ca o fraiera ce sunt nu m-am uitat care sunt sarbatoritii ... [s][s][s] pentru gemeneii Horia si Martin si pentru Andreea Alexandra ... sa cresteti mari si sanatosi . Maine implineste si Lisa mea mica 6 luni, nici nu imi vine sa cred ca a trecut asa repede timpul, sunt fericita. Draga Mihaela_s ai un ingeras de fetita , te invidiez, asa mi-as dori si eu sa fie si Lisa putin mai grasuta, mie mi se pare ca e tare mica, adevarul e ca sa si nascut micutza, a avut 49 cm si 2800 g si a venit la 8 luni si 3 zile, termenul a fost 23 octombrie si ea a venit pe 28 septembrie. Premergatorul. Dr. mi-a spus ca e absolut interzis sa pui copilul in premergator. Asociatia medicilor internationala, sau ceva de genul asta au si interzis producerea premergatoarelor, doar ca firmele ce le produc nu se conformeaza si le fac in continuare, asa mi-a zis mie si pediatrul si kinetoterapeutul ... Dana ene si Lisa sta foarte bine in fundulet atunci cand e sprijinita de ceva, singura cade, dar e inebunita nu mai vrea sa stea deloc intinsa, cred ca va face febra musculara la burtica de cum tot incearca sa se ridice singura si mai nou, de vreo 2 saptamani cu o tin de manute si o ridic in fundulet ea e direct in picioare. Am pus-o intr-o seara lanaga masuta din sufragerie si ce crezi? a pus mainile pe ea si sa tinut singura, fara ajutorul meu :)) [pup] ep toate mamicile si bebelasii lor si un weekend placut !!! Loredana si [zana] Lisa-Marie http://community.webshots.com/user/lisa_mica28 lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana_ene ... o sa avem sarbatoare dubla ... [disco][disco] si ce ne vom mai distra ... Balantele frumoasele ... Eu si sotul meu suntem 2 tauri, cu diferenta de 5 zile intre noi iar Lisa este balanta dintre noi... si chiar este ... Loredana si [zana] Lisa-Marie http://community.webshots.com/user/lisa_mica28 lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, eu nu ma mai iau dupa fiecare gura de medic, daca asculti 20, toti 20 vor avea pareri diferite. Cred ca in probleme din astea controversate fiecare ar trebui sa-si asculte instinctul si ceea ce in engleza se numeste "common sense". Din ce am citit apropo de premergator, singurul mare "defect" este ca genereaza multe accidente, in special in casele cu scara interioara (multi copii ajung la spital dupa ce au cazut pe scari). Iar daca ar fi fost o problema cu adevarat grava legata de aceste produse, cu siguranta s-ar fi interzis fabricarea lor. Si, din ce am vazut pana acum, cu lucrurile pentru copii nu se glumeste, daca au fost interzise chiar nu mai produce nimeni (vezi milioanele de jucarii retrase de pe piata numai in ultimele luni, pentru ca aveau bucati care puteau fi rupte si inghitite). In acest caz, personal ma indoiesc ca o firma precum Chicco ar mai fabrica un produs care poate afecta dezvoltarea fizica a zeci de mii de copii. Din tot ce am citit pana acum (inclusiv pe babycenter.com - un site de referinta pentru mine, in 4 carti intre care Dr Spock si Mama si Copilul) nimeni nu interzice folosirea premergatorului, ci doar introducerea lui cand copilul este pregatit sa stea in picioare. In alta ordine de idei, Miruna mea vad ca se cramponeaza sa tot spuna mama, si asta tot mai des pe zi ce trece. Acum vreo luna zicea dada si tata, dar vad ca si-a schimbat preferintele si acuma mai spune bubu, baba, dada si cu predilectie maaa, mmeeee, maaammaaa precum si alte variante. Cred ca tati e un pic gelos. [:D] Cristina, foarte faina noua aranjare a pozelor, dupa ce m-am uitat la ele mi-am amintit ca noi iar suntem restante. [:)] Trimit azi sau maine pentru 6 si 7 luni. http://community.webshots.com/user/r0isin http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina e superba aranjarea la poze, minunata, nici nu am cuvinte sa iti spun ce mult imi place. Spunemi si mie pe ce adresa sa timit poze, unde sa le trimit, ca deseara vin cineva la noi si sper sa imi arate cum sa fac pozele mai mici si maine am sa trimit si eu ... dar unde. va pupam pe toate lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loredana, saru-mana de complimente! Apropo de plete, am uitat spun ca i-am gasit fiica-mii, in sfarsit, clestisori si elastice de prins parul si i-am luat un pumn, sa nu mai ducem lipsa. Asa ca in curand pe ecrane inca o motata veti vedea. [:D] Ah, si i-am luat si palarie, abia astept sa iesim cu ea la plimbare! (se pare ca voi mai avea de asteptat [:(]). Gata, ma duc la treburi! Intrebare: voi fierbeti ficateii in lapte sau in apa? Eu astazi vreau sa-i dau mitzei ficatei si nush' cum se fierb... http://community.webshots.com/user/r0isin http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ladies, saru-mina pentru la multi ani. Ieri au facut si purceii nostri 7 luni. Horica si Martinel(coada de catel) si-au facut de cap, li s-au facut toate poftele si au fost si-n vizita la supermarket - unde le place foarte mult, ca vin toti cei 357 de oameni de acolo sa se uite ca la urs, sa-i mingiie si sa se scalambaie la ei... A patra noapte fara trezit - cel putin asa credem noi - azi le-am dat prima ora biscuite inmuiat in lapte. Au cam strimbat din nas ca sint obisnuiti cu totul pasat. Voi le dati deja copiilor mincare mai solida ? Noi nu avem inca dintisori, de aia tinem totul pastos. Loredana: La multi ani Lisei ! Cu dormitul: la carte scrie sa nu-i lasi sa doarma dupa 1700. Trei ore dintr-un foc mi se pare cam mult, eu as incerca sa n-o las mai mult de o ora o data, zic si eu. La noi mai tine inca baita - dorm dusi dupa o jumatate de ora in apita calda. Ai nostri se culca undeva intre 1930-2000 si se trezesc pe la 0800. Iuliana_76: La multi ani Andreei Alexadra ! Peste niste ani venim la petit, trebuie sa-i placa unul din baieti ! [dual] Citesc acum ziarele - ce balamuc cu Big Brother. Aia de la CNA sint mai rau decit inchizitia, trebuie si ei sa-si justifice masina la scara si birourile... Mare smecherie ca la unu noaptea s-au gasit aia sa se caute la rusine... A vazut cineva, a fost chiar asa scandalos ? Miruna, Horia si Martin, 26 August 2003 http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/pbarabas/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am mancat si noi spanac :) tot castronul... 2 lingurite panac, 2 branza si 30 ml lapte si a iesit un piure imens... si ghiciti ce.. nu a mai vrut lapte dupa... sa vedem cat rezista fara portia de lapte. Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am reusit sa citesc tot si sa raspund si eu. Nici Andreea nu sta in fundulet nesprijinita. Se duce in fata pana se sprijina in cap (aproape). Iar de-a busilea nici pe departe. Draga Dana_ene, noi v-am admirat, poate n-ai citit tu comentariile.[:(] Iuliana, i-am vazut pantoful Emmei, si sutienul. Dar, ce ne tot rogi de comentarii, ca pozele voastre sunt ca la CNN: no comment. Ce mai, asa idei chic mie nu-mi veneau. Super, tine-o tot asa cu fotografiile. Am vazut toate pozele, inclusiv ale baieteilor lui Mirupati si ale Loredanei (nou venitii). Cred ca cei mai frumosi bebei s-au nascut in septembrie si august. Emma e exceptia ce confirma regula, ca e nascuta in iulie. Mirupati, sa inteleg ca ti-a placut papusa mea, ca si noua ne-au placut baietii tai. Si nascuti in aceeasi zi, la o luna diferenta. Sunt foarte frunosi, sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei. O fi greu ca sunt doi dar bucuria cred ca e pe masura. Nici eu nu vreau s-o pun pe Andreea in premergator, am citit cam multe contra premergatorului. Eu stiu ca atunci cand copilul se ridica singur in picioare, agatandu-se de marginea patutlui, poate fi pus in premergator. Si drept sa va zic am auzit cateva cazuri reale de deformare a piciorului, parca v-am mai povestit de ele. Si cand intalnesti caz real chiar te pune pe ganduri fata de diverse articole citite din nu stiu ce reviste. Oana si Dana, imi pare rau, cand aud de cazaturi , ma gandesc cu frica daca i se intampla si Andreei. Oricat de atente am fi, nu se stie niciodata la cat de vioi sunt bebeii. Citind ce ati scris voi de urechiuse, i-am scos si eu Andreei cerceii si i-am pus altii. Spre bucuria mea, nu avea nimic la ureche si nici nu a simtit cand am facut schimbarea. Loredana, Si Andreea adoarme tarziu, 22, 23. Dar nu vreau s-o fortez in vre-un fel, o las in ritmul ei, cred ca cel mai bine doarme atunci cand vrea ea, si mai ales ca bebeii cresc atunci cand dorm. Am inceput si noi diversificarea, de cateva zile ma chinui sa hranesc fata cu lingurita si nu reusesc. Nu-i place si pace. Si se stramba, si da mancarea afara cu limba, si tot asa.Am citit eu ca bebeii hraniti prea mult timp la san accepta mai greu noile gusturi si lingura. Hai ca va las, pupati bebeii din partea mea. Numai bine. Iuliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...