Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de aug-sept 2003 (16)


Recommended Posts

Iuliana, nimeni pana acum nu mi-a spus ca Silvia seamana cu mine, m-am consolat deja [bang][alcool]. Noi avem RH-ul diferit, eu negativ si el pozitiv, asa ca a trebuit sa-i facem in maternitate Silviei si RH-ul, si ce crezi? E POZITIV. Grupa de sange a ambilor e 01, asa ca Silvia nu putea avea decat 01. Si acum il intreb de multe ori pe tati: "cum a putut sa iasa din mine o copie de-a ta????" Dar o bucurie am si eu totusi, are culoarea ochilor verzi(inca), ca si ai mei. Loredana, multumesc!!! Cu premergatorul si eu sunt de parerea lui Roisin, fiecare mama sa se ghideze dupa instinctul ei, iar daca esti convinsa ca premergatorul i-ar face rau Lisei, nu o pune. Oricum va invata sa mearaga, cu sau fara premergator. Si eu o las pe Silvia cu somnul in ritmul ei, sunt zile cand doarme de 2 ori sau chiar de 3 ori, depinde. Iar seara adoarme la 21-22, uneori mai repede sau mai tarziu. Nu avem un program strict. Mihaela, Diana si [copil] Silvia http://community.webshots.com/user/mihaela_s20 www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
orice s-ar zice, dar avem niste copilasi superbi si drgalasi foc, iar noi suntem niste mamic taare modeste![:D] apropo de gauri in urechi, eu de cand ma stiu daca schimbam cerceii si puteam ceva de plastic sau alte fieratanii si nu aur, faceam niste infectii la ureche, pana cand am purtat o purtat o perioada indelungata cercei de argint si nu mai am nici o problema. Argintul vindeca, e o sugestie pt mamicile de fetitze. ieri a fost prima noapte cu somn neintrerupt de la 21:00 la 6:00 dimineata! incredibil, sper sa il tina cat mai mult! ma alta dilema, acum, desi se intampla rar, uneori erik doarme foarte linistit si deodata se trezeste intr-un urlet sfasietor, parca ar fi visat urat sau s-a speriat de ceva...ao vostrii fac si ei la fel? mamica cu intrebari Oana si bb Erik http://community.webshots.com/user/oana_noemi http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelooor! Iar m-ati facut sa ma usture ochii de atita citit la viteza maxima [xx(] aveti un spor la scris, mai, mai... Vrem si noi sa le uram LA MULTI ANI si toate cele bune bebeilor pe care i-am sarit zilele astea, Horia & Martin si Andreea-Alexandra, sa fie sanatosi si voiosi! [cheers] De asemenea, cu putin avans toate urarile de bine si LA MULTI ANI pentru frumushatza de Miruna, pentru Sergiu si Radu-Petru, cat si Lisei-Marie, sa fie toti sanatosi si sa aduca numai bucurii parintilor![cheers] Loredana ma bucura "pasiunea" ta pt Raducu al meu si ma face sa mi se umfle pipota in mine, deh...ca orice cioara cu puiul ei [:D] Cat despre petzit, hmmm, cred ca trebuie sa programama din timp o audientza cu mine, soakra mare [:D], abia astept sa le perpelesc pe toate partile pe fetele care vor sta la coada la Raducu , hahaha, glumesc, bineinteles, numai eu stiu cum e, ca am incasat-o mai demult de la mama unui ex-prieten de-al meu, de care am scapat intr-un final, de-i multumesc si-n ziua de azi lui Dumnezeu ca mi-a luminat mintile[iartama]. Mihaela-s, i-am admirat frumoasa mica din nou si ca de obicei mi-a placut muuult, cred ca as musca-o numai de falcutzele ei scumpe. Tu cum rezisti? [:D] Cat despre premergator, si noua ne-a spus pediatra ca renumitul dr Pesamosca nu recomanda premergatorul pina cand bebele nu-si manifesta intentia si putintza de-a sta singurel pe picioruse, deci acesta doar sa-l incurajeze sa-si dea drumul la mers mai repede. Numai ca Radu nu da semne ca ar sta singur nici in fundulet, asa ca nu ma grabesc cu premergatorul, cu toate ca mi-ar fi tare drag sa-l vad pasind. Si cred ca si pt el ar fi interesant, ca il vad ca vrea sa-si mai schimbe pozitiile, sa cucereasca mereu ceva nou, dar cred ca-i mai bine sa renunt la "placerile" mele de moment ca mai importanta e sanatatea copilului. Cristinamh, foarte draguta rearanjarea pozelor, se vad mai complet asa toti scumpii nostri, sa ne traiasca si sa fie sanatosi! Mi-e asa de ciuda de vremea asta ece si mohorata, tocmai cand ne propusesem si noi sa nuratam nici o duminica in parc [bang], da' las' c-o sa vina vara cu 40j de grade de o sa ne sature [8D]. Haide ca va pupam ca se facu tarzior si maine tre sa ne trezim devreme [pup] danat http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Saptamana trecuta am botezat-o si noi pe Sara. A fost foarte dragut si mai dragut a fost ca preotul a bagat-o in cazanel cu suzi cu tot. Voi stiti daca dupa botez se obisnuieste ca,la o saptamana, sa se scoata copilul la biserica de catre nasi? Va rog raspundeti-mi repede, daca e cineva acum, aici si stie. Multumesc Ancuta si bebe Sara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi tocmai i-am luat Sarei jumper si premergator. Astazi am pus-o in jumper si s-a distrat foarte tare. E foarte misto, e ca un premergator( dar fara roti)si care are niste elastice in parti care o face sa tzopaie ca un arc. Si mie imi place la nebunie acest jumper. Cam cat timp ne este permis s-o lasam in jumper? 15 min/zi? Stiti cumva? Cand pun poze in album va anunt( o sa vedeti si jumperul in ele) Acum nu stiu ce sa fac, m-ati pus pe ganduri cu premergatorul. Sara sta destul de mult timp singura, pe piciorushele ei, sustzinuta, binenteles si chiar eu n-o las decat 2-3 min, ca mi-e teama, desi ea se tot impinge in picioruse, deci eu zic ca e pregatita pt premergator. Cristinamh, Iuliana are dreptate, Andrei e promis Sarei, nu uita[:)], asa ca,sa nu se supere fetele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s] pentru sarbatoritii de astazi: MIRUNA, SERGIU, RADU PETRU si LISA !!!!! Cristina frumos te-ai gandit sa rearanjezi pozele [cool]. Bravos ! Iuliana76, nu, draga mea, n-am uitat ca ne-ati admirat [pup], dar ma gandeam la baietei cand am facut observatia ca n-avem admiratori. Ai vazut si tu ca mamicile lor deja s-au orientat pentru nore, dar pe noi nu ne-au ales [q][q][q]. Liliana, ce mult mi-a placut poza Andrei Maria de la 3 luni. Excelenta !!!! Ancuta, eu una n-am auzit de scosul la biserica dupa botez. Stiu ca se face dupa cununie, dar nu si dupa botez. P.S. Cristina, incerc sa iti vin in ajutor, si iata ce am observat la paginuta noastra: - la "Cine sunt poznasii", e o mica neconcordanta in ordinea fetitelor de la sfarsitul lunii septembrie (Lisa Marie este inaintea Andrei Maria). - la "2 luni" nu se vede poza lui Alexandru Calin - la "4 luni" lipseste poza pentru Ana Maria [pup] Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor!!! LA MULTI ANI ! pentru Sergiu, Ana Miruna, Radu Pentru si pentru fetita mea Lisa-Marie sa cresteti mari si sanatosi. Fetelor de azi incerc sa ii fac alt program Lisei, nu am sa o mai las sa doarma prea mult ziua si am sa incerc sa o pun in pat intre 20 si 21 ... tinetimi pumnii sa si reusesc . O duminica placuta la toate Avem si poze noi http://community.webshots.com/user/lisa_mica28 Loredana si [zana] Lisa-Marie yupiiii 6 luni lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancuta, uitasem sa-ti spun: FELICITARI PENTRU CRESTINUTZA SARA !!!Draguta faza cu suzeta. Asteptam poze ! Loredana, m-am uitat la pozele Lisei. Vai, ce dulce este !!!! Si e durdulie, am vazut niste piciorute si niste manute pufoase, numai bune de pupacit. M-a impresionat sincer raionul de papica pentru bebei. Pai, eu nu am de unde alege [bang]. Abia in 2 magazine gasesc ceva mai multe produse, dar nici 10% din cat am vazut in pozele voastre. [V] Oana_noemi, sa stii ca si Oana mea s-a mai trezit plangand brusc. Dar eu am pus-o pe seama dintisorilor. Hai sa va povestesc de haioasa de Oana mea, care are o pasiune uriasa pentru statul in picioare. Daca incerc sa o asez in fundulet, sta incordata si dreapta, iar eu ma chinui s-o conving sa se indoaie. Sta teapana, ca sa poata sa ramana in pozitia verticala. Zici ca-i o scandura ! Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele dragi, Simt ca imi lipseste o bucata de inima cand nu am timp sa intru atat de mult timp pe site. Imi e sincer dor de voi! Am avut atat de mult de citit din urma incat pana sa raspund aseara nu a mai mers netu si m-am umplut de nervi. Si noi am avut aseara parte de un racnet din somnul cel mai dulce, pe la 3 noaptea dar am descoperit si cauza. Nazdravana statea de-a curmezisul patului, pe burta (!!!), cu funduletul in sus, si se impingea de zor cu capul in laterale. Normal ca o deranja! Stiu ca alti bebei fac chestia asta mai demult dar la noi a fost premiera, mai ales la 3 noaptea! Am asezat-o la locul ei si a adormit inapoi. Iar astazi a avut o portie zdravana de intors de pe o parte pe alta, de incercari de ridicat funduletul cand statea pe burta, de tras pisica de coada, sa nu va spun ce mandra eram. Ma tot plangeam ca e cam bleguta si uite ca deodata s-a pus pe treaba! Sunt foarte mirata ca draguta de ea nu a simtit schimbarea de ora, e ca si cum s-ar orienta dupa ceas. De obicei adormea la 8 seara, acum tot la 8 a adormit, "ptiu nu fi de deochi"!!! Cristina, na' ca nu am vazut mesajul tau si nu am ajuns in IOR. Oricum ieri am fost mai mult pe la Cora, ca am avut destul de multe de luat. Oricum, nu-i timpul pierdut. DE ieri pana azi am uitat ce si cui mai vroiam sa raspund, asa ca o sa va rog sa ma iertati. http://community.webshots.com/user/sisi03
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana_ene, merci de felicitari , de acum suntem si noi crestine si merci de raspuns. Nu ne mai ducem azi la biserica. Am sunat-o aseara pe mama si pe soacra-mea si la fel mi-au spus ca, numai la cununie, nasii ii scot pe fini la biserica. In sfarsit, preotul spune ca trebuie sa citeasca o rugaciune. Cine stie ce obicei o avea el. Astazi imi vine si calculatorul cel bun si de maine vreau sa pun incep sa completez albumele de poze si o sa faca unul si de botez. Numai bine, Ancuta si [copil]Sara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...