Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de aug-sept 2003 (16)


Recommended Posts

Dragelor, Acum am aterizat si noi de la Sinaia.Raducu si-a serbat cele 7 luni la munte deh... LA multi ani Miruna,Lisa si Sergiu! Contrat multor opinii noi l-am pus pe Raducu in premergator si e deosebit de fericit.Se lumineaza tot cand e pe picioarele lui.Are o deosebita pasiune pt. fire si in special pt.cele spiralate de telefon. Cand oboseste ,ma topesc toata ,ca vine si ma trage de pantaloni sa-l iau in brate. Eu am facut o sinuzita nasoala rau si dupa ce am luat antibiotice cu pumnul trebuie sa fac aerosoli tota saptamana viitoare. Acum va las ca tre sa fac de mancare(ce oare???) pt. baietii mei.PUPIIICIIII! Irinuca & Raducu http://community.webshots.com/user/broscutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multi multi pupicei din partea Silviei, sarbatoritilor de azi: MIRUNA, LISA-MARIE, SERGIU, RADU-PETRU. Sa creasaca mari, frumos, sanatosi si voiosi!!! Danat cum rezist? Pai nu rezist, am muscat-o de 2 ori destul de tare ca a inceput sa planga, mama chinuitoare de copil ce sunt [bang][alcool]. Silvia are mai nou un tic: isi balangane piciorul drept cand sta in carucior, iar cand e pe burta isi misca acelasi picior si da cu el in patut (bum, bum, bum). Numai cu dreptul! Ce ti-e si cu copiii astia! Mihaela, Diana si [copil] Silvia http://community.webshots.com/user/mihaela_s20 www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele !!! Va multumesc la toate pentru urari, sunteti niste dulci. Dana_ene hmmm... si tu ai o buburuza frumoasa foc, ca o papusica, tare dulce e ... sa-ti traiasca ... Bine ca mi-ai spus ca in Romania nu se prea gasesc multe feluri de papica pentru bebei, ca eu m-am gandit ca nu o sa car prea multe borcanase de pe aici, dar se pare ca voi merge incarcata tare... Bine ca stiu macar, ca murea saraca Lisa de foame ... :)) http://community.webshots.com/user/lisa_mica28 lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[copil]Horia, [copil]Martin, [copil]Raducu, [copil]Sergiu si [copil]Miruna X 7 [s] [copil]Andreea, [copil]Andra, [copil]Lisa X 6 [s]
dana eu am zis ca-i fac lu' fi=miu harem pana la urma! daca sara ne da papucii, atunci ne reorientam (nu ca am dori asa ceva!!!).dar te avertizez ca e concurenta si in bucuresti, [:D] ai vazut in herastrau ce-l zgaltaia petra sa-i vina mintea la cap si sa se uite mai pe-aproape[:D] daca mai gasesti ceva ce nu merge pe site mai astept. cand am facut schimbarile s-ar putea sa mai fi gresit cate ceva. am mai remediat din probleme. ma bucur ca noua idee de asezare va place. magandeam sa mai schimb cate ceva. irinuca si andrei e in al noualea cer in premergator. face pasi si prinde o viteza... se duce pana la usa si incepe sa tipe de fericire (cred ca si vecinilor le place[:D]) sisi la ce vreme a fost sambata.... o lasam pe alta data. apropo, noi ne-am delectat cu concursul de dans sportiv, si ma gandeam la toalete si la ai nostri copii... ce scumpi o sa fie! mei mei, sa ne laudam, azi andrei statea in fundulet langa gratiile de la patut. si s-a ridicat, dar in genunchi. cred ca mai avem tare putin pana se ridica in picioare. daca il asz eu, sta foarte mult timp. am facut ceva schimbari, am lipit patutul de pat ca sa poata sta in picioare. daca pica pe spate, are tot patul la dispozitie si nu are de ce sa se loveasca. in patut insa se dadea cu capul de partea opusa. si lui vad ca-i place schimbarea, ne trezim aproape "bot in bot", dar printre gratii. schimbarea de ora nu e foarte grea, la 10,30 era in patut cu bibe in gurita, pe la 11 a adormit. speram sa si tina! ancuta pentru albumul de la botez vreau poza cu suzi in apa! oana si andrei se mai trezeste plangand sau tipand, dar il mangai nitel si trece. mi-aduc aminte ca acum cateva luni [medic] imi spunea sa nu-l las la televizor ca sunt prea multe culori in miscare si ca nu stii ce imagini se pot proiecta in capsorul lui. si ca asta i-ar putea provoca cosmaruri. nu stiu daca are vreo legatura, dar eu l-am lasat la tv. era si tare greu ca intr-o singura camera sa-l impiedic sa se uite... mirupati noi avem doi dintisori, dar nu stiu cat poate mesteca cu ei (de ros biscuiti poate, l-am lasat si a mancat unul intreg!). dar am inceput sa nu mai fac totul o pasta perfercta, branzica o las in cocoloase micute, si am vazut o incercare de a mesteca. si oul la fel. legumele din pacate sunt crema, dar am citit ca, daca poti sa i le tai cubulete dupa ce au fiert ar fi perfect, ca sa le farame intre gingii. altfel devine pututros si o sa vrea mereu pasat. ca tot intrebi de BigB, partea care a starnit scandalul nu e ca s-au dezbracat, ci ca imaginile nu au fost difuzate dupa 12 noaptea. din ce-am inteles eu. de vazut n-am vazut, dar am urmarit discutiile. cea din comisia parlamentara cu pruteanu are nota 10, daca imi aduc aminte, zicea ceva ca se incurajeaza urmatoarea practica: o femeie sa se spele in zonele intime in prezenta unui barbat, ceea ce este anormal.m si facea afirmatia la general. am ras cu lacrimi, ca ma gandeam cum a fost la nastere, cand bietii nostri barbati barbiereau zonele cu pricina... "complet anormale" situatiile, nu?[:D] suntem degenerati dupa umila parere a domnului senator. apropo, ati vazut care e idealul sau feminin? 90-60-90... hi hi hi.... roisin, eu ficateii ii fierb in lapte diluat, ca altfel se lipeste nasol de tot. loredana poze astept la hornoiuc@yahoo.com dar te rog verifica intai ce poze am pus deja la lisa. daca nu-ti plac, trimite-mi tu ce vrei sa pun. si andrei a fost la fel de micut la nastere, dar nu cred ca mai are importanta, acum a crescut. dar cand vad pozele, si ce mic era... poate ai timp si scrii si povestea de la nastere, ca s-o pun pe site. daca vrei sa folosesti iconuri, scrie=mi intre paranteze ce icon vrei, ca le asez eu. ce se intampla cu yasmin?? iar probleme cu piciorul? si nu vreau sa devin pisaloaga, dar cand ramane intalnirea de pasti? am intrebat, si marti se lucreaza. cine e impotriva zilei de luni? deocamdata locatia ramane herastraul. haideti, mai sunt doua saptamani.
Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor... Zilele trecute nu am putut deloc sa stau un pic la calculator pentru ca a trebuit sa duc fata la vaccin...numai ca am amanat momentul pentru ca Andra este foarte racita. Are rosu in gat, este ragusita (face ca un gansac!) si nasucul infundat...am trecut-o la antibiotic. Asteptam sa se faca bine... Cred ca din cauza diferentelor de temperatura... loredanaiascu Am pus fata in premergator la 5 luni si o las cate 10-15 minute. Dar ea statea bine in picioare. Este mai slabutza si nu i se duce funduletzul in jos. Cand o pun in premergator, se sustine pe picioare si numai cand se opreste isi lasa funduletzul jos...Am intrebat si eu medicul si mi-a spus, dupa ce a vazut daca poate sa calce corect, ca pot sa o pun cate 15 minute cam de 2-3 ori pe zi. Si ii place la nebunie! Face ture-ture, a invatzat sa se intoarca singura si-i tare nefericita cand o scot din el. Si noi o sa avem probleme cu schimbarea orei ca eu am inceput serviciul si in general la 7 se trezea sa o pregatesc pentru o noua zi...Azi la 7:30 nu dadea nici un semn dar trebuia sa-i dau medicamentele...Mi-a fost mila dar... danat Ce frumoshel suntem, mai mami, mai... Ai un baiat de toata frumusetzea! Este normal sa-l "petzeasca" alte mamici. Cred ca trebuie sa stam la coada... iuliana Cum a reactionat in prezenta altui bebe?...ca a mea urla numai cand aude un sunet care seamana cu al ei! (...am vazut albumul! Frumushica foc!!!) Fii-mea are parul ca a lui tati, se "ineleshte" la baie, si se indreapta de la caciulitza, ca daca semana cu mine era jale...Abia astept sa se faca mai cald sa nu-i mai pun caciulitza! Este normal tati sa fie Cerber pentru fata lui...Sa-l vezi si pe tati al Andrei...ma cearta pe mine daca ii fac cateceva care ii provoaca plansul (d.e. curatzarea nasucului)...imi inchipui ce ii face face ginerelui daca ii face ceva fetei...[box] si...a-propos...si Andra seamana leit cu tat-su ai mie imi vine sa "plang de ciuda"! Dar lasa, ele sa fie sanatoase!!! cristinamhMultumesc mult pentru aprecieri si cred ca toate cuvintele din lume nu vor putea acoperi dorinta mea de a-mi cere scuze de la tine! Liliana&[copil] Andra-Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana_eneSi noi avem o problema cu statul in picioare...nu vrea sub nici un pretext sa stea in funduletz dar o mai pacalim... Si masa incepem sa o luam in picioare pana isi da seama ca este "papa bun" si gasim o alta pozitie. Fetele sunt mai "harnicutze" din acest punct de vedere... Mai, dar aveti un spor la scris, ceva de speriat! Sa-mi dati reteta voastra despre cum faceti, ca eu daca ajung acasa nu stiu de ce sa ma apuc prima oara. Calculatorul il deschidem doar in caz de extrema urgenta. Si asa ni se acreste de la servici... Imi pare rau ca sunt restanta la capitolul urari, dar ma consolez cu "Mai bine mai tarziu decat niciodata!" Asa ca: -[s]pentru Horia& Martin -[s] pentru Sergiu - [s] pentru Ana Miruna - [s] pentru Radu Petru - [s] pentru Andreea Alexandra - [s] pentru Lisa Marie - [s] pentru Michael ...si eu azi ii iau primul tortuletz! Sa vedem reactia... Liliana&[copil] Andra-Maria http://community.webshots.com/user/liliac1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancuta si noua ne-a zis preotul sa o scoatem pe Alexia dupa o saptamana la biserica cu nasii.Le spune o rugaciune in fata altarului si pe baieteii ii trece prin spatele altarului.Ne-a spus sa aducem si lumanarea de la botez.Da se vede ca fiecare preot cu obiceiul lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Sergiu si-a gasit iubita [amoras], am cerut-o pe Emma si Iuliana zice ca-i ok [;)]. Acu` sa vedem daca se tine de cuvant, ca noi am inaintat propunerea [loveyou] Azi Sergiu a dormit pana tarziu, s-a trezit abia la 8.30 cand a baut lapticul (asta ca toata saptamana trecuta ne-a sculat cu gainile, numai la ora 7 [bang][bang]) Nu stiu de la ce, daca e de la mancare, i-a aparut un fel de urticarie. A fost mai intai pe picioruse, apoi a disparut iar a doua zi a aparut pe fata, in schimb pe corp nu mai are nimic. De vreo 4 zile nu i-am dat carne/branza/ou ca sa vad daca nu cumva e de la proteine. dar vad ca nu e asta. Poate fi de la banana? ca pana acum a mancat si nu a patit nimic......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...