Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si tatici din Elvetia


Recommended Posts

Dragi mamici,tatici si bunici[flo] Ce mai ziceti? Mai lucrati, mai stati pe acasa? Si aia micii?Cu ce se mai joaca? Eu am doi baietei frumosi si nazdravani. Sefu'mic-1 an si 8 luni-e un harnic [copil] cît e ziua de mare face treburi prin casa. Cel mare e la scoala-se îngroasa gluma![bonjovi] Noi locuim în Zürich, de 9 ani. Hai sa ne dezghetam limbile si sa mai schimbam cîte o vorba ca avem preocupari comune. Sînteti mamici/ burtici sau tatici? Atunci nu mai stati pe gînduri! Si bunicii sînt din inima invitati , ca de la ei e mult de învatat. Cine începe? Giny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ati venit![bis][bis][bis] Va salut pe toti trei[flo]calduros! Si cum îl cheama pe printisor? Din ce localitate a României veniti? De mult prin Elvetia? Zürich e cam departe de Fribourg, dar am fost deja acolo,noi vorbim franceza acasa ca papa al nostru e din Geneva.Dar nazdravanii vorbesc si româneste. Cunoasteti multi români în Fribourg?Aveti cred o comunitate românesca pe acolo. hai la un pahar -virtual- de vorba[pahar] Giny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coccinelle, bine ai venit printre noi![flo] Eu stau in Züri, am un Bogdanel de 1 an si 7 luni, si o pastaie de 4 luni juma in burtica. Sotul meu e roman crescut in Canada, dar vorbim romaneste acasa. Eu sint casnica, si nici nu cred ca voi lucra prea curind,iar cu germana ma descurc...oarecum...da progresez! Acu asteptam vremea frumoasa, ca ne-am cam saturat de ploaie, si vrem afara, la iarba verde si la groapa cu nisip!... PS: Giny, e mica lumea , nu? [:D] Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heeei, Iren [bis] cool! Ce mica e lumea-cum zici. Bine v-am gasit![flo] Noi stam în Triemli.Si voi? Sînteti demult În Ch?Cred ca da,ca pe forum te-ai "maturizat". De unde vi din Ro? Pai sa ne întîlnim odata cu nazdravanii la nisip.Cînd mai stau ploile si lapovitzele. Cum înveti germana,mergi la scoala? pe curînd Giny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi stam in Affoltern-Zh, chiar linga gara, iar in Elvetia sintem de 2 ani si un pic, de fapt eu, ca sotul are vreo 3 ani. Germana o invat de peste tot: tv, strada, presa, etc...Nu vorbesc eu bine, dar reusesc sa ma fac inteleasa, chiar daca la gramatica am lacune cit China [:D]...da nu ma las, macar un cuvint pe zi daca invat, si-l folosesc, tot e bine! N-ar fi rau sa ne vedem, ca tot avem nazdravanii de-aceeasi virsta, sper totusi ca vremea asta urita nu va mai dura mult, ca m-am saturat! Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei, Giny, ce faci? de cand te asteptam! [bis] bine ai venit! o cunosti si pe iren, ea e Andreea, a fost si ea la distractia noastra in Zürich.[cheers] Sa-ti traiasca scumpiciii si sa fitzi fericitzi! Si sa fie cu spor intrarea ta in comunitatea DC![pup][flo][flo] Ana Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri


Hei, Giny, ce faci? de cand te asteptam! [bis] bine ai venit! o cunosti si pe iren, ea e Andreea, a fost si ea la distractia noastra in Zürich.[cheers] Ana Ana, multumesc.Ce mica e lumea! Te pup [pup] Andreea Sa sti ca m-am gîndit ca Iren esti tu:burtica, Bogdanel, Zh-Affoltern prea multe indicative care conduceau la tine,dar am asteptat sa mi te "prezinti" singura. Cu drag [flo][flo][flo] Mamici si tatici,abea astept sa vina vremea frumoasa sa va dezlipizi de sobe si sa treceti la scris pe forum. Pîna atunci toate cele bune si multi pupici la cei mari si cei mici! [;)] Giny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]Buna Giny acum apar si eu ,din de ân ce mai multe cunostinte.Eu sunt nu alta decât Laura ce cu care a-i stat la masa pe 6 martie.Ma bucur s-a mai auzim din când ân când uni de altzii.Si noi locuim (eu cei 3 baieti si sotul)tot ân Zh-Affoltere de 13 ani. l.sch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...