Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si tatici din Elvetia


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[quote]Originally posted by lorelei_19
Fetelor, stie careva, se gaseste pe undeva spirt medicinal, asha cum gasim noi in ro??? Ana, raspuns:îti aduce Giny din Ro[:D] Salutare la mamici, tatici si burtici! Boubba,las ca ne-întîlnim noi într-obuna zi toate.Si de la deal si de la vale.Stai sa se faca mai cald. pîna atunci pupici Giny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meey, da bine ziceti.Ia sa-mi cumpar si mie o sticla de spirt din Ro, daca tot îi cumpar Anei. Adela, cînd era Patrick bebe mic si baga tot în gura as fi vrut sa am spirt ca sa curatz bine jucariile pe care nu le puteam pune în masina de vase.Tot cu spirt poti sa largesti si pantofii de piele noi care te jeneaza(pui putin spirt în ei atunci cînd îi încalti). Va pup Giny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saru-mana, Giny! Iren, si tu esti o dulcica :) Mie-mi mai trec durerile de cap cu comprese cu spirt. Si la papucii din piele m-am gandit cand mi-am luat niste pantofi care m-au nenorocit pana am ajuns acasa. Traiasca spirtu' romanesc.[:D] Mai am o idee: la mine de jur imprejur sunt foarte multe paduri, fetele care ma cunoasteti stiti asta. Padurile sunt pline de mure!!! Anul trecut am fost la cules, dar Malina n-a mai putut sa stea ca au muscat-o tzantzarii, insa in juma de ora am cules pentru 2!!! borcane de dulceata de mure. Vreti sa facem in vara asta (prin julie) o actiune dintr-asta si sa culegem mure??? garantez ca in 2 ore ne umplem toate cate o sacosa plina! si putem sa facem si un gratar in padure- sau la mine, depinde cum preferam. Ce spuneti, fetelor??? copiii sunt si ei bineveniti, ii punem la treaba [:D] Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...