Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum ne ferim de hoti ?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Milia [ Hai ca esti haioasa, nu era vorba ca fura geamul termopan, ci ca aceste ferestre sunt un indicator al bunastarii. Si am auzit (si citit in presa) chiar hotii ca declara asta. Nu pot sparge si ei toate apartamentele, si cum legea probabilitatii nu actioneaza totdeauna favorabil, mai selecteaza si ei dupa niste criterii...[:D] Au mai multe sanse sa aiba ce fura dintr-o casa cu ferestre noi si cu aer conditionat, sa recunoastem, chiar daca regula nu e intotdeauna valabila.
Milia daca geamurile termopan si aparatele de aer conditzionat au ajuns un criteriu al bunastarii, atunci chiar imi vina sa rad si sa plang in acelasi timp.[alcool] Faza cu furatul termopanului eu am spus-o mai mult in gluma, nu ma astept sa vina hotzul si sa itzi demonteze geamul[:D]. Dar acum auzind ca ei se ghideaza dupa asa ceva si fiind constienta ca unii oameni au facut o groaza de sacrificii si datorii ca sa isi puna geamurile alea(deci bani si alte alea de valoare sigur nu mai au in casa) , nu m-as mira intr-o noapte sa il vad pe unul mascat fugind cu o bucata de termopan pe spate[alcool][balcon] Acum vorbind serios! Atacurile repetate asupra apartamentului, masinei, bunurilor voastre in general, ma fac sa cred ca voi totusi suntetzi urmaritzi . Nu vreau sa te sperii, dar eu as trage o astfel de concluzie sa fi trecut prin experientzelel tale.
Pana acum persoanele pe care le cunosc si au fost "calcate" de hotzi aveau un nivel de trai peste mediu. Plus ca ,asa cum se stie, unii nu isi mai incap in piele si incearca sa iasa in evidentza si sa se laude cat pot de mult. In astfel de conditzii jaful devine iminent! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns
NOU!!! Sistem de alarma antifurt-antiefractie universal !!! IDEAL pentru apartament, garaj, depozite si chiar pentru supravegherea curtii exterioare ! Nu necesita nici un fel de montare, instalare, cu cabluri fire etc.. Este compact si are incorporate toate componentele: senzor de miscare, sirena de putere,tastatura , unitate centrala de procesare ! Are dimensiuni mici, se activeaza prin introducerea unui cifru numeric(ales de proprietar) ; din acest moment aveti la dispozitie 30 desecunde sa parasiti spatiul protejat. Senzorul depisteaza in infrarosu orice miscare pe o distanta de7 metri, la un unghi de 60 . Sirena de alarma atinge o presiune sonora de 130 dB (aprox. de trei ori mai tare decat poate suporta urechea umana). Poate functiona cu baterii (protejat la deconectare). Detalii pe www.eurosistem.3x.ro Merita!!! TEL: 0766759563; EMAIL: EUROSISTEMS@YAHOO.COM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NOU!!! Sistem de alarma antifurt-antiefractie universal !!! IDEAL pentru apartament, garaj, depozite si chiar pentru supravegherea curtii exterioare ! Nu necesita nici un fel de montare, instalare, cu cabluri fire etc.. Este compact si are incorporate toate componentele: senzor de miscare, sirena de putere,tastatura , unitate centrala de procesare ! Are dimensiuni mici, se activeaza prin introducerea unui cifru numeric(ales de proprietar) ; din acest moment aveti la dispozitie 30 desecunde sa parasiti spatiul protejat. Senzorul depisteaza in infrarosu orice miscare pe o distanta de7 metri, la un unghi de 60 . Sirena de alarma atinge o presiune sonora de 130 dB (aprox. de trei ori mai tare decat poate suporta urechea umana). Poate functiona cu baterii (protejat la deconectare). Detalii pe www.eurosistem.3x.ro Merita!!! TEL: 0766759563; EMAIL: EUROSISTEMS@YAHOO.COM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...