Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ajutor! Imi cade parul!


Recommended Posts

Stie cineva vre-un remediu impotriva caderii parului? Sunt foarte necajita pentru ca nu am avut niciodata problema asta, dar acum, dupa nastere, s-a hotarat sa ma paraseasca... Mi-ar prinde bine daca ati sti vre-un tratament naturist pentru ca alaptez si nu pot sa folosesc orice! Dana si bb Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna,daca vrei poti cumpara de la farmacie din Romania > REVALID< care e recomandat pentru caderi de par si unghii.Mie mi-a cuparat cineva luna aceata din Romania si e bun ,dar trebuie sa folosesti cel putzin 3 luni ca sa ai un rezultat bun in final .Eu dupa 3 saptamani vreau sa spun ca deja a inceput se simte efectul . Numai bine si sa ne auzim de bine! Fabya http://f1.pg.photos.yahoo.com/ph/sella1be/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a recomandat farmacista un tratament intern naturist pt. remineralizare. Produsul se numeste "Beauty hair" de la "Harmony line" si deocamdata sunt la inceputul tratam.deci nu iti pot spune cat a fost de eficient. Oricum,se stie ca dupa nastere si alaptat organismul sufera o demineralizare(care esta de altfel si cauza caderii parului), deci ma gandesc ca rea nu poate fi o asemenea cura.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu dispera. E normal sa iti cada mai mult par dupa nastere, pentru ca in timpul sarcinii hormonii au impiedicat caderea parului. Dupa nastere, acesti hormoni au disparut, asa ca iti cade tot parul care ar fi trebuit sa iti cada in cele 9 luni de sarcina (caderea moderata a parului este un fenomen normal, care revigoreaza scalpul, iar in lunile de sarcina nu se mai produce). Desi s-ar putea sa ti se para ca pierzi tot parul, nu e asa. In cateva luni, fenomenul va inceta. Eu am facut pur si simplu depresie pe tema asta dupa nastere. Era suficient sa imi trec usor mana prin par si ramaneam cu un smoc imens de par in mana. Cand ma spalam pe cap plangeam de mama focului cand vedeam cat par se aduna in sita. Am fost ferm convinsa ca voi cheli. Prin urmare, m-am dus la dermatolog, la Dna. Dr. Olsavski, care mi-a servit explicatia de mai sus si mi-a spus ca ar putea sa imi dea zeci de tratamente pentru caderea parului, complet inutile toate, pentru ca fenomenul va disparea de la sine. Mi-a spus sa iau doar niste vitamine. La momentul respectiv nu am crezut-o, dar la 6 luni de la nastere nu imi mai cadea parul deloc iar acum parca e mai des decat inainte. A, si era sa uit, m-am spalat cu sampon cu Aloe si Jojoba, de la Forever Living Products. Poate de aia am facut asa o coama de leu [:D] Aoleu, ma duc sa ma tund. Daniela si [copil] Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de danateo
Stie cineva vre-un remediu impotriva caderii parului? Sunt foarte necajita pentru ca nu am avut niciodata problema asta, dar acum, dupa nastere, s-a hotarat sa ma paraseasca... Mi-ar prinde bine daca ati sti vre-un tratament naturist pentru ca alaptez si nu pot sa folosesc orice! Dana si bb Matei
..eu cred ca e aproape normal sa-ti cada parul dupa cîtva timp de la nastere,la majoritatea femeilor li se întîmpla asta. Eu am folosit El Cranell,mie mi-a ajutat foarte bine,e un lichid pe baza de hormoni,într-o sticla de plastic cu un aplicator(ca doua coarne)si se aplica direct pe pielea de pe cap,se maseaza si se lasa asa. Am vazut si în farmacie în România(bineînteles ca nu stiu daca se gaseste în toate farmaciile) Ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by danateo
Gabi, pustiul meu are aproape 4 luni dar nu mi-am cazut parul de la inceput. Fenomenul a inceput acum vre-o saptamana. Am rabdare oricum si nu disper. Sunt convinsa ca va trece. Poate ar trebui sa mai iau niste vitamine. Dana si bb Matei
Si mie mi-a cazut la greu dupa nastere, norocul meu ca il am foarte des si nu prea s-a cunoscut. Il aveam si lung si ma ingrozeam de fiecare data cand ma pieptanam. Asa ca m-am hotarat atunci sa ma tund cat mai scurt macar sa nu mi se mai para ca imi cade asa de mult. In plus am folosit un sampon pe baza de alge care se pare ca a ajutat la regenerare. Ma simteam slabita si am luat si eu vitamine si uite ca intre timp problema s-a rezolvat. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...