Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ajutor! Imi cade parul!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mamaaaaaaa...ce izvor de intelepciune populara [bang]...presupun ca tu esti cheala complet baby [:D]......nici pe picioare nu a mai ramas nimic, ha? Dana si eu cred ca este o problema temporara, poate si datorita schimbarilor organismului, stres, oboseala, somn insuficient (normal, ai un bb de 4 luni) totul este sa nu te deprimi din cauza asta. Eu stiu ca exista un tratament Kerastasse -Aminexyl (parca asa se scrie) - sunt niste fiole contra caderii parului care se folosesc primavara si toamna.
quote:
Originally posted by mama_dolores
nu vreau sa fiu rea....dar parul destept paraseste......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia pute rau de tot...iti zic eu ca am incercat. Cand eram mica am luat paduchi de la amicii mei de cartier si bunica mea m-a dat cu gaz in cap. Nu mai tin minte daca a avut vreo importanta...paduchii ar fi murit oricum sufocati de miros!!!
quote:
Originally posted by OtiliaLia
Nu e benzina sigur.... gazul dupa cate stiu eu nu pute. Daca te-ai atins de benzina apoi si dupa 2 zile iti mai miros mainile ! Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele lui mama,eu afirm pe cuvint de onoare ca am folosit si folosesc gaz=petrol(pe care-l foloseau bunicii la aprinderea lampii, daca va mai amintiti)si copilutul meu are acelasi tratament, si va spun ca nu ii face rau din contra, hraneste parul, nu faci matreata, eu nu am asa ceva, nu se incilceste(eu il am lung si f des)il aspreste-il indeseste.Poate nu am talent sa va explic mai bine dar eu asa fac si nu am avut probleme cu parul.Pot sa imi permit sa afirm (n-am cum sa va dem )ca coafeza mea avea dureri de cap cind mergeam la ea sa ma tund..imi spunea ca trebuie sa lucreze ca ptr. doi si sa-mi ia banii tot la fel!(asta in gluma bineinteles)Dat in cantitate mare arde pielea(faceti coji)dar daca incercati asa CUM AM INCERCAT SA VA EXPLIC MAI SUS,nu cred ca veti avea probleme.Eu nu vreau sa impun ceva, mi-am exprimat foarte sincer parerea la acest subiect,am vrut sa va ajut in aceasta problema cu care multe femei se confrunta,iar din propie exp.afirm ca nu miroase,(se evapora in scurt timp)si nu va face rau daca repet nu-l folositi in cantitate mare !(am auzit de pers. care au folosit tampon imbibat in gaz-si si-au ars pielea capului-e normal eu v-am spus cum il folosesc,f putin inmoi virfurile degetelor cu gaz, si frectionez pielea capului in ceafa-a2a oara la timple, si a3a oara in crestetul capului)Am vazut si aici gaz (e f bine distilat-curat)nu miroase ca al nostru din tara, si se numeste in engleza la fel ca in rom GAS)Nu am idee la ce se foloseste aici, dar am vazut si e acelasi lucru.In fond e alegerea fiecaruia, eu am mai postat inca o data aici in ideea ca sint pers. curioase care doresc sa incerce si alta varianta(naturala) decit cele chimice-acele preparate pe care le cunoasteti cu totii!Numai bine tuturor si PASTE FERICIT, alaturi de cei dragi! simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by michiyan
Da stiu eu despre Gerovital.Este super.A folosit-o finul meu cand din cauza nuntii era fff. stresat sifacuse mici chelii.Dupa ce a folosit Gerovital nu numai ca i s-au acoperit cheliile ci i s-a si indesit parul.Eu personal am experimentat uleiul de ricin.Te ungi cu el la baza firului de par si stai asa cel putin doua ore;poti sta si de dimineata pana seara.foarte importat este sa te pieptani des pentru ca asa efectuezi un usor masaj si se intesifica circulatia.Incearca Gerovitalul si o sa vezi rezultatele in cam doua trei saptamani.Prietenii mei japonezi sunt inebuniti dupa produsele Gerovital pentru toti cei care au folosit au avut numai lucruri bune de spus despre produse. Am folosit si eu produse Gerovital :Super ,amscapat de gandul pierderii parului ,ma gasesc bine mai ales cu balsamul cu tarate de grau si samponul cu argila bm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...