Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine vrea sa adopte un jurnalist!


Recommended Posts

No dragelor si dragilor, imi pare rau ca nu am mai fost de mult timp pe acilea. Tocmai scapai de o sesiune foarte grea si de o depresie si mai grea. Acum, de ceva timp alerg ca disperata sa fac rost de bani. Imi trebuiesc 8.000 lire sterlin. E o suma infricosatoare, dar nu o sa v-o cer voua! :))))) Ma intreb daca ma puteti ajuta cu sugestii, adrese de email in special ale unor companii, fundatii, persoane fizice...ce va trece voua prin cap. Banii sunt pentru un curs de specializare in jurnalism care se face in Anglia. [bang] Eu am incercat peste tot dar fara noroc. [bang] Mi-am intitulat campania "Cine vrea sa adopte un jurnalist!" [alcool] Intr-un final, ceva consilieri mi-au recomandat sa merg pe latura tiganeasca a problemei...ei da sunt tiganca! O tigancusa frumoasa foc, cu pielea de ciocolata, ochi ca margele si par zbarlit! :))))))) Mi se pare absurd sa pot face rost de bani ca tiganca jurnalista si nu ca jurnalista. Chiar este absurd. Ma rog, ideea de a invata mai mult decat stiu este mai puternica decat absurditatea situatiei. Eu mi-am pregatit biografia si un mic text in engleza, asa ca daca imi dati ceva sugestii trimit si unde imi sugerati voi, si nu refuz si partea cu minoritatea! : ) Stiti ce ma enerveaza teribil? Ca cei din occident imi recunosc calitatile, in Mai o sa fiu in Dublin la o conferinta despre problema minoritatilor- iar aici toti isi pun mana in fund. Am fost la asa de multe organizatii si fundatii ca nu mai stiu de mine. Toti ofera bani pentru masterat sau doctorat! La British Councile trebuie sa depui cererea cu cel putin un an inainte! Tarziu pentru mine. Soros exclus! Cei de la Catavencu mi-au expus problema in reteau lor. Atat! Duminca plec la Londra pentru 8 zile. O sa incerc sa imi aranjez intalniri cu Princess of Trust si Institute of Directours. Va mai trece ceva prin cap pentru Londra??? si nu numai? atat despre mine. [detectiv] lix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sau la BBC? Si acolo macar o colaborare ceva. Si mai incearca la primarie ceva. Acolo sint fel si fel de asistentzi sociali care se ocupa cu problemele pe care le au ei cu minoritatile din Romania. Poate iti poti oferi privirea ta "inside". Mult succes, Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am surse foarte tari. bbc-ul nu face asta din principiu. ma gandeam la varianta in care ei sa imi plateasca cursul si eu sa le trimit materiale. nop1 cica nu fac asta. ambasada: nu fac nimic ca sa te ajute!!!!! e teribil acolo. asa ca poate gasiti ceva fundatii pe net! lix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lix, draguta, ce ma buucur ca ai reaparut pe aici! Din pacate nu te prea pot ajuta, nu prea ma stiu cu Londra si cum ai putea capata sprijin, dar vroiam sa iti spun ca iti tin pumnii, si Doamne ajuta! [pup]Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am relatii in mass-media, dar sunt alaturi de tine si iti tin pumnii sa reusesti cat mai repede, sa faci o cariera stralucita colo unde multi altii nu pot sa faca, pentru a demonstra ca nu originea noastra e pe primul loc! Te pup![pup] oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...