Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Medici de animale


Recommended Posts

pt.dr.A.Cula:am sunat un doctor si precum ai spus si tu ,da e un semn de dominatie.eu am avut pana acum inca 3 pechinezi si nu s-au manifestat asa .de aceea m-am speriat.am sunat si doctorul din romania si mi-a spus ca e din cauza climei,eu aducand catelul cu mine,din romania.dar ca sa fiu sigura de un raspuns concret,in urma unei examinari,maine merg cu catelusa la doctor.multumesc pt raspuns dr.A.Cula[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele! Ioana fiecare cu experienta lui, eu am avut una nefasta, ca unuii poate au avut la Armenesca sau mai stiu eu pe la ce cabinet, mie mi-ar fost tare comod sa ma duc cu Alma la cabinet la dr Cranganu, dar stii ca dupa ce te-ai fript odata sufli si in iaurt. Karmen24, stai linistita si pe a mea o apuca calaritul de regula dupa calduri o tine ceva. Chiar saptamana asta am terminat cu caldurile, am fost cam ingrijorata pentru ca sarit peste o perioada de calduri (adica abia acum un an a mai fost) si dr mi-a spus ca nu e in regula. Mi-a zis ca totusi e bine ca nu face lactatie falsa, din cauza asta. Noi ne gandim sa o castram, are deja 6 ani, pui nu o sa o dau sa faca, nici nu ar sta, pentru v-am spus ca nu e de rasa, nu as putea da puii nimanui, iar sa-i inec dupa nastere sau mai stiu ce metode din astea nu as putea sa fac niciodata. Am avut ceva probleme cu ea ca nu sta singura urla face ca la balamuc, sare pe usa [bang]si s-a lasat cu bilete anonime in usa, noi fiind plecati cam 9 ore pe zi, dar am cumparat o lesa antilatrat m-a costat cam mult, dar de vreo 2 saptamani de cand am primit lesa ea nu mai urla, deci nu am mi folosit-o, sper sa nu fie nevoie, dar pt orice eventualitate... Voi aveti probleme de genul asta? Va pup Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Daca este cineva din Vrancea,ii recomand cu cea mai mare caldura sa se adreseza dr.vet.PUNGA.Amandoi(sot si sotie)au aceeasi profesie,pe care o fac cu pasiune. Mie mi-au salvat catzelusa pechineza(care are 4 ani si este sufletul nostru)de 4 ori de la moarte:o data a luat microbul jigodiei(cand era micutza si nu avea vaccinurile facute),apoi a fost intzepata de o albina in limbutza si,cel mai grav,dupa ce a fatat,a facut cadere de calciu(ea nu mananca lactate) si a fost 99% moarta,dar d-na dr s-a deplasat cu masina personala la 1 noaptea cam 12Km pana la cabinet si...mi-a salvat-o. Sper ca nu v-am plictisit,dar mi se parea prea putin sa spun de fam.dr.Punga ca sunt niste medici minunati,fara sa va spun cum m-au ajutat. Flori[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut de cand ma stiu animalute prin casa: caini, pisici, gaini, cocos. Am trecut prin multe cu "copilasii "mei si am incercat o gramada de cabinete din Buc. Acum in sfarsit pot sa spun ca am gasit un medic super super. La Facultatea de Medicina veterinara - Dr. Alin Bartoiu - sef de catedra. Cu mana pe inima va spun ca este cel mai bun, un om deosebit. Mi-a salvat catelusul pekinez care imi murea in brate fiind tratat de infectie la rinichi de 1 saptamana la cabinetul non stop de la intersectia Mihai Eminescu - si el de fapt avea infectie la prostata!!!!! L-a operat desi nu ii mai dadea decat 1 % sanse si acum e bine sanatos. Tot acolo mi-au tratat catelusa Samoyed de raceala si avea hepatita!!! Noroc ca i-am facut toate analizele. Eu sunt trecuta prin multe cu bolile la animale!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralucah si Anis: aveti mare dreptate cu doctorii de la facultate. Sunt f.buni, au dotari, stiu meserie. Nu au timp. Sunt mereu in viteza, si de aici rezulta ca iti trateaza animalutzul ca la service-ul auto: pe banda. Pulsul, temperatura, doua injectii (un antiinflamator si un antibiotic) si la revedere. Altu... [xx(] Da. Pentru operatii majore m-asi duce la ei. Pentru chestii minore, curente... mai caut inca. Pare rau. dr.a.cula ______________________________________ One Apple a day keeps Windows away!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau in sectorul 4 si daca e cineva interesat, il pot recomanda pe veterinarul "meu" care i-a scapat catzelului meu o labutza de la amputat ...[V] Am fost tare speriata iar catzelul meu in mare suferinta, desi a fost vina noastra, a oamenilor[}:)] Catzelul meu avea 6 luni si mama a iesit sa conduca pe cineva pana la metrou si a urcat cu scara rulanta, iar cainele si-a prin gherutzele si practic i le-a smuls din carne iar prima falanga era zdrobita... uff si acum ma inneaca lacrimile cand ma gandesc ce s-a mai chinuit[bang]. Ei, Bogdan a salvat-o pe Ciufulica ... a operat-o, prietenul meu a stat langa el pe toata durata operatiei, i-a explicat ce-i face si de ce ... si toate au fost bune si frumoase de atunci! Il cheama Bogdan Mihalcea, e tanar (ca de altfel toata echipa)iar cabinetul este aproape de Timpuri Noi, langa blocul loteriei. Cam asta pot sa spun eu in sprijinul recomandarii pe care i-o fac... in rest, am o pisica siameza care la vara implineste venerabila varsta de 14 ani si cu care n-am avut nici un fel de problema medicala. Va pup si sper sa n-aveti nevoie de doctori, nici voi si nici animalutzele! Ancuss
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele si la armeneasca e cu dus si intors. Cunosc doua cazuri cu catei mori din cauza dr. Elefterescu(parca asa il cheama). Eu am un cabinet in zona cu niste dr. super.Motanul meu a scapat de operatie datorita dr. de acolo.Patru zile l-au sondat, saracutul, asta numai ca sa nu ajunga la operatie.Seful mare de la cabinet este Paul Georgescu pe care-l gasiti si la Facultatea de Medicina Veterinara. Pupici la mamici si animalutele voastre A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Armeneasca am fost de cateva ori cand am avut urgente sau probleme mai grave. Intotdeauna s-au purtat extraordinar cu cateii (al meu si al socrilor), iar mie mi-au lasat o impresie fantastica. Poate nu sunt genul care sa pupe animalele in bot, insa categoric sunt profesionisti si isi fac treaba cu mult suflet. In '99 cainele meu (in varsta de 4 luni) a facut parvoviroza (datorita unui medic inconstient care l-a vaccinat aiurea). Am mers cu el timp de o saptamana, de doua ori pe zi, la perfuzii (nu manca nimic, voma non-stop). O "sedinta" dura in medie 2-3 ore, dar am stat si cate 5, asa ca dupa o saptamana stiam numele tuturor asistentilor (care erau studenti la medicina veterinara, in marea majoritate), am vazut o gramada de animale cu probleme (de la caine care inghitise jumatate de minge de tenis pana la eutanasie) si am ramas impresionata de toti cei din clinica. In afara de asta, ei sunt cei care mi-au salvat puiul de la moarte (si nu exagerez deloc) si pentru asta am sa le fiu recunoscatoare toata viata. Pentru cabinetul Daisy Vet din Aviatiei (str Av. Serbanescu) votez si eu: sunt oameni blanzi, calzi, foarte buni profesionisti, au program in fiecare zi, noi ii vizitam de un an jumate si nu avem nici o motiv sa ne plangem. Iti fac analize de laborator, au si un frizer care tunde excelent la un pret rezonabil, din partea mea multe bile albe. Inca un cabinet "de cartier" pe care l-am frecventat doi ani si am fost tare multumiti este in Baneasa, pe Sos. Bucuresti-Ploiesti (intre sediul Antena 1 si aeroport). Nu mai stiu cum se numeste, dar cei din zona probabil il cunosc. http://community.webshots.com/user/r0isin http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...