Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Medici de animale


Recommended Posts

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cand am scris mesajul am uitat sa va zic ceva : dr. Alin Bartoiu este sef de catedra la clinica de obsterica -ginecologie - dar este la fel de bun si ca generalist. Este cu adevarat foarte ocupat si probabil ca trateaza unele cazuri pe banda rulanta insa pentru operatii ...il recomand din toata inima. Eu cand am fost cu catelusa samoyed (maya) care era tratata de raceala, mi-a zis "cainele asta moare dar nu de raceala ci de ficat" - si dupa analize am cosntatat ca avea intr-adevar hepatita. Si inca ceva ce m-a impresionat: eu cand am fost cu pechinezul meu eram intr-o pasa cam proasta cu banii (deja cheltuisem peste 10 mil pentru tratamente, perfuzii, consultatii inutile, etc)...si am lasat jena deoparte si i-am zis ca eu nu am bani de operatie. Ei bine, l-a operat oricum, ca si cum as fi platit. M-au costat doar antibioticele de dupa operatie care oricum mi le taxa la un pret de toata jena - cred ca mai mult de 200.000 lei pentru o saptamana nu am dat. Si inca ceva - la facultate au si camera de garda care este non stop dar in general nu stau decat studentii sau asistentii. Tot asa pentru cine are nevoie: la facultate se fac cele mai performante analize de sange iar un set complet pe mine m-a costat acum vreo 3 luni 600.000 lei - la alte cabinete mi-au cerut preturi extrem de mari si nici nu faceau setul complet.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu acu vreo 4-5 anu gasisem un cabinet supr, nu ca dotari, ci ca personal, in Crangasi, langa lac. Din pacate la un moment dat s-a inchis si acu a aparut altul, dar nu mai stiu ce e pe acolo. Insa medicul si tot personalul de dinainte au fost extraordinari, mi-au salvat catelul de la moarte, ca avea parvo si de multe ori nu imi mai luau bani, ca prea mergeam zilnic, de 2-3 ori pe zi. Acu piticutul meu a crescut, dar de ani de zile are o problema la urechi; si pe unde am fost mi-au dat tratament, mi-au luat bani si degeaba; pana acum de curand, cand am gasit un cabinet in drumul Taberei, intr-un bloc, unde la fel personalul e extraordinar, se ocupa de animalute, le mai si vindeca si au preturi rusinos de mici si nu iau bani decat daca aplica un anume tratament si nu doar daca il controleaza. In plus, trebuie sa-i laud, ca au luat un pisicut fara stapan care s-a nascut fara anus si l-au :reparat" si il tin acolo, la ei. Cel mai mult conteaza, as zice eu, dedicatia medicilor si nu aparatura si alte chestii, ca daca vor cu adevarat, stiu ce si cum sa faca in asa fel incat sa fie bine! desi nici dotarile mai de Doamne ajuta nu strica... Kiftelutza Kinder & Ardeiu'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Doamna doctor Dana Braslasu de la Facultatea de Medicina Veterinara este cel mai bun doctor pe care l-am intilnit..E o persoana blinda si plina de compasiune...si o buna profesionista.. mie personal mi-a salvat catelusa Pufi de parvoviroza.Daca aveti probleme sa va duceti la ea nu veti fi dezamagiti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...