Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Forma fizica


Recommended Posts

Acum doua luni am devenit si eu mamica si ma intereseaza la cat timp de la nastere e indicat sa incepem exercitiile fizice? Eu sunt foarte norocoasa ca m-am ingrasat doar 3 kg dar ma simt oarecum intepenita si ma gandesc sa ma apuc de sport.Am facut acum cateva zile niste exercitii usoare dar m-au epuizat complet si nu stiu daca ar trebui sa insist sau sa mai aman. Voi cum si dupa cat timp v-ati revenit la forma de dinainte de bebe? [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am nascut acum 3 luni 1/2 prin cezariana, si sapt. trecuta m-am apucat de niste ex. usoare (am facut 2 zile cate 5 min.!!!) si acum ma doare uterul de vreo cateva zile de numa!! Asa ca o sa mai aman!!! Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut eu nu am nascut inca, astept in cateva saptamani, dar am fost operata acum 2 ani de un chist, aceeasi taietura ca si la cezariana. Medici au zis sa stau 6 luni departe de orice sport, dar ca dupa o luna pot totusi inota. Nu am ascultat va dati seama, si dupa o luna m-am apucat de ce puteam, in primul rand inot, eram in orasul natal si aveam un rau aproape la 4 km, mergeam cu bicicleta pana acolo si inotam aproape zilnic dupa 3 luni m-am inscris la o sala de exercitii, am vorbit cu instructorul ce vreau si mi-a facut un exercitiu de 1 ora foarte variat si mai faceam si masaj in zona operatiei tot acolo. Nu m-am simtit niciodata mai bine, prima luna a fost mai gera, dar am trecut peste dureri, lipsa de inactivitate si febra musculara cu masaj si un instructor bun. Urmand sa fac cezariana acum, o sa urmez cam aceleasi reguli si acum , de la o luna inot si bicicleta, din pacate statica, poate asa odata pe saptamana il pun pe tati sa stea cu bebita si ma duc la o tura cu cea adevarata, si din vara ma gandesc sa-mi caut o sala, unde sa merg o data pe saptamana, acasa lasand sa fac doar vestitele abdomene. un sport acum dupa o nastere, operatie necesita multe calorii, deci nu va ganditi sa tzineti si cura in acelas timp, organismul are nevoie dde vitamine. daca nu vreti sa luati supliment de vitamine atunci mancati multe fructe si legume , dar nu uitati si cele 3 mese pprincipale, ca altfel va epuizati si mai rau. si beti multa apa Va doresc niste exercitii placute Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...