Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Frecventa echografii


Recommended Posts

Eu pana in saptamana 33 am facut cca. 15 echografii,unele si la diferenta de doua zile. Toti doctorii m-au asigurat de lipsa pericolului. Laura si papusica din burtik (34 saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cred ca am batut recordul la eco in timpul sarcinii...am luat-o tare din prima..cand am facut testul de sarcina si a iesit pozitiv am vrut sa ma conving si in ziua respectiva am facut 4 eco la trei spitale diferite pentru ca sarcina era prea mica si nu se vedea..s-a vazut intr-un final cu eco intravaginala.Dupa care am facut lunar cate o eco..da' mama ce imi mai placea sa il vad pe bb..as fi facut zilnic daca s-ar fi putut.[:D] Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina,fii linistita,asa cum au spus taote fetele care au postat pana acum echografia nu e daunatoare pentru bb.Eu sunt asistenta medicala si lucram cu o dr.la echo si mi-am facut aproape saptamanal. Eram curioasa sa vad cat a mai crescut,cum se misca. Iti doresc o sarcina si nastere usoara. alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-ati inveselit! Multumesc tare mult si pup (virtual) [pup], la rand, toata lumea ce mi-a raspuns!Citind mesajele zambesc cu gura pana la urechi [:D](de se mira colegele de birou). Si asa e si frumos (sa zambesc) pentru ca bebelusul pe care-l legan in burtica este asteptat de multa vreme si cu mare, mare dor!De cand cu bebele sunt foarte fericita dar, paradoxal, taman de grija lui ma apuca ocazional, niste crize existentiale (ca daca aia sau ailalta). Insa ma tratez [:I] PS Ma bucur tare de primirea pe care mi-ati facut-o in club! [si-eu] Cristiana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut echo in primele doua trimestre de sarcina in fiecare luna si o data la doua saptamani in ultimul. Daca ar fi fost dupa mine as fi mers chiar mai des, era o adevarata delectare sa-mi vad copilasul pe monitor si sa-mi spuna doctorul ca se dezvolta normal! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca e safe si pt. mami si pt. bb, dar e bine sa nu se abuzeze daca nu este nevoie. Numai bine. anto Is Ultrasound Safe For My Baby? Ultrasound is a non-invasive procedure that uses sound waves to view areas inside your body. The sound waves are bounced through the body and their reflections are translated into images on a monitor screen. It uses no radiation, dyes, needles or drugs. Is it safe for your baby? The simple answer is "yes". In all the years that ultrasound has been used, it has not been demonstrated to be damaging to either the mother or the foetus. However, many organisations in the medical world have learned to be cautious. Therefore to be absolutely sure, research is still being carried out in this area. In the meantime, some doctors have advocated that ultrasounds should only be used where there is a clear medical benefit. And not just to get an early picture for the family album! :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...