Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abuzuri


Recommended Posts

Buna! Eu cred ca este aproape imposibil sa le controlezi msicarile in timp ce copilul este acolo.... Eu am incercat sa o dau pe Mara la o gradinita particulara cind avea un an jumatate si nu s-a acomodat. Asa ca tot solutia cu bona mi se pare cea mai buna. Eu am schimbat 3 pina am gasit-o pe cea care sta acum cu ea si am gasit-o printr-o agentie de plasare a fortei de munca. Succes!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by cl
Chiar azi dimineata am auzit o stire despre o fetita, de la o cresa din Iasi, care acum e in spital din cauza abuzurilor (parca din cauza ca a refuzat sa stea pe olita!!!). Nu mi-a venit sa cred! Claudia
Da, am vazut aseara la Focus, stirea despre fetita de 2 ani, din Iasi ! Ingrijitoarea s-a enervat ca fetita nu a vrut sa stea pe olita. [bang] Urmarea...fetita a ajuns la spital ! [q] Mihai, sper sa gasesti cea mai buna rezolvare pentru copilul tau ! Nina & [copil] Nina-Cristina (2 ani in ianuarie) http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, fa o reclamatie! Gandeste-te si la ceilalti copii. Poate sarmanii parinti stau linistiti la serviciu ca copii lor sunt in siguranta si ei mititeii sufera. Vorbeste si cu ceilalti parinti. Poate si ei au indoieli. Unde-s doi puterea creste! Sa auzim numai de bine si sanatate micutului!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, nu pot sa cred! Mihai, nu mai duce copilul acolo nici o secunda, toate astea pot avea efecte si pe moment si in timp asupra copilului. Mai bine isi ia unul din voi concediu cateva zile pana rezolvati situatia si gasiti o bona. Si nu le lasa, avertizeaza parintii, sa se faca ceva, macar de frica sa stie, daca de constiinta n-au auzit. Nu stiu ce as face sa aflu asa ceva cand va fi bebelina mea la gradi sau scoala. Cat despre cresa... as matura cu ele pe jos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ceea ce ne-ai spus, mie mi se pare foarte clar: copilasii sunt batuti la cresa respectiva ! Nu cred ca ar trebui sa se ajunga mereu in situatia copilului pe care l-am vazut azi dimineata la tv pentru a se lua masuri: era plin de vanatai pe manute si picioruse, iar ancheta este in curs pentru a se gasi persoana vinovata [q] [bang] Eu zic sa nu mai duci copilul la cresa cel putin o perioada si sa depui reclamatii scrise la directoare si Ministerul Invatamantului (poate ceilalti mai vin cu idei). Nu inteleg cum sunt alese cadrele pentru educarea copiilor: nu au teste psihologice ? De ce nu isi cauta alta meseria daca nu se pricep si nu au dragoste si rabdare cu micutii ?! Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi este groaza ca va veni timpul sa-l dau la gradinita. Culmea ca cresa in cauza este cotata ca una dintre cele mai bune crese de stat din Iasi. irina, mama lui [copil] Alex http://community.webshots.com/user/orzuirina http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=6027&cid=3348
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...