Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA,poftiti la o barfa!(11)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by moniq
Am o problemuta.....pt un incepator unde e mai bine sa-si deschida un cont curent?[bang] Si inca ceva.....tare as vrea sa cumpar un carut mic tip umbrela pt gemeni( eu n-am gemeni...dar sunt mici si m-ar ajuta unul de-ala).......am fost la cateva magazinele.....dar n-am vazut......de ex walmart are pe site-ul lor unul dar nu si in magazinul in care am fost.....ce sa fac?....unde gasesc? moni
Monig suni magazinul Walmart respectiv, si spui sa-ti faca comanda si sa te sune cind ajunge. In felul asta nu trebuie sa cumperi de la un magazin mai scump sau sa-l comanzi on-line si sa mai platesti si transportul. Walmart are cea mai buna infrastructura existenta la momentul asta intre toate companiile. Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
News... Sotul meu a sunat acum la INS si a intrebat cum se procedeaza la casatoria cu cetatean strain... A intrebat de ce are nevoie pt a se intoarce cu sotia acasa, dupa casatoria in alta tara. (nu a spus ca noi suntem deja casatoriti, a vrut doar sa afle daca se poate si altfel fata de cum am facut noi). I s-a spus exact ce am facut noi, ca trebuie sa se intoarca in State fara mine si sa aplice pt viza de emigrant (I130); la primirea confirmarii ca I130 a ajuns la ei, poate aplica pt I129F, viza pt non-emigranti, care se da pt perioada pana cand se obtine viza permanenta, pt ca familia sa fie reunita. Si abia la primirea 'undei verde' de la ei, putem merge aici la interviu. Dupa ce persoana de la INS i-a spus toate lucrurile astea, sotul meu i-a zis ca stim persoane care dupa casatorie au mers direct la ambasada si li s-a dat viza (cum mi-ati spus voi). I s-a raspuns ca ei nu stiu de asa ceva, dar poate ca in unele tari asa se procedeaza... [bang] Va tin la curent! [pup] [flo] Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata eu locuiesc la un hotel[;)] si am un k-mart exact pe langa mine.....problema e ca nici acolo n-am vazut dublu.....simplu au...dar nu dublu[bang]. Pe aici am vazut mai multe banci....nu cred ca acum conteaza ce banca am prin apropiere ca oricum ne vom muta de aici....problema e care e buna....cu taxe mai mici....sau clauze favorabile....am vazut ca aici e cam diferit de ce stiam eu in Olanda.....de asta poate o sa vi se para cam ciudate unele din intrebarile mele[alcool]. moni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, raspunsul la intrebarea ta variaza de la stat la stat, nu e o regula universala. In Florida era valabil 6 luni, la vremea la care am intrebat eu ('98), in alte state e diferit grace period-ul, dar nu poate fi mai mic de 30 de zile, oameni sunt si ei, nu? :-) Oricum, carnetul de conducere mi s-a parut cea mai simpla treaba in tara asta, asta dupa ce m-am invatat sa las in pace piciorul stang, desi mi-l bagam pana la fund in dusumeaua masinii, in cautarea ambreiajului. :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by moniq Pe aici am vazut mai multe banci....nu cred ca acum conteaza ce banca am prin apropiere ca oricum ne vom muta de aici....problema e
moniq, din pacate in lista noastra nu vad pe nimeni din Arizona, deci nu stiu daca cineva poate sa te indrume la o banca specifica. Deci, v-a trebui sa faci un mic research, eu nu pot sa spun decit se te uit la [url="http://www.nistor.net/usa/bank.html"]link-ul[/url] meu si sa vezi ce am spus eu despre banci. Nu sunt multe informatii dar poate fi un start. Iar daca tu oricum nu te gindesti sa stai acolo, eu spun sa vezi care banca este mai populara in zona. -- mn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta, drum bun si Paste fericit! Laura_G, bafta in demersurile cu viza! Moniq, acomodare usoara! pt. carucior incearca si la babies-r-us, costco. sau cum zicea Andrada, roaga-i pe cei de la walmart sa-ti comande. da' Laurelele noastre unde-au disparut? Laura_O, Laura_T... la mine primavara paleste, s-a facut iar friggg :(((. hai, va pup, dragelor [olala] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Am o mare rugaminte la voi: noi pe 15 aprilie plecam spre State (cu loteria vizelor) si nu stim cum sa procedam in urmatoarea situatie. Sa predam buletinele la Directia de Pasapoarte (si vom figura cu stampila in pasaport ca cetatean roman cu domiciliul in strainatate) sau sa le pastram??? Care ar fi avantajele ori dezavantajele ambelor situatii? Va intreb pe voi, deoarece ma gandesc ca aveti experienta. Va multumesc anticipat si va doresc tot ce-i mai bun, Carolyne&&bb din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...