Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA,poftiti la o barfa!(11)


Recommended Posts

Multumesc mult pt informatii....am reusit sa deschidem un cont la Bank of America.......sper sa fie bine.[:)] In ceea ce priveste carutul incerc sa vad cat ma costa o a doua varianta: carut simplu tip umbela+board. Atunci cand inchiriez o casa ce trebuie sa am in vedere in ceea ce priveste interiorul?.....Acum suntem intr-o faza de cautare a zonelor bune...mergem sa le vedem seara. moni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hai ca semnez si eu condica. Iubi draga, vaz ca m-ai misuit, multam. V-am citit, dar am fost taare ocupata,si acuma sunt, dar fiindca iubi m-a pus in spotlight, ma rup de la treburi si zgariu si eu ceva cu penita. Laura G, in NJ permisul e valabil 60 de zile, pe vremuri in CA era valabil 30 de zile, fetele din MI pot intreba la Motor Vehicle pt tine. Na ca v-am "voluntariat" seviciile, nu va suparati. Noi suntem bine, in general, ala mic tot cu rash-ul lui, care pana la urma nu cred ca-i strep, ca ca e diagnostic gresit si numai mi-e ciuda ca l-am umflat cu antibiotice degeaba. barbatu-meu e gata sa-l ia de gat pe dr, da' asta-i alta poveste. Azi mergem la dr-ul lui, in care am mult mai multa incredere, sa vedem ce ne spune. Moniq, in AZ acu' vreo 9 ani Bank of America era buna, sau Desert Schools Federal Credit Union, sau oricare alt credit union, dar nu cred ca poti intra in el decat daca indeplinesti anumite conditii. Cere-le lista cu participantii in credit union. De obicei poti intra daca lucrezi pt o companie care participa in CU, sau ai o anumita varsta. Eu am avut amandoua (si B of A si Desert Schools), dar cu Credit union ai mei erau peste 50 de ani, iar cu cel care-l am acuma in NJ compania mea e participanta. Credit Unionul nu are monthly maintenance fees, are checks gratis, si programe de credit card, loans, mai convenabile decat bancile conventionale. In orice caz, incearca sa gasesti o banca fara monthly fee, sau daca are cat mai mica si sa trebuiasca sa ai balanta minima cat mai mica. Un Babies'R'US nu ai pe acolo? Ti-as sugera eBay, dar e mai complicat sau www.babycenter.com, dar cu amandoua trebuie sa astepti. Unde stai in Phoenix?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura G, nu te ingrijora cu permisul, ca nu te cauta nimeni daca conduci reglementar. Poti sta mult si bine si daca te opreste dupa cele 30-60-90 de zile cat e valabil, nu-ti face nimic. Ei din capul locului cred ca strainii sunt ignoranti si prea multe nu stiu despre "tara lor". La DMV sunt manuale din care poti invata pt examen.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Laura O.[flo] Mersi de raspuns, am intrebat care este parerea celor care au stat in Candada si in U.S, pentru ca mi s-a oferit un contract in U.S, destinatia urmeaza sa o aleg eu: California, Florida sau Colorado. Vroiam sa-mi fac si eu o idee, daca merita sa mergem acolo si mai ales in ce parte din aceste locuri, pe care le-am mentionat mai sus merita. Ce ziceti fetelor imi puteti da niste sfaturi, unde vi se pare viata mai ieftina, California, Florida sau in Colorado. Multumesc[flo] Andreea si Anaïs (1 an pe 26.04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut barfitoarele si barfitorul, Sa semnez si eu condica pe azi :-) In Maryland permisul din Romania e valabil 60 de zile; e adevarat ca daca nu faci vreo belea nu te opreste nimeni; personal m-am ferit sa merg dupa ce au trecut 60 de zile, mai ales ca n-avem decat masina de serviciu a sotului si o conduce el. Eu am mai mers parte sa ma obisnuiesc cu cutia automata si sa nu ii imping aluia la examen vreo frana cu piciorul stang cum isi aminteste piciorul meu stang ca se calca pe ambreiaj, parte (foarte rar) cand mai bea sotu' bere. Pentru ca n-am SSN imi trebuie o tona de hartii ca sa-mi iau permis, asa ca am discret amanat, dar o sa ma duc curand sa dau examen si va povestesc cum a fost. Va pup, s-aveti o zi buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu la fel ca LLaura.. am stat un an in Canada, unde permisul; de Ro era valabil trei luni... acum sunt in Indiana unde permisul de Canada sau Romania(inainte nu conta ,acum sunt la fel) e valabil un an, in caz ca nu esti rezident...in caz ca ai devenit rezident al statului respectiv,e valabil numai sase luni...eu conduc din iunie anul trecut insa si inca nu m-a oprit politia..nu spun ca e bine ,insa asta e...am fost lenesa...am dat examenul teoretic insa baiul e ca trebuie sa astepti doua luni pana dai driving testul..asa ca mai am o luna si il iau si pe asta si voi detine frumoasa suma de trei permise...[:D] pupici Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt LauraG.....eu stiu ca permisul de conducere e valabil 6 luni...eu atit am umblat cu el(aici in MI),pe urma am dat examen in scris si condus(binenteles pe atunci cu traducataror)daca te intereseaza, stiu eu un roman care se ocupa cu asa ceva...cu programarile de condus si tradus si el rezolva tot. aici toti romani(veniti) din zoma mea au apelat la el. pot eu sa iti fac rost de nr. de telefon. [pup]la toate americancele(americani..MIRCEA[:D]) si cele care vor deveni(viitoarele) americance. o zi frumoasa tuturor!!!!! don't worry....be happy. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...