Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA,poftiti la o barfa!(11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
frumoasele, semnez si eu de prezenta [flo] chiar daca n-am mai scris, v-am citit constant. numai ca n-am avut ce sa zic la subiecte, eu n-am avut carnet de conducere inainte sa vin aici (am facut doar scoala in RO, fara sa dau examenul insa) si tot asa la restul, nu m-am priceput sa raspund. dar un pupic pot sa va dau [pup] Laura, felicitari pentru viza obtinuta de tatal tau, rasfat maxim iti doresc, chiar daca va fi dupa Pasti :) Laura_T, sanatate micutului [pup] Mircea, multumesc de informatie, numai ca eu nu vad o cale sa fac parte din grupul vostru, sunteti prea departe. Eu vreau sa gasesc un club al cartii aici, unde sa merg constant si sa discut cu uaminii despre cartile citite, pentru ca, in ritmul in care vorbesc romana, desi sunt in US, n-am capatat inca abilitatea la acelasi nivel conversational si in engleza...[bang] chiar, stie cineva vreun link unde vorbesc americanii despre carti? adica un forum? o zi buna si frumoasa ca voi va doresc [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, iti multumesc! Eu nu am probleme cu limba (bineinteles ca mereu e ceva nou de invatat, nu sunt snoaba), dar oricum nu ar fi rau sa intru in contact cu persoana respectiva. Dupa cum stii insa, inca nu sunt in Mi, asa ca e prea devreme pt asta. Te voi intreba din nou la momentul respectiv. [pup] [flo] Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura_G, nu-ti trebuie SSN ca sa-ti iei carnetul de conducere. doar dovada ca esti rezident al statului respectiv (contract de inchiriere, contract de casa, facturi de curent, apa etc.). cel putin asa era in atlanta, in 2001 cand l-am luat eu. mie mi l-au dat pe loc, valabil pana-n 2005. mi l-au "shutit" pe cel romanesc, insa... Laura_O (felicitari pt. viza), Laura_T (sanatate lu' ala micu'), bine-ati revenit! http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura G, Daca stii engleza nu are sens sa apelezi la serviciile unui traducator. Si cum chatul cu sotul presupune cunoashterea limbii engleza...eu zic ca nu o sa ai probleme vis-a vis de examenul auto. Eu am dat examenul teoretic imediat ce am aterizat aici, fara traducator, trebuie sa citeshti un booklet mititel si extrem de simplu, o dupa-amiaza itzi e suficient. La fel si la partea practica, unde iarashi nu am apelat la serviciile traducatorului. Eu zic ca sunt niste bani aruncatzi inutil pe fereastra, repet, in conditziile in care tu te descurci in engleza. Delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu forum cu carti si etc, ca in 6 luni de US am vorbit in engleza de vreo 3 ori (nu radeti va rog!), dintre care o data la singurul interviu de job pe care l-am avut si am discreta banuiala ca de la asta l-am si pocnit (cine stie, nici viza nu am...) Conchita mai bun ar fi gasit oameni in carne si oase, scrisu si cititu sunt bune ele, dar vorbitu e baza...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conchita&Llaura, puteti cauta forumuri de discutii pe Yahoo Groups (de ex., pt. carti, Humanities - Books&Writing). eu activez intr-un astfel de grup, dar este pe domeniul "health". e adevarat ca daca ai cu cine conversa in engleza inveti mai repede, dar eu am "prins" o groaza de chestii citind acest forum si raspunzand la mesaje. cum la fel mi s-a intamplat si cu uitatul la televizor :)). la inceput, pentru ca nu aveam cu cine, intram in discutii cu telemarketerii care ma sunau, da' acu' ii reped si le trantesc telefonul in nas. deh, am trecut de basic English :)))). http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dupa-masa, si io p-aici, da' ce credeati, ca scaparati de mine ? [:D] moniq, vad ca ai rezolvat cu banca, brava. laura g. in georgia ai 30 zile sa-ti schimbi carnetul. in michigan nu stiu, dar vei da probabil un test oral, nu si practic, desi n-ar fi mare branza: inainte, inapoi, parcare paralela si cam atat. exagerez, fireste, dar nu cred ca mult [:)] conchita, uite aici: http://www.womansday.com/idealbb/forum.asp?forumID=21&sessionID={90B668EE-4F78-499A-8FE2-C5C80A09E94A} http://university.barnesandnoble.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...