Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA,poftiti la o barfa!(11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor.Noi ne-am intors din Florida de doua ore si am tinut sa va spun si voua cit de frumos a fost.Cu toate ca am plecat pe nepragatite(ne-am hotarit vineri pe la ora 4 si la 8PM am plecat)cu multe emotii cum o sa reziste puiul atita amar de drum,ei, totul a iesit super ne-am bronzat,chiar si bb,iar acuma inca mirosim a nisip si soare de Florida....ufff,bine a mai fost asa ca daca va ginditi sa mergeti in vacanta nu mai stati pe ginduri! va pup doina popa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.Noi ne-am intors din Florida de doua ore si am tinut sa va spun si voua cit de frumos a fost.Cu toate ca am plecat pe nepragatite(ne-am hotarit vineri pe la ora 4 si la 8PM am plecat)cu multe emotii cum o sa reziste puiul atita amar de drum,ei, totul a iesit super ne-am bronzat,chiar si bb,iar acuma inca mirosim a nisip si soare de Florida....ufff,bine a mai fost asa ca daca va ginditi sa mergeti in vacanta nu mai stati pe ginduri! va pup doina popa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]Mircea pe unde mergem pe net dam de cate o bucatica din munca ta[cool] Laura G, sa-ti zic cum a fost la mine: sota-miu, inainte de a veni in Romania, s-a dus la INS aici si i-a zis lu' tanti de la informatii ca el se duce in Romania sa se insoare si ca ce hartii ii trebuie. A venit in Romania cu aplicatia, affidavitul de suport, niste facturi de telefon si o hartie in care zicea ca nu a mai fost insurat (probabil ca este aia de care zici tu ca ne-a trebuit si la primarie). Aceasta hartie a trebuit sa o mai faca o data pentru ca nu era valabila cea facuta aici, pe motiv ca intre Romania si USA nu exista nu's ce minune de protocol si ca sa fie valabile anumite hartii tre' facute numai la ambasada americana din Bucuresti. Ne-am casatorit si dupa aia ne-am dus la ambasada, i-au mai cerut niste cecuri de la munca, income tax-ul, pe care le-a trimis socra-miu prin fax. Am fost la interviu i-au pus si lui vreo doua intrebari m-au trimis la analize si m-au reprogramat pentru interviul urmator, la urmatorul am depus analizele si in patru ore m-au chemat inapoi pentru viza. Nu imi amintesc bine dar cred ca aplicatia a fost I-130 (petition for alien relative). Nu stiu sa zic de ce la voi este diferit. Aaa, stai ca ai intrebat cat a durat toata treaba: de la prima zi cand m-am dus la ambasada si pana cand am primit viza a fost cam o luna. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita am vazut acolo ca aveti clubul cartii in Chicago. ce inseamna asta la voi? doar ca e librarie sau e club al cartii tipic american? ne
Conchita, nu pot sa spun ca exista un club in adevaratul cuvint. Adevarul trist este ca cel mai greu sa faci o afacere este sa o faci cu romani. Daca uni din romani sunt dornici sa ajute, cind vine vorba de bani este greu sa scoti ceva. Toata afacerea tipulul respectiv se bazeaza pe romanii si merge foarte greu. Momentan are si Librarie si Bibleoteca, am incercat sa pun un site cu ce carti are, pe care le poti imprumuta sau cumpara, dar si aceea a ramas in faza de proiect. Oricum ideea unui club adevarat este buna, o sa vad daca putem face ceva de genul aceasta, am vazut ca au inceput sa vina mai multi romanii care ar vrea sa se intilneasca si sa povesteasca mai mult decit constructi. Uite aici link-ul de la [url="http://www.romanian-american.com/Library/BIN/index.php"]Librarie[/url] ca sa iti faci o idee ce carti exista in bibleoteca. mircea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, multumesc pt info. Nu stiu ce sa mai zic, ca innebunim cu cate variante auzim. Ti-am zis, noi am facut ce ne-au 'spus' de la ambasada in Buc. De fapt am urmat instructiunile pe care ni le-au dat in scris. Sotul meu a trimis cu putin timp in urma un email la ambasada aici, in care intreba daca am omis ceva, daca se poate face ceva pt grabirea obtinerii vizei mele, sau daca pot sa cer viza de turist intre timp. I s-a raspuns scurt ca trebuie sa astept confirmarea lor ca pot merge la interviu (formularul K3). In alta ordine de idei - unde in Michigan esti tu? Noi suntem (respectiv eu VOI FI) in Sterling Heights, cam la 6 mile de Detroit. [pup] Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...