Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA,poftiti la o barfa!(11)


Recommended Posts

Buna dimineata/ziua/seara la toata lumea [hippi] Depinde de locatie. Am o intrebare pentru Laura Garner. Voi v-ati casatorit in Romania? Noi asa am facut eu sant cetatean si am venit in tara sa ma marit cu el. Noiembrie 27 ne-am casatorit, urmatoarea Marti am fost l aambasada sa depunem acte, ne-au luat la interviu separat, eu am plecat pe Decembrie 8 inapoi iar in Decembrie 17 sotul era aici. Asta era in 1999. Au schimbat regulile? Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetele, am intrat nitel sa va zic asa: "La multi ani!" cu tot ce va doriti fetelor care aveti nume de flori; Paste fericit si cu multe bunataturi pe mese (iepuri, curcani, miei - dupa pofta inimii! Primavara frumoasa, linistita si numai cu vesti bune sa ne auzim. Noi plecam miercuri acasa, am emotii cit pentru un batalion, sper sa ajungem cu bine si garga sa se comporte exemplar (iaca pretentii la bebelusa de 8 luni). Va pup pe toate (Mircea salutari), sa petreceti bine, si sa ne auzim cu bine! Alina si Alexandra http://community.webshots.com/user/allex21
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alinuta
Fetele, am intrat nitel sa va zic asa: "La multi ani!" cu tot ce va doriti fetelor care aveti nume de flori; Paste fericit si cu multe bunataturi pe mese (iepuri, curcani, miei - dupa pofta inimii! Primavara frumoasa, linistita si numai cu vesti bune sa ne auzim. Noi plecam miercuri acasa, am emotii cit pentru un batalion, sper sa ajungem cu bine si garga sa se comporte exemplar (iaca pretentii la bebelusa de 8 luni). Va pup pe toate (Mircea salutari), sa petreceti bine, si sa ne auzim cu bine! Alina si Alexandra http://community.webshots.com/user/allex21
distractie placuta in romania,alinuta!!!!!. si tu sa ai sarbatori fericite de paste cu multe sarmale romanessti[papica] cu supa de gaina dulce de tot,cu ,cozonaci pufosi...si multe oua colorate[pahar].!!!!![pofta] cind te intorci sa ne povestesti si noua cum v-ati petrecut sarbatorile in romania. sa sti ca te invisiez!!!![:D] si eu vreau la romania!![q][q][q] o primavara fruoasa!!!!!![pic]fara ploaie numai cu soare.[pup] don't worry....be happy. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, da, noi ne-am casatorit in Romania, pe 29 dec. 2003. (Azi facem trei luni si uite cum ne sarbatorim![bang] Murind de dor...) Am mai spus cum am procedat, dar voi repeta in caz ca nu ai citit. Inainte de casatorie ne-am dus la ambasada pt a lua o aprobare pt sotul meu, care este american, aprobare pe care ne-au solicitat-o la primarie. Cand ne-au dat aprobarea asta, ne-au dat si formularele si instructiunile pt a aplica pt viza. Am urmat aceste instructiuni si nu am mers la ambasada aici pt a cere viza, ci sotul meu a plecat acasa (in Michigan) si a trimis actele acolo, cum era mentionat in hartiile de la ambasada. Poate ca a fost greseala noastra ca nu am insistat pe la ambasada, dar nu am vrut sa 'suparam' pe nimeni. Acum, dupa ce am auzit povestile voastre (cele care ati plecat imediat dupa casatorie) nu mai stim ce sa facem, incotro sa o luam. Pentru ca nu mai rezistam asa! Nu e vorba de rabdare aici, cum imi sugera prieteneste cineva pe acest site. Cum poti avea rabdare sa ajungi acasa, la persoana iubita? La familia ta? Nu astept sa plec intr-o vacanta, astept sa ma duc la omul pe care il iubesc si care ma iubeste si sa ne incepem viata impreuna. In mai este ziua lui, implineste o varsta importanta si nici nu vreau sa ma gandesc ca nu voi fi cu el atunci! Stiu ca am deviat de la subiect si imi cer scuze daca am plictisit pe cineva... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alinuta
Fetele, am intrat nitel sa va zic asa: Noi plecam miercuri acasa, am emotii cit pentru un batalion, sper sa ajungem cu bine si garga sa se comporte exemplar (iaca pretentii la bebelusa de 8 luni).
Drum bun..Paste fericit!!! si nu uita deviza listei...sa nu vi fara poze... mircea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, Stiu ce hartie i-a trebuit sotului de la ambasada. Aceeasi mi-a trebuit si mie. Imi pare rau ca trebuie sa astepti. Daca scria pe formulare ca trebuie sa depuna actele in Michigan inseamna ca au schimbat regula. Oricum daca ai un receipt number este posibil sa-ti controlezi statutul la: https://egov.immigration.gov/graphics/cris/jsps/caseStat.jsp;jsessionid=dLl1xUGjy3b7 Noi am mai avut un interviu aici in 2002 ca sa i se ridice conditia de pe green card, a fost aprobat, dupa care in Martie 2003 au trimis un formular sa il semnam si s-a pierdut in posta!!!! Acum asteptam altul. Traiasca birocratia!! Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...