Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (9)


Recommended Posts

Salut fetelor si multumim pentru urari ! Mel cred ca o sa mai supoti raul inca o saptamana , maxim doua si gata , imi pare asa rau ca te chinui atat...dar gandeste-te la rezultatul final. Eu azi am primit rezultatul de la cmv si nu prea stiu daca e bine sau nu? voi ce ziceti? igg- 27 ua/ml- pozitiv , prezenta de anticorpi igm mai mic de 0,7- negativ absenta de anticorpi am cautat pe internet si se pare ca e de bine , dar as vrea fetele car au facut deja analiza sa-mi spuna ce scrie la ele, pleeeezeee Pe mine mai nou ma mai ia niste dureri ciudate in partea de jos , si nu stiu daca nu e cumva din cauza mersului pe jos...desi ar fi singurul care chiar ma ajuta in digestie. Va pup si o seara buna la mamaici si la burtici Cristina [gravi] 16 sapt.UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Catinca, DPN=27 Aug BAIETEL Ana_a, DPN=30 Aug anne33, DPN=01 Sept Vrabiuta, DPN=05 Sept Mina, DPN=10-11 Sept alinah, DPN=11Sept roxana_oana, DPN=17 Sept Blue77, DPN=19 Sept BAIETEL Raluca B, DPN=22 Sept Mari74, DPN=22 Sept Doxi, DPN=24 Sept Roadre, DPN=24 Sept Camitza, DPN=25 Sept Mel_g, DPN=25 Sept marimar, DPN=26 Spet Corina G, DPN=28 Sept mcm, DPN=28 Sept Cali, DPN=29 Sept Onilari, DPN=29 Sept qstavarachr, DPN=30 Sept Mada, DPN=01 Oct pufymic, DPN=3 Oct sau 29 Sept Monicatud, DPN=04 Oct Cristina78, DPN=05 Oct danyce, DPN=07 Oct Georgiana.david, DPN=10 Oct BAIETEL BB23, DPN=15-20 Oct Vali02, DPN=17 Oct nature, DPN=19 Oct FETITA babirusa, DPN=21 Oct Garofitza, DPN=22 Oct camys_2000, DPN=31 Oct saory cristia ralucule M-am trecut si eu pe lista cu DPN. Fetelor din Cluj, am auzit ca aveti acolo o clinica particulara super, se numeste parca "Spital privat (sau particular) de obstretica-ginecologie". Adresa este :Decebal nr 55, pe doctor il cheama Honorius Nanu si mi-a spus o prietena care a nascut acolo, cu el ca e foarte bun, ea a fost foarte multumita, mai ales ca a avut complicatii. E foarte modern cu aparate noi, conditii de hotel, mincarea excelenta ( gatita de mama doctorului).Tarifele sint aceleasi ca la spitalele de stat ( doar ca primesti chitanta ). Va pup, [gravi] 14 sapt si [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blue stai linistita si mie mi-a iesit la CMV igg poziiv si igm negativ. Asta inseamna ca in trecut ai facut boala si in prezent esti curata ca lacrima. Oricum daca ai facut boala esti imuna (ca si mine) asa ca e de bine. Nature tu cate sapt ai de la UM? Vrabiuto, Mada voi cum va mai simtiti? Stiti ce am constatat? Daca beau doar lichide nu ma mai simt asa ingrozitor de rau - dar problema este ca mi se face o foame............ Ieri spre ex am baut doar zeama de supa toata ziua si a fost ok. Seara insa ai mei au mancat crenvusti fierti si am gustat si eu unul pe care l-am [vom] in 5 min. Pupici Mel 14 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burtici! Marimar, si eu locuiesc(momentan) in Cluj, dar nu am auzit de clinica asta! Ma voi interesa! Mel, sa nu-mi zici ca te-ai si ingrasat.....ca nu te cred! Lasa ca in curand te vei simti si tu bine! Pe unde sunt restul burticilor?Cali, cum esti? Vrabiuta? Roandre s-a intors din "luna de miere"? Pupic, Ioana si bb mic(14 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut Burtici!si buna dimineatza...ca eu abia ma trezesc...desi sunt la munca! Fetelor mie mi somn tot timpul! seara cad ca o musca si nu-s buna de nimic, si dimineazta il amagesc pe sotul meu cu "acuma ma trezesc" pana ma lasa in pat si se duce singur la munca...si eu mereu intarzai... Ce mai fac burticile?mai ales cele pe care le mai necajeste inca greazta si voma? las ca in curand scapati si voi!numai sa simtiti cum va misca bebelusul! Ioana, Muresan il cheama, ai avut dreptate, am inteles eu gresit, ma bucur ca sti de el, si ca e de treaba, abia astept sa merg sa il cunosc, pai am zis ca saptamana viitoare facem programarea si sper ca pe la inceputul lunii sa ne primeasca, eu abia astept, am zis sa fie trecuta sarcina de 22 de saptamani sa ne poata spune mai multe detalii Noi mergem la cabinet, pentru nefiind din cluj nu stiu daca putem merge la spital. Felicitari pentru fetita nature!deja ma ia cu batzalitu cand ma gandesc ca mai am o luna de asteptat... pana alflu si eu! va pup pe toate![pup][pup][pup][pup][pup] pa Ana si puiutul din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Burtici azi am [vom] si supa pana la ultima picatura. Uffff! Pufy m-am ingrasat initial (in prima luna) 4 kg din care incet incet am inceput sa dau jos. Ma simt tare naspa azi [q]. Cred ca v-am innebunit cu vaicareala mea, dar n-am si eu ciu sa-i spun. Auziti si voi ce mi-a spus socrul meu : cica ma gandesc eu dupa ce mananc ca voi vomita si de aia vomit ca daca nu ............ Ah ce-i doresc si lui macar o zi sa se simta ca mine! Doctorul meu mi-a spus ca-mi va fi rau pana ii creste parul lui bb - si dupa ce am mai citi pe ici si colo mi-am dat seama ca asta se intampla la 20 sapt de al UM [q][q][q][q][q][q]. Deci ............. Pupici Mel 14 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata ! Saptamana viitoare ajungem si noi acasa si vroiam sa va intreb daca cunoasteti vreun leac impotriva raului de masina. O sa fie un drum lung de aproape 30 ore cu popas noaptea deci super obositor. Am intrebat medicul dar nu mi-a recomdat nimic [bang] cred ca tre sa imi iau pungi de gunoi si kg de lamai.. pupici, mari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mel_g
Burtici azi am [vom] si supa pana la ultima picatura. Uffff! Pufy m-am ingrasat initial (in prima luna) 4 kg din care incet incet am inceput sa dau jos. Ma simt tare naspa azi [q]. Cred ca v-am innebunit cu vaicareala mea, dar n-am si eu ciu sa-i spun. Auziti si voi ce mi-a spus socrul meu : cica ma gandesc eu dupa ce mananc ca voi vomita si de aia vomit ca daca nu ............ Ah ce-i doresc si lui macar o zi sa se simta ca mine! Doctorul meu mi-a spus ca-mi va fi rau pana ii creste parul lui bb - si dupa ce am mai citi pe ici si colo mi-am dat seama ca asta se intampla la 20 sapt de al UM [q][q][q][q][q][q]. Deci ............. Pupici Mel 14 sapt
De ce nu iti intrebi tu doctorul daca poti lua Emetiral pentru greata? Mie mi-a recomandat doctorul meu si n-am asa probleme mari ca tine. [pup]Cristina[gravi]&[copil]Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...