Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ce mai faceti burtici? eu am disparut de pe forum, ieri am avut o zi de concediu, sa mai rezolvam din problemele cu nunta. si astazi suntem liberi oficial, dar eu mai aveam cate ceva de rezolvat la birou. eu ma simt binisor, am niste dureri de burtica si de spate destul de frecvente care m-au speriat putin. am fost la dr si mi-a zis ca sarcina merge foarte bine, dar am ceva probleme cu colonul si cu un muschi al spatelui putin tensionat. bb e bine, l-am vazut la ecograf, nu se mai misca asa de energic - dr mi-a spus ca deja e constient de miscarile lui si nu mai "danseaza" ca la inceput. va urez un sfarsit de saptamana linistit si insorit. aveti grija de voi marcela si [copil] din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mel, intreaba-l pe al tau medic daca poti lua Metoclopramid sau Emetiral pentru greata....ma mir ca mai rezisti! Mari, la fel si tu. Intreaba-ti medicul daca poti lua Metoclopramid sau Emetiral....si eu trebuie sa merg acasa, si e un drum de 5 ore cu masina....si mi-e o groaza(mi-e rau si cand merg la lucru cu autobuzul sau cu troleul, deci 10 -15 min....nu stiu cum voi rezista 5 ore). Nature, nu mai poti face boala daca ai facut-o o data. Deci fi linistita ca bb nu e in pericol. Cand va fi nunta, Vrabiuta? Pupic, Ioana si bb mic(14 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pufymic emetiral am chiar de la mama lui din RO dar ultima data cand am inghitit vreo 3 pastilute nu stiam ca eram insarcinata si ma intrebam de ce nu isi face efectu....abia dupa 4 zile am aflat[:D]. Asa ca tot punguta -i baza [cool]. Sf de saptamana placut! mari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, fetelor, Uite ca apar si eu din nou. Ieri a sosit sora-mea la mine si de aceea nu am mai avut prea mult timp de voi. Am stat mult la barfe, mai ales ca nu ne-am vazut de aproape un an. A propos de calatorii, si eu am probleme cu mersul cu masina. Chiar ieri am calatorit toata ziua (sora-mea a venit la Frankfurt din Cluj cu o cursa Tarom si noi am mers pana acolo - in total au fost cam 7 ore de condus) si vreau sa spun ca norocul meu au fost obisnuitele pungi pe care le-am folosit de cateva ori pe autostrada sau cand nu ne aflam intr-un loc unde sotul ar fi putut opri. Eu propun sa acceptam ceea ce ni se intampla, doar nu depinde de noi. Trebuie doar sa ramanem pozitive si sa ne gandim ce minune mica o sa avem la sfarsit de drum. Sper sa va simtiti mai bine. Acelasi lucru e valabil si pentru mine deoarece nici la mine nu s-a prea reglat situatia. Faptul ca e sora-mea aici ma ajuta sa rezist mai usor. Va pup dulce de tot si sper sa aud numai de bine, Daniela Veuger si bebe mic din burtic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!! Mel, imi pare tare rau de tine, saracuta!! Prea mult te chinui. Trebuie sa poti sa iei ceva sa te mai lase greata. Intreaba doctorul. Nature, nu vreau sa te sperii, dar sa stii ca varsatul de vint SE POATE face de doua ori, e f. rar, dar se poate. Si eu si sotul l-am facut cind eram copii (am intrebat parintii), dar acum 3 ani l-am facut din nou. Primul a fost sotul, si eu l-am recunoscut dupa simptome, dar nu mi-a venit sa cred. S-a dus la dr. si asa a fost, a facut varsat de vint a doua oara. Eu care stiam ca il avusesem am stat fara griji. !!! Dupa 2 sapt. l-am facut si eu. M-am dus la dr. meu (altul decit cel al sotului), care cind i-am spus ca am varsat de vint ca a avut sotul in urma cu 2 sapt. DAR ca eu il mai avusesem, initial mi-a spus ca nu se poate. Ei bine, mi-a facut analize, m-a cautat pe peste tot, si a ajuns la concluzia ca da, am varsat de vint. Ce pot sa iti spun, si ce este stiut, este ca daca il faci cind esti adult este mult mai rau, si boala e mult mare grava, mie mi-a fost ingrozitor de rau, cu stari de voma si lesin, si febra mare. Deci ar trebui sa te pazesti f. bine de colega ta. Sansele sint mici sa il faci din nou, dar nu e imposibil. Cu drag, Corina [gravi] - DPN Sep. 28
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mari74
Neata ! Saptamana viitoare ajungem si noi acasa si vroiam sa va intreb daca cunoasteti vreun leac impotriva raului de masina. O sa fie un drum lung de aproape 30 ore cu popas noaptea deci super obositor. Am intrebat medicul dar nu mi-a recomdat nimic [bang] cred ca tre sa imi iau pungi de gunoi si kg de lamai.. pupici, mari
Si eu am rau de masina, si din cauza asta, cand nu conduc eu, stau in dreapta soferului, numai in fata, niciodata in spate. Problema este ca prin oras nu am nimic, dar la drum lung, mi se face rau. Am intotdeauna o punga la indemana, si niste lamai cu zahar. Mai exista la Drug-mart niste medicamente, sau un fel de leugoplaste, sau niste bratari medicale, ce se pun/lipesc pe nas, sau la mana, care amelioreaza aceasta stare. Intreaba si tu la Scheleker Drug Mart, imposibibil sa nu iti recomande ceva. Drum bun si fara rau de masina. Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mel draga mea, cred ca am ramas ultimele cu greturi si varsaturi. Saptamana trecuta ma incurajai tu, acum incerc sa fac acelasi lucru pentru tine - bine ca mai poti totusi manca cate ceva, trebuie sa te stradui sa mananci, chiar daca vomiti apoi. Eu iar am ajuns duminica in stadiul de ce mancam, vomam tot in 5 minute si dupa trei zile din astea si dureri groaznice de stomac m-am dus la spital...a treia oara...nu mai pooot...metoclopramidul si emetiralul nu au efect. Marti fetita mea a implinit un anisor si mami nu a fost cu ea...Singura bucurie e ca l-am vazut pe mititel la ecograf, el e bine mersi, creste si da din picioruse (are 12 sapt. si 6 zile). Sanatate la mamici si burtici, [pup] Vali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...