Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (9)


Recommended Posts

'neata fetele Azi se pare ca nu avem o zi prea buna, pufymic cu durerile de cap, mel nu se mai opreste din [vom], iar eu ma vait de burta. Ieri seara m-am simtit cam rau, mi s-a intarit burta foarte tare, nu ma durea dar o simteam ca pe un pietroi. Azi dimineata am zis ca e mai bine dar vad ca iar incepe (nu se mai intareste asa tare dar ma inteapa). Nu stiu ce sa mai fac ca tare ma sperie chestia asta. Am vorbit cu nenea Dr. si marti ma duc la el. Geo DPN 06 oct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Neata fetele! Va vad vesti bune nu prea imi dati! Nici eu,am luat joi rezultatul de la listeria, al doilea si mi-a iesit pozitiv. Nu prea stiu ce sa fac dr meu nu se ingrijoreaza, prima data l-am facut la Cantacuzino si mi-a iesit 1/160 , dr a zis sa-l repetam l-am repetat la IDS Laborotries un centrul particular mi-a iesit pozitiv, dar nu imi dau nici o valoare, deci nu stiu ce titru a iesit. Sunt cam intoarsa pe dos. Luni ma duc la dr sa vedem incotro o iau. Vrabiuta la valoarea asta 1/160 se face tratament ca tu mai stii cate ceva? Mel nu ne-ai spus ce ai facut la Iosup la control! Eu mai am niste greturi de vomitat vad ca nu, dar... Azi am implinit 14 saptamani, deci am intrat in 15. Va pup Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor imi pare rau ca nu aveti vesti bune....Mel, Vali trebuie sa treaca raul asta odata si odata, bine ca bb e bine ;Georgiana e ciudat ca nu ai dureri si totusi se intareste burta-or fi contractii nedureroase? Mada eu zic sa stai linistita , toata lumea , sau aproape toata lumea are titru la listeria de 1/160 , e normal , daca scrie doar pozitiv fara valoare , ceea ce e ciudat , nu inseamna ca a crescut titru. Aici nici vorba sa mai fac analiza si la listeria , cred ca daca ii mai spun si asta la doctor ma da afara pe usa, cand i-am cerut eu sa fac analiza de CMV a cam ras de mine...in Germania nici macar analiza de toxoplasmoza nu i-au datr sa faca unei prietene...chiar nu stiu ce sa mai cred cu toti virusi astia..realitate sau intox. Al meu doc mi-a zis ca varicela e pe de parte cea mai rea boala pe care poti sa o ai in sarcina si la asta nimeni nu face analize...am vazut pe site atatea cazuri de fete cu listerie sau toxo pozitiv si care au bebici sanatosi si frumosi. Va pup si week end placut Cristina [gravi] 16 sapt.UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Blue77 sa stii ca si aici se face toxoplasmoza numai ca la cerere adica trebuie sa scoti din buzunar 50 euro iar pt triplu test 74 . Ce -o fi cu Mel_g ,am citit aseara mesajul ei si efectiv nu am fost in stare sa raspund ...sper sa fie in regula cu ea. Mai nou in dimineata asta mi-a aparut o iritatie pe fata iar daca pana maine nu imi trece cred ca o sa ajung la urgente. v-am pupat, mari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, mie mi-a iesit listeria 1/320 dar Dr. mi-a zis sa nu disper. Mi-a dat sa iau 6 zile, cate o pastila pe zi Sumamed. Am discutat si cu o prietena de-a mea care e medic si mi-a zis ca acest microb il au cam marea majoritate a oamenilor dar ca din cate femei gravide a avut cu listeria la nici una nu au fost probleme cu sarcina sau bebelul. Geo DPN 06 oct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am dureri , intepaturi usoar ein ultima saptamana stau si ma intreb daca nu e datorita ca bebe a intrat in perioada de crestere rapida si se intind pe acolo organe... eu chiar nu stiu cand e durere de burta sau de stomac , ma panichez oricum pentru orice. Mari74 aici din fericire sunt rambursate analizele toate , nu stiam ca e contra cost la voi , totusi asta arata ca nu sunt boli asa grave daca nu sunt obligatorii.Cu cati doctori vorbesti atatea pareri ai despre toti virusii astia. Pe vremea mamelor nostre branzeturile nu erau pasteurizate , iar cele ce au crescut la tara au mancat branzeturi facute acasa...si uite ca noi am iesit bine mersi .Atunci cred ca nici nu se stiau de bolile astea ...in fine nici nu stiu ce sa mai zic.Eu vad ca am facut in trecut si citomegalovirus si nu am avut totusi contact cu copii mici , asa ca cam asta e nu cred ca o sa mai imi dea de facut alte analize pt. virusi.Acum astept rezultatul la trisomie 21. Va pup Cristina [gravi] 16 sapt.UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...