Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut fetelor Ana are 18 saptamani de sarcina dupa cate stiu eu....si eu l-am simtit pe bb deja de o saptamana si ceva, e o senzatie ca si aum ai avea bule de aer in burta care se plimba , e chestie de secunde.I-am spus doctorului si mi-a confirmat ca e bb ca toate femeile ii descriu aceeasi senzatie.Eu am intrat in 17 saptamani de sarcina. Va pup Astept si eu vesti de la Mel , m-am gandit la ea tot week end ul. Cristina [gravi] 16 sapt.UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata burtici!!! Imi cer scuze pentru absenta, dar eu de joi nu am mai venit la serviciu.Cum a fost la eco??? F.f.f.f.f.f. rau......Bebele era mort de la 9-10 saptamani.Deci a stat in aceasta stare acolo 2-3 saptamani.Mi-a aratat placenta dezlipita si bebele, si mi-a spus ca locul negru pe care il vad este sange.De la eco am fost direct la Dr Stoica pentru chiuretaj..Acum astept sa se opreasca sangerarea sa merg din nou la dansul sa vad ce sfaturi imi poate da, ce analize trebuie sa fac.Poate fi din cauza virozei,toxoplasmei sau cine stie???Rh+ avem si eu si sotul......(care plange pe ascuns).... Voi ce mai faceti? ALINA BB23 - 11 sapt.-Constanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La consultatii imi spunea ca sarcina este"in evolutie".Uterul crestea si odata cu ele burtica....Cand imi voi reveni, de fapt, cand se va opri scurgerea,ma voi duce la el din nou...chiar m-a rugat....Atunci nu prea aveam chef de nimic, iar in timpul chiuretajului nici atat pentru ca mi-a facut anestezistul:::::anestezie generala. ALINA BB23 - 11 sapt.-Constanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor! Ce vesti.... BB23, fii tare si incearca sa afli cauza. Si pastreaza-ti speranta ca data viitoare va fi mai bine. Iti suntem alaturi cu toate gandurile noastre bune. Stie cineva ceva de Mel?[q] Fetelor, eu peste 2 ore ma duc la eco... imi tremura picioarele. Pana azi speram ca voi putea vedea daca e baietel sau fetita, acuma sper sa fie sanatos, atat si nimic mai mult. De restul nu-mi pasa. Si eu l-am simtit pe bebe de vreo saptamana, e ca un fior de fluturas in burtica. Va pup. Mina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alina - e sfasietor ce se intampla, dar sa fii puternica si sa mergi mai departe. noi suntem alaturi de tine [pup] neaparat sa iti faci toate analizele, sa vezi care a fost cauza si sa o tratezi. oricat de multe investigatii ar trebui sa faci. si dupa aceea o sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos! te asteptam cu vesti. eu sunt cam deprimata. sambata seara am dus pisoiul la mama (casa cu curte la buzau). ufffff, bietul de el este ingrozitor de speriat - a stat numai in apartament, unde e o liniste de nu iti vine sa crezi ca esti in bucuresti. in plus, e destul de sperios, se ascundea cand intrau in casa oameni straini. si acuma e ingrozit, casa noua, lume noua, zgomot de masini care trec pe strada... mi s-a rupt inima cand l-am lasat acolo singurel. stiu ca reactia mea e un pic exagerata, dar am plans aseara de nu ma mai puteam opri. fetelor, stiti cumva cand este indicat sa facem ecografie morfologica? ma gandeam ca la 18 saptamani e cam devreme, dar nu sunt sigura si voiam sa va intreb si pe voi. marcela si [copil] din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...