Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (9)


Recommended Posts

Si eu am o scurgere..albicioasa, dar doctorul mi-a spus:daca nu ma ustura si nu ma mananca nu imi va face nimic(nu imi va lua nici o lama) cam pana la 4-5 luni...intre timp a spus ca pot face spalaturi cu ceai de galbenele sau musetel(la 1 l. de ceai o lingura de bicarbonat)cu irigatorul. ALINA BB23 - 11 sapt.-Constanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut fetele despre analizele care se fac aici , pot sa va spun ca nu sunt multe iar in Germania am auzit ca sunt si mai putine , eu chiar nu inteleg de ce va dau doctorii sa faceti atatea teste de care nu am auzit niciodata , in fine.In primul trimestru am facut rubeola si toxoplasmoza , grupa de sange si antigenul iar acum in luna a 4 a mi-a dat sa fac trisomia 21 , si cmv si in ca unul dar am uitat si asa de cmv m-am rugat eu de el sa mi-l dea ca altfel...V-am mai spus ca mi-a zis sa nu ma mai stresez cu testele ca nu e cazul si ca daca stam sa ne gandim o varicela face mai mult rau decat orice si de asta nimeni nu cere test .M-a felicitat ca in noiembrie 2003 am facut varicela, eu in decemrie ramanand insarcinata-nici nu stiam ca nu am facut varicela cand am fost mica- asa ca cam asta e cu analizele. Va pup iar eco morfologica se face prin saptamana 20-22 si acolo iti analizeaza toate organele lui bb. Cristina [gravi] 16 sapt.UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina (BB23), eu merg acum la dr. Tica (cel tanar), iar ecografiile pana sa merg la el le faceam la Provita, la dr. Dascalu, despre care se zice ca este f. buna. Acum ma duc la dr. o data pe luna, urmeaza sa merg imediat dupa paste. Numai bine Cali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, eu sunt cam suparata pt.ca mi-a iesit la analizele de sange toxoplasmoza , dar concentratie e undeva unde nu se stie cert daca am avut si este in vindecare sau daca este in crestere. mi-a mai luat o data sange sa vada cum e (a scazut sau a crescut)si inca un test sa vada daca e activa sau nu. voi ati facut asa ceva? gianina si beb de 14 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi burtici eu nu am reusit sa intru ieri pt ca am cam stat dupa bb-ul meu cel mare care va amintesc este bolnavior. Imi este asa de mila de el as sta si in cap daca as sti ca-i trece (tuseste rau micutul). Nu prea am dormit toata noaptea pt ca am stat sa-l pazesc de febra asa ca sunt lesinata de oboseala. Blue tu parca iti doreai chiar baietel nu este asa? Vineri merg si eu la eco si abia astept, nu mai am rabdare. De rau tot rau imi este nu imi trece deloc. Chiar am inceput sa ma ingrijorez putin. Pupici Mel 14 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand aveti timp si chef, uitati-va la adresa [blue]http://www.obmd.com/calendar/default.asp#Calendar. Daca bifati si completati prima optiune, cu prima zi a ultimului ciclu pe care l-ati avut, vi se face un calendar pe zile al sarcinii.E interesant.In plus, in tabelul de sus sunt indicate si datele aproximative ale testelor esentiale ce ar trebui facute.Soer sa va placa. Patrice si bebe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:(]Salut, fetelor, Nici eu nu m-am simtit prea bine in ultima vreme. Dupa 2 saptamani linistite am avut din nou parte de greturi si voma, plus dureri foarte mari de cap. Sper insa sa treaca toate in curand. Felicitari celor doua viitoare mamici de baietei.Eu vreau sa fie surpriza sexul copilului, nu vreau sa il stiu dinainte. Vreau doar un bebe sanatos. Nici sotul meu nu are vreo preferinta, tot ce conteaza pentru el e sanatatea mea si a lui bebe. In urma analizelor mi s-a spus ca nu am anticorpi impotriva rubeolei, asa ca trebuie sa am mare grija sa nu o iau de la copilasi de varsta scolara. In rest, aici nu se fac nici pe departe atatea analize ca in Romania. Doar la inceput se fac analize de sange (pentru grupa sanguina si Rh, zahar, compozitia sangelui si vitamine, anticorpi rubeola si HIV/asta e obligatoriu. Sarcina e urmarita de moase si doar in cazuri extreme se solicita alte analize mai tarziu. Eu nu sunt prea multumita de acest sistem si va consider pe voi niste norocoase doarece puteti sti permanent care e starea voastra sau a lui bebe. In plus, medicii stiu mult mai multe decat moasele (cel putin asta e parerea mea). Vreau sa aud numai de bine. Pupici tuturor, Daniela Veuger si bebe mic din burtic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Eu ma chinui tot asa cu dureri de cap parca se intetesc, imi e teama sa iau prea multe pastile. Ieri am refacut analiza de listeria si mi-am facut si anticorpii de hepatita B, joi iau rezultatele. Pobabil saptamana viitoare ma duc si eu la control, voi avea 14 saptamani implinite. Felicitari fetele care stiu deja sexul bebeilor! Va pup Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, din pacate azi nu va aduc vesti bune. am aflat ieri la un control de rutina ca inimioara bebelusului meu s-a oprit cindva saptamina trecuta, la 14 saptamini, din cauze necunoscute. sint inca in stare de soc si nu stiu cit imi va lua sa imi revin. nu cred ca voi mai intra pe forum, cel putin pentru o perioada, asa ca va doresc la toate sarcini usoare si aveti grija de comorile voastre. va pup, Lorelai p.s. sa ma scoata cineva de pe listuta, please.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...