Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (9)


Recommended Posts

buna Burticilor!!! in sfarsit am reusit si eu sa vorbesc cu voi, am citit tot dar nu am reusit sa trimit nimic...internetul asta al meu.... Lorelai, Flory, curaj!Dumnezeu e sus si sigur va fi bine data viitoare! Cristina "la multi ani"! multa sanatate tie si baietilor tai (tati si puiul) si tot ce este mai frumos! Mel, imi pare rau ca tu inca mai vomiti!sa speram ca nu te va tine toata sarcina!trebuie sa inceteze voma asta a ta!ai simtit miscari in burtica?se zice...popular, ca nu iti mai este rau atunci cand incepe bebelusul sa miste si il simti si tu! felicitari pentru "ciucurel" Georgiana! sa fie sanatos si voinic!si asteptam cu nerabdare sa aflam si alte burtici!vad ca pana acum sunt doar baietei :) si eu sper ca la sfarsitul lunii sa aflu ce avem. Ioana (pufymic) eu ma duc la Cluj la un medic Moldovan Daniel il cheama, nu il cunosc, cumnata mea a fost la el si i-a placut de dansul, are o clinica parca MedStar, sau MegStar ceva in genul asta, nu stiu mai multe, eu ma duc impreuna cu cumnata mea, ea ma duce, doar la un ecograf mai detaliat si sper si o consultatie si daca e nevoie sa imi de-a sa fac si alte analize, pentru ca eu am facut decat cele obligatorii, eu sunt din Bistrita, si aici nu este inca nici un ecograf mai performant, mie doctorul mi-a zis ca nu imi poate spune sexul copilului decat la 28 de saptamani...Abia astept sa mergem la Cluj si sper sa fie totul ok, vreau mai mult sa merg pentru ca sa imi spuna ca bebelusul e ok si sa fiu sigura ca vede ceva mai mult la ecograf decat aici la bistrita.... Eu ma simt foarte bine, mai putin durerea de cap, dar se pare ca ar fi ceva normal in sarcina, si mai am o chestie...de o vreme am carcei la picioare, daca stiti cum vin aia...mai ales noaptea, cand imi relaxez picioarele, sau mi le intind mi se blocheaza cate un muschi la glezna si doare ingrozitor pana se relaxeaza din nou...si azi noapte am patit si tare m-am mai speriat... eram jumate adormita cand brusc am simtit acea durere groaznica... A mai patit careva asa?mama mea mi-a zis ca si ea avea asa ceva cand era gravida...deja imi este frica sa imi mai intind asa picioarele in pat...desi uneori o fac fara sa imi dau seama Puiutul meu are program artistic in fiecare zi, il simt parca mai tare, si imi place la nebunie! va pup pe toate si va doresc numai bine si multa sanatate! Ana si puiutul din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lista burticilor : Catinca, DPN=27 Aug BAIETEL Ana_a, DPN=30 Aug anne33, DPN=01 Sept Vrabiuta, DPN=05 Sept Mina, DPN=10-11 Sept alinah, DPN=11Sept roxana_oana, DPN=17 Sept Blue77, DPN=19 Sept BAIETEL Raluca B, DPN=22 Sept Mari74, DPN=22 Sept Doxi, DPN=24 Sept Roadre, DPN=24 Sept Camitza, DPN=25 Sept Mel_g, DPN=25 Sept Corina G, DPN=28 Sept mcm, DPN=28 Sept Cali, DPN=29 Sept Onilari, DPN=29 Sept qstavarachr, DPN=30 Sept Mada, DPN=01 Oct pufymic, DPN=3 Oct sau 29 Sept Monicatud, DPN=04 Oct Cristina78, DPN=05 Oct danyce, DPN=07 Oct Georgiana.david, DPN=10 Oct BAIETEL BB23, DPN=15-20 Oct Vali02, DPN=17 Oct nature, DPN=19 Oct FETITA babirusa, DPN=21 Oct Garofitza, DPN=22 Oct camys_2000, DPN=31 Oct saory marimar cristia ralucule
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mel, pana duminica am crezut ca mor de rau ce mi-a fost.Arsuri la stomac la greu.De duminica mi-e bine si nu-mi vine sa cred ce bine e cand ti-e bine:)).Hai, mai bine gandeste-te ca maine vii sa-l vezi pe bebe mic.Si parca iti mai trece din rautz....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari georgiana pt.baietel! felicitari nature pt.fetita! si eu mi-as dori o fetita. dar sa vedem, o sa merg la doctor dupa pasti fetelor, cu ce vad dati contra vergeturilor? eu sunt f speriata , pt.ca deja mi-au aparut pe sani si nu as vrea sa am si pe burta. gianina si bebe de 14 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blue la multi ani,cam tirziu... sa fii sanatoasa si tu si bebe. Georgiana felicitari pt baietel, sa va traiasca si sa fiti fericiti impreuna. Baietelul meu a luat amploare in ultimele 2 sapt, pina in sapt 16 nu s-a cunoscut burtica asa tare, dar acum cind sunt in sapt.19 creste si tot creste,e asa frumos. Inca nu l-am simtit sa miste,aminteles ca la prima sarcina pe la sfirsitul sapt. 20-22. voi ce stiti despre asta? pupici, Catinca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burtici! Georgiana, felicitari pentru baietel! Nature, felicitari pentru fetita!Sa va traiasca si sa va bucurati de ei! Mel, imi pare rau ca inca te simti aiurea...mie mi-e rau numai cand ma deplasez cu masina, autobusul, sau cu troleibusul...:( Ana, pe medicul la care te duci il cheama sigur Moldovan Daniel? Nu e cumva Muresan Daniel? Pe medicul meu il cheama Muresan D. si e foarte de treaba(si lucra si la MedStar, si la Ginecologie I). Eu nu am mers la cabinet, numai la clinica, ca e mai comod pentru mine. Daca e acelasi doctor, sa stii ca e super de treaba! Cand vii la Cluj? Pupic, Ioana si bb mic(14 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...