Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

provocare avort


Recommended Posts

Help! Verisoara mea e insarcinata in 3-4 sapt.si este IMPOSIBIL sa pastreze sarcina.Nu ar vrea sa ajunga la chiuretaj dar...Stiti voi cumva,exista vre-un tratament care sa provoace avort spontan?(nu solutii empirice-poate ceva supravegheat medical)[q][:(]Astept urgent raspunsuri,multumesc,Daiana si gemenutele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns
E hotarata sa faca avort indiferent de situatie.Are o bebelusa mica, de 7 luni si o siuatie f. grea si urata in familie.Daca nu stiti alte metode macar sa-mi spuneti un medic bun unde sa mearga.(intre timp eu incerc sa o conving sa se mai gandeasca)Scrieti-mi parerea voastra, as vrea sa-i dau sa citeasca ce-i scrieti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mai multe detalii: http://www.doctissimo.fr/html/sante/mag_2000/mag0707/sa_1918_ru486.htm http://www.doctissimo.fr/asp/medicaments_def/visu_fiche.asp?oid_brandname=2142 Mifégyne® (RU486) se poate folosi pina la 49 de zile dupa ultima zi de ciclu, este eficace in 95-98% din cazuri si este delivrat numai pe reteta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[zana] sa stiti ca luati decizi pripite fata e in pragul disperari...dar nu trebuie sa va luati dupa fiecare ce propune....so luan asa cum ti sa spus o pastila face avort sa spun ca e okay pe afara dar daca inauntru unde nu se vede cine stie ce e...o hemoragie interna...is multe chestii care pot interveni.[ilp]Solutia cea mai buna e sa o faca la doctor. DrLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

odaiana, sa mearga la medic si ce spune el aia sa faca. E f periculos, cine stie ce-i mai trece prin cap, poate ia pilula si nu se mai duce, zice ca rezolva ea. Sa se gandeasca la fetita ei aia mica, ca are nevoie de o mamica sanatoasa si sa faca totul asa cum trebuie. Poate o lamuresti tu ca pot apare niste complicatii foarte urate si e bine sa se afle la spital. Sa auzim de bine! Un Paste Fericit! [paste] Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oricum pilula aceea nu se da decit pe reteta si sub supraveghere medicala, deci evident ca trebuie sa se duca la doctor! In Franta se ia pilula la cabinetul doctorului si apoi se pleaca acasa... Dar acum sunt discutii aprinse cum ca femeile care recurg la aceasta metoda sa ramine spitalizate obligatoriu 2-3 zile pentru mai multa siguranta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...