Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

provocare avort


Recommended Posts

Mie mi s-a facut rau pe cuvant....Cred ca daca ma mai uitam putin lesinam.Nu mi-am inchipuit vreodata pana acum ca asa arata fetusul dupa avort...defapt depaseste si cele mai urate cosmatruri ale mele.Nici nu am cuvinte sa spun ce doare si ce ma ingrozeste... ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Reliana ar trebui sa pui linkul respectiv la mai multe topice aici pe forum in care se discuta despre avort. E infiorator de-a dreptul. Odaiana iti doresc s-o poti convinge pe verisoara ta sa renunte la avort,desi fiecare isi stie problemele si nu poti forta pe nimeni. Ii doresc sanatate verisoarei tale. alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

socant, teribil, terifiant, ingrozitor.....nu termin de enumerat apelativele si totodata nu gasesc altele sa pot descrie pana la capat ce simt....pur si simplu mi se face rau, simt ca imi vine sa innebunesc........ma doare inima.....am jurat ca nu voi face niciodata avort, si tpotusi soarta mi-a dat o palma,....am avut o sarcina oprita din evolutie si bebele ramasese daor de 12mm desi ar fi tb sa aiba cam 3-4 cm si mai bine......este ......scarbos efectiv ce ama vazut acolo.....de buna voie, nu voi face niciodata asa ceva....si apoi, dumnezeu sa ma ierte daca judec prea aspru pe altii, dar EXISTA ATATEA MIJLOACE DE CONTRACPTIE!!!!!!!!!!! NU SE POATE....si eu care incerc de 2 ani sa fac un bebe....si ama avut parte de o sarcina care a murit........[bang][bang][bang]este oribil...IMAGINILE ACELEA CHIAR M-AU SOCAT........ anne-marry si...albumul meu cu poze: http://poze.acasa.ro/poze/album?id=1513 NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas socata..fara cuvinte..ca atunci cand am vazut reportajul acela pe tvr - "tipatul neauzit" parca, unde aratau ceva de genul asta..atunci am jurat ca nu voi avorta decat daca nu voi avea alta alternativa..si sper sa ma ajute D-zeu sa nu ajung niciodata in situatia asta.. Sper ca prietena ta va face cea mai buna alegere pt ea la momentul asta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna am fost CONTRA avorturilor, in general. Cat despre mine....mi-a dat Dumnezeu doi copilasi, doi am. Daca se va "intampla" sa mai raman si a 3-a oara, atunci voi avea cu siguranta trei copii. Si decizia era luata inainte de a vedea aceste imagini zguduitoare, acum fiind mai mult decat intarita. Il aveam pe Putzi in brate cand am deschis.....ma uitam la poze si la un moment dat a inceput bietul copil sa planga.....si atunci am realizat cat de tare il strangeam in brate.....eram sub stare de soc( mai sunt si acum, la noapte -adica acum[|)]- stau "calare" pe net, imi e teama sa adorm, pentru ca de obicei visez ceea ce ma marcheaza..si cu siguranta ar fi un cosmar)[:0][xx(][xx(][xx(] Mada, mami de Antonia****06.01.2001 Lukas******14.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...