Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

provocare avort


Recommended Posts

quote:
Originally posted by sigrid26
... dar cred ca aceste poze trebui aratate tuturor femeilor care merg la un chiuretaj.[V]
De acord cu tine. Cred ca ginecologii ar trebui sa arate imagini din astea pacientelor inainte de chiuretaj. Multe dintre ele cred ca e doar o conglimeratie de celule si nimic mai mult. Sunt absolut convinsa ca odata informate si cu imaginile acelea in cap, alta va fi decizia lor. Adela http://community.webshots.com/user/adela23_1999
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ufffff, dar ma gandeam la medicii care fac chiuretaje......cu toate ca am auzit ca nu toti ginecologii chiureteaza, nu pentru ca nu ar sti ci pentru ca NU VOR! Admirabil, parerea mea. Majoritatea o fac pentru bani[soc][soc] Si cel mai trist este ca pentru unele femei avortul reprezinta INCA o metoda de contraceptie[:(] Educatia, bat-o vina[ups] Mada, mami de Antonia****06.01.2001 Lukas******14.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, Reliana! Socant! Mi-a stat inima in loc!
quote:
Originally posted by madutzu
Ufffff, dar ma gandeam la medicii care fac chiuretaje......cu toate ca am auzit ca nu toti ginecologii chiureteaza, nu pentru ca nu ar sti ci pentru ca NU VOR! Admirabil, parerea mea... Mada, mami de Antonia****06.01.2001 Lukas******14.10.2003
Mada, si eu am vazut medic ginecolog refuzand sa faca un avort. Eram gravida, la un control de rutina. Un medic ginecolog intreba un coleg daca poate sa faca un avort unei paciente de-a lui, pentru ca el "nu poate sa faca asta". M-a impresionat! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai vazut o caseta video cu asemenea imagini inca de cand eram in liceu. Si atunci chiar a avut un impact puternic asupra mea, ca dovada ca pana acum nu am avut parte de o asemenea experientza. Si pe mine ma socheaza de fiecare data cand le vad[alcool]
Odaiana daca verisoara ta e superconvinsa ca vrea sa faca acest avort, mai bine il face la un cabinet medical. Totusi nu vad cu ce o incalzeste treaba ca e un avort spontan provocat sau un avort facut la cerere?!? Si sa itzi spun de ce sunt asa de patimasa atunci cand scriu acest mesaj. Stiu un caz asemanator: probleme familiale, trei copilasi de varste inca micutze( fetitza cea mai mica avea 9 luni) , o situatzie financiara destul de aiurea etc. A primit de la o asistenta medicala(!!!!) in secret un fel de solutzie, care diluata cu apa provoca avortul. Tin sa precizez ca toate chestiile astea se intamplau pe vreamea lui Ceausescu , cand avorturile erau interzise prin lege. Dupa ce a luat solutzia asta femeia nu a mai apucat sa astepte sa se produca avortul spontan pt ca a murit otravita. Supradoza pe care a luat-o a fost letala. Toata lumea a spus ca voia sa se sinucida, dar de fapt a fost cu totul altceva. Femeia respectiva a fost verisoara mamei mele . Dumnezeu sa o ierte! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi all,eu peronal am luat acea pastila in decmbrie 2003 dar data de medic findca a doua zi eram si asa programata pentru chuiretaj dar subliniez nu a fost la cererea mea ci la cererea medicul deorece nu era in ordine acea sarcina pe care o purtam de 3 luni.Sincer pe la 2 noaptea mi-a dat acea pastila si dupa aprosimativ 2 ore am inceput sa dau afara chiaguri cit palma de la acea pastila.Cica sa usureze pentru a doua zi munca medicului......[bang] ,in fine nu mai zic ce durerei de burta avea si nu mai reuseam sa ma ridic dupa wc. ,dar totul sa terminat la ora 7 dimineatza ca trebuia sa intru in sala de operatzie.Parerea mea este ca asa ceva nu se ia decit numai sub controlul medicului sau sub controlul unei asistente medicale,eu ma speriasem la cit singe pierdeam si i-mi era frica de sa ma inceapa o hemeoragie,dar mi sa zis ca sunt in supravegere ,si asa in citeva ore intru in sala de operatie.Asa ca mine a fost ok,dar e groznic de durereos,din proprie experientza. Numai bine si mult succes! Fabya http://f1.pg.photos.yahoo.com/ph/sella1be/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by madutzu
Ufffff, dar ma gandeam la medicii care fac chiuretaje......cu toate ca am auzit ca nu toti ginecologii chiureteaza, nu pentru ca nu ar sti ci pentru ca NU VOR! Admirabil, parerea mea. Majoritatea o fac pentru bani[soc][soc] Si cel mai trist este ca pentru unele femei avortul reprezinta INCA o metoda de contraceptie[:(] Educatia, bat-o vina[ups] Mada, mami de Antonia****06.01.2001 Lukas******14.10.2003
Exact aspectul asta vroiam si eu sa-l arat. Bun, majoritatea condamna femeia care recurge la avort, dar "medicul" care-l face si care a depus juramintul lui Hipocrate e un ...criminal in serie (putin spus). El care vede ce se petrece la un avort sa faca asta zilnic, sa ajunga ca o rutina... e de neconceput. NU SUNT MEDICI! Va dati seama ca nu au nici un pic de deontologie, de suflet, nimic din ce e omeneste nu au. Ce incredere sa mai ai in ei??? Si eu cunosc medici care refuza sa faca avorturi, doar avorturi "terapeutice" (cum suna..) Recunosc, inca nu am deschis pozele ...si nu stiu daca am puterea sa o fac (daca pe voi v-au marcat asa de tare nu am curajul). Of, ar fi asa de multe de spus....Si totusi noi, oamemnii, nu ar trebui sa ne judecam semenii.. Daiana , nu stiu ce raspuns sa-ti dau pt verisoara ta, doar sa-i indrepte Dumnezeu gandul si pasii cum e mai bine. [flo][flo][flo] Ilenya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Groaznic!! Nu am vazut decat 2 poze. Nu am mai rezistat. Si eu am recurs odata la "metoda" asta. Oare o sa ma pot ierta vreodata? Oare am sa gasesc iertare pt fapta mea. Oare faptul ca am piedut o sarcina pe care mi-am dorit-o din tot sufletul a fost pedeapsa pt aceasta fapta. Nu mai pot scrie mai mult. Am mai invatat o lectie grea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reliana, am intrat aseara la adresa aia si nu am putut dormi toata noaptea [q]...Nu am marit decat doua poze, insa se vedea totul asa de bine chiar si in cele mici [q]...Eu nu am facut nici un avort si sper din tot sufletul sa nu ajung aici...E o crima abominabila, ucizi o fiinta nenascuta, o micuta vietate, care simte, simte durerea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [q] E un mic omulet care asteapta si el sa vina pe lume!!!!!!!!!!! Si tu il omori cu sange rece!!!! Este cea mai groaznica dintre toate crimele din lume!!! Cum poti sa mai ai liniste dup'aia, cand ai ucis un om?? Si in ce chinuri!!!!!!!!!!!!Cum poti sa mai ai somn linistit noaptea, cand ti-ai omorat copilul?????? Sau copiii????? Doamne, si sunt femei care vorbesc cu atata lejeritate despre cele 20 de avorturi pe care le-au facut!!!!! [q] Soacra-mea chiar mi-a descris cum arata fatul la 3 luni de gestatie!!!!!!!!! Ca, vorba aia, a vazut multi!!!! Atat de multi, ca nu le mai stie numarul!!!!!! Asa mi-a zis!!! Isi provoca ea avortul, prin fel si fel de metode...[q] Atat are de zis : "Astea-s pacate, mari, mama!" Dar cum poate sa mai doarma noaptea????? Cum mai poate sa fie vesela, cum mai poate sa rada????? Ea zice ca asa era pe timpuri, nu erau mijloace de contraceptie...Insa NU, sub nici o forma...NU este de iertat!!! [q] Doamne, cand ma gandesc ce sentimente ma incercau cand eram gravida cu Emma....ce frumos era....cum priveam sarcina ca pe o minune de la Dumnezeu...cum imi mangaiam mereu burtica si vorbeam mereu cu ea...Era acolo, inauntru, o minune, era VIATA...Era copilul meu. Abia asteptam sa-l tin in brate!! Si altele ii omoara!! Odaiana, arata-i verisoarei tale ce s-a scris aici!....Arata-i pozele alea! Poate o convingi sa tina sarcina...Nu se poate, nu poate fi asa de greu...Pentru nimic in lume nu merita sa-ti omori copilul!!!!! Ma rog la Dumnezeu sa tina copilasul! Nu mai pot sa scriu...plang... [pis]_Ella & [copil]Emma http://www.emmaandreea.3x.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...