Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

provocare avort


Recommended Posts

Vad ca lumea se incontreaza da nu-mi da nici un motiv. Pentru orice motiv pueril cum ca avortul din motive altele decat sanatatea copilului e normal si natural vin cu 10.Vreau un motiv unul, nu mai multe care sa justifice avortul. Nu exista. DIXIT. Razbunare? Nu am vorbit deloc de razbunare...E vorba de pedeapsa. Nu e totuna. Si mai e ceva: Fapta inca nu a fost facuta, deci aicea ni s-a cerut parerea de catre o terta persoana care trebuie sa ia ce e bine si se potriveste verisoarei ei. Si nu exista mai multi dumnezei ci numai Unul. Care nu a fost ascultat de al Lui ci rastignit. Si nu predic la colt de strada, nu predic deloc, doar un preot are dreptul sa predice. Nu erau citate din Biblie ci din Sfintii Parinti. Si inca de Arsenie Papacioc, vestit pentru faptul ca e ingaduitor. Dar aici inca se mai poate face ceva. "O babã murdarã pe picioare, care stã în fata icoanei Maicii Domnului în bisericã, fatã de un laureat al premiului Nobel ateu - baba e om, iar laureatul premiului Nobel e dihor. Iar ca ateu, ãsta moare asa, dihor." Petre Tutea Si inca ceva, poate ca o si cunosc pe respectiva si de aia ma amestec asa. Si i-am spus lucrurile astea in fata. Ce vreti sa spun, "fa-o daca vrei, nu va fi nimica dar grija cum o faci, sa nu suferi prea mult si nici ala micu"?. Sa fim seriosi. Asta la canibali, poate nici acolo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...