Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

placenta inserata in josul uterului


Recommended Posts

Asa e draga Inaioana si eu am observat acelasi lucru in privinta Dr.Lisei... Draga Dr.Lisa,nu inteleg cum poti sa-i spui acest lucur unei garvide.........esti lipsita de bun simt!!!! Draga Catinca eu sunt in aceeasi situatie ca si tine doar ca eu trebuia sa nasc in 20 martie si copilasul meu nu se grabeste sa vina...[q][q][q], ca orice baietel este mai lenes... Acelasi lucru mi s-a spus si mie ca e dificil sa tin o sarcina cu placenta praevia...dar uite la mine, ca placenta mea nici nu s-a ridicat defel in timpul sarcinii ba chair in ultimul trimestru a mai coborat putin si multumesc lui D-zeu ca am reusit sa o duc la bun sfarsit...... Asa ca nu dispera!!!!! Ai mare grija de tine si incearca cat poti de tare sa te menajezi, sa nu ridici nimic greu, sa nu faci efort...!!!! Eu m-am menajat, dar singura problema e ca m-am ingrasat 28 kg in timpul sarcinii...asta sa fie tot necazul....bine ca e bebe bine!!!!!! Te pup si ai mare grija de tine si de bebe!!!!! Si fruntea sus ca ai cu ce sa te mandresti!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
va multumesc din tot sufletul pt. incurajari si pt experientele descrise pe care le-ati avut chiar voi sau le-ati auzit la alte mamicute. Sper ca odata cu cresterea uterului placenta sa creasca in partea superioara. Va doresc sanatate tuturor si bebelusilor si nasteri usoare pt mamicile care se apropie de data nasterii. Catinca[gravi] 18 sapt. cu baietel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sora mea a avut aceeasi problema si a nascut la termen,cu doua zile dupa due date,o fetita de 3.500gr si 56 cm, in 15 minute! Nici nu si-a dat bine seama ce s-a intimplat! Nu te ingrijora si nu lua in seama unele "sfaturi"! Cind mai vorbesc cu sora mea,cer mai multe detalii,desi fetele ti-au spus multe lucruri bune! Numai bine! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis [majoreta]2 ani pe 03.Aprilie.2004 [majoreta] PASTE FERICIT! [paste] http://community.webshots.com/user/theodorapap
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DrLisa, cred ca nici in cele mai frumoase fantasmagorii ale tale nu esti dr, cu atit mai mult dai dovada ca nici cele mai minime cunostinte de anatomie nu ai si ca sa merg mult mai departe de subiectele pe care le discutam aici pe forum, si in gramatica cred ca esti tot "dr" sper sa existe cineva dintre moderatori asa cum au specificat si alte mamici sa te poata ajuta sa te "corectezi" in general. Catinca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa Catinca fii tare si nu te lasa ........ Nu te lua dupa cele spune de un asa zis dr. Ai mare grija de tine si de bebe si cred totusi ca ar fi cazul ca un moderator sa-i puna intrebari Dr.Lisei Pupici! http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catinca sarcina usoara si sa nu te ingrijorezi absolut deloc de aberatiile "doftorei lisa" care e sexoloaga cica de meserie, a facut citeva facultati asa cum spune si mai are si 5 copiii, astea toate la 28 de ani! Mai, mai..ce chestie[alcool] Uite alte mesaje scrise sexoloaga ca se vezi ce departe e cu cerebelul[alcool] "dana_ene pot s-ti dezvalui un secret...in momentul in care duci copilul sa faca un vaccin de exemplu de raceala in acea injectii deja are virusii de raceala pt ca atunci cind e sa fie racit virusii ormeaza anticorpi ca sa nu o faca la unii nu o iau altii nu-s formati asa de bine si o face chiar daca e facuta injectie...existaa un vaccin facut la 9 luni extrem de periculos pt copil desi doctorii nu o spun...acesta depinde de organismul copilului cum reactioneaza...unii au ramas muti-surzi altii si-au pierdut vederea si multe altele...nu te gandi ca vreau sa te sperii nu numai ca ma gindesc copilul putea fi al meu nu al tau... DrLisa" "fetitei mele i-am pus lapte de la san dar nu a dat efect dar cel de capra a dat...consuela cind o aveam pe micutza aveam o vecina care baiatul ei avea probleme cu vedere nu vedea clar am incercat lapte de san nu a dat mari rezultate putina claritate dupaia cel de capra la readus pe baiat sa vada normal nu in ceata.Andreutza nu cred ca-s caine sa vreau sa-mi omor propriul copil...si un caine isi potejeaza puiul si e animal dar un om? nu vb in cazul acelor specimente de femei care nu au mila de copil...asa cum in urma cu 3 ani o tinara de 19 ani sa sinucis impreuna cu copilul in brate :( Oricum andreutza am 5 copii sanatosi...tu esti inca tinara si fara experienta...inainte sa ma contrazici ciste undeva..bineinteles chestia cu lapte de mama su de capra e babeasca si de sute de ani...dar o mama face imposibilul posibil pt sanatatea copilului...SUCCES!astept raspuns daca a mers laptele de capra." "carrie draga se vede ca esti tinara si fara experienta...dintisorii se vor schimba de 3 ori la inceput nu-s delok grozavi dupaia se va regenera...si sa te pregatesti pt noptile de critica in cazul dintilor....anumiti copii cind incep sa le creasca dinti nu maninca vomita si chiar fac temperatura dar nu-ti face probleme DrLisa" -------------------------------------------------------------------------------- "Andreiutza raia e o boala foarte veche nu apare si ia numai sugarul chiar si un adultd poate so ia sau so faca...de exemplu bona are raie in contact cu un alt aduld sau sugar va lua...raia e ceva cum e cind esti gravida si derma nu rezista si se crapa asa arata raia interna e roz...cea interna este foarte greu de depistat...te maninca corpul..nu ai soomn pofta de mincare...daca ai auzit de LEPRA e o boala de ani care nu are medicament dar raia fie interioara sau7 externa exista vindecare cu o crema facuta din plante....ea se ia din cauza mizeriei si alte de genul asta...eu am cunoscut o tinara care avea 27 de ani si o fetita de 2 luni...pt ca am terminat una din facultati ale medicinei generale a venit tinara si i-am facut crema din plante a uns fata pe ea insati si sotul....pt ca nu are simptome vizibile(cea interna) acuma e okay.daca ai alte intrebari astept?MAMICI AVETI GRIJA SA ALEGETI BONELE!!! DrLisa " Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, pe mine ma amuza grozav mesajele duduiei in chestiune, va sugerez si voua sa le luati cu umor si voie buna, cum de altfel sint sigura ca au si fost create de catre autor. De altfel mi se pare o persoana foarte inteligenta in materie de bascalie, desi mai are de exersat in privinta pocirii autentice a limbii romane scrise.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catinca, dupa cum au spus si fetele....don't worry!!! in aceste saptamini stai linistita si gindeste-te ca piticul e bine....placenta ta, chiar daca ramine jos inserata si acopera colul vei sta cumintica in pat, apoi nastere prin cezariana. nu trebuie sa te alarmezi deloc, mai ales pentru ca in 10 saptamini placenta se poatye ridica frumusel, doar piticul acum creste in forta!!!! iar despre alte raspunsuri...no comment, imi pare rau ca se pot intimpla!! pupici si sarcina usoara si linistita in continuare, Roxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"carrie draga se vede ca esti tinara si fara experienta...dintisorii se vor schimba de 3 ori la inceput nu-s delok grozavi dupaia se va regenera...si sa te pregatesti pt noptile de critica in cazul dintilor....anumiti copii cind incep sa le creasca dinti nu maninca vomita si chiar fac temperatura dar nu-ti face probleme DrLisa"[/size=1] Häääääääääääääääääääääää?????? Cum adica se schimba dintisorii de trei ori???.-.sau e vorba de altceva si eu nu am înteles??..ce nu sînt grozavi la început??? cine se regenereaza ,DINTIIIIIIII????? [alcool][mariaj] Ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...