Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara... si locuitorii ei....


Recommended Posts

Dragi concetateni, M-ar interesa daca exista cursa Tarom Tm-Constanta. Au intrebat deja 2 prietene la tarom in Tm si raspunsul a fost Nu, dar eu pe internet gasesc date despre aceasta cursa. Voi stiti ceva? Mersi mult de tot! GabiG si Francesca 2 ani Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetele din tm va rog sa ma ajutati si pe mine daca puteti .tocmai m-am intors din tm si am ramas de-a dreptul impresionati eu si sotul de frumusetea orasului .Noi stam momentan in satu-mare ,dar de mult vroiam sa ne mutam de aici .e un oras mort in care coruptia si nepotismul e in floare ne gandim acum ca tm ar fi ideal sa ne mutam dar nu stim mai nimic despre oras si posibilitati aici avem un birou de traduceri care merge cateodata bine ,cateodata slab ,dar posibilitati de promovare sau marire a clientelei nu prea avem .Eu cred ca tm poate oferi mai multe si ne-am muta acum in luna august .Problema e ca vom fi f singuri ,nu cunoastem pe nimeni si asta inseamna ca va trebui sa incepem totul de la 0.Mi-ar prinde bine niste sfaturi de la voi timisorencele in ceea ce priveste orasul ,cheltuiala de zi cu zi de acolo si tot ce credeti voi ca ar trebui sa stiu .va multumesc anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Anca, Banatul si-a primit intotdeauna cu bucurie oaspetii! Bun venit, va doresc mult noroc. Sunt sigura ca nu veti avea nici un fel de probleme din cest pct de vedere, veti cunoaste o multime de oameni cu care veti fi prieteni. Din pacate nu am fost in Satu Mare, ca sa pot spune cum e acolo, dar aici in mod sigur ati simtit acel "ceva" special pe care il degaja acest oras, "ceva" cu care ramai daca pleci in vacante sau definitiv, "ceva" care se uita cu greu. Revenind la concret, insa, si aici e destul de greu sa razbati daca ai o firma, pentru ca taxele sunt foarte mari si, desi esti cinstit(mai ales daca esti cinstit), ramai cu foarte putin. E probabil ca peste tot in Romania. Totusi, lucrurile se misca, eu sunt optimista. Trebuie sa fii doar "pe faza", permanent conectat la nou. Inca o data bun venit! Cristina si BB Stefan (9 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau,Timisoara! Am si eu amintiri minunate despre acest oras. Am cunoscut cu ceva ani in urma un baiat, ne-am iubit tare mult (din pacate nu a fost sa fie pentru toata viata, cum ne doream noi)ne vedeam in fiecare week-end aproape, ori aterizam eu la Timisoara, ori el la Bucuresti. El mi-a aratat orasul acesta fantastic, oamenii lui atat de primitori. M-am simtit "ca acasa" mereu. Mi-ar place sa stiu ce mai face el, visul lui era sa emigreze in Australia, o fi reusit? (Andrei Adrian il cheama, statea pe Calea Aradului Vest, din ce mai tin eu minte, il stie cineva? Please!). Daca mi s-ar oferi ocazia sa plec in alt oras, Timisoara ar fi pe primul loc. Al doilea ar fi Clujul, mama fiind de-acolo, am petrecut ceva vacante la bunici. A fost super! [pup] si o sa va urmaresc indeaproape. Daca o sa am drum pe-acolo, o sa ma opresc special sa vad cum mai arata orasul! Vicky
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Timisoara este un oras superb! Sunt Timisoreanca cu acte in regula de 3 ani (ardeleanca de origine) , vreau sa va spun ca sunt indragostita de acest oras , acum vara e superb pe malul raului Bega , la fel in parcuri , si centrul e plin cu flori , ce mai adevarat oras european. Ankka13; Vreau sa-ti spun ce am gasit eu la Timisoara de ma facut sa raman aici : prosperitate , cultura , oameni cu suflet mare , posibilitati nenumarate de dezvoltare intelectuala si materiala. Viata aici e poate mai scumpa dar pot sa-ti spun sigur ca e mai ieftina decat in Cluj , Buc , Brasov. Daca vreti noi prieteni banateni poti sa-mi scrii pe privat , m-as bucura! Fiti bine veniti in Timisoara! As putea saa-ti scriu multe despre TM dar nu stiu ce te intereseaza exact! Roxi si bb Rares 9. april.2002 http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau Timisoara ! [hopsieu] M-am nascut si locuit 25 de ani in Timisoara si cateodata ma gandesc ca-mi pare mai rau dupa oras decat dupa rude. Uneori, ca de exemplu acum vara, am impresia ca daca inchid ochii si ma concentrez pot sa miros trandafirii din Parcul rozelor si sa aud clipocitul apei de la "pestii din centru". Am fost cu trup si suflet timisoreanca si mai sunt si pot sa inteleg pe oricine care e nevoit sa se mute de acolo ca trece printr-o grea incercare. Nu am intalnit niciunde mai multa toleranta si un mai mare amestec de nationalitati si-mi pare f.f.f rau ca baiatul meu nu are sansa sa cresca acolo. Dar, ce sa facem, cu toate nu putem fi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am nascut si am crescut in Timisoara si la trei ani stiam sa zic ca locuiesc pe Marasesti numarul 7 – daca ma pierd pe undeva... Apoi ne-am mutat in Circumvalatiunii – si tot timpul tzusti afara la joaca, cu cheia de git!! Era FAAAAIN de tot!![cool] Pe Cetatii erau pruni din aceia salbatici care primavara erau o feerie cind infloreau! Era extraordinar de romantic…Romantism in cartierul de blocuri – zau ca era!![cina2] Si vara la strand – la Termal… mai exista strandul Termal? Sau la bazin la Ilsa… Ce calduri erau vara!! Era minunat!! Aici in germania a plouat ultimele 2 saptamini ca aproape am mucegait.... [baie]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut timisorenilor, de oriunde va aflati! Sau mai bine zis...Gutten tag, Jonapot kvanok, Dobar dan. Nascuta, crescuta, scolita in Timisoara in toti cei 28 de ani ai existentei mele. Locuiesc pe str. Resita (actuala Iuliu Maniu). Silvana75...parca ne cunoastem de undeva. [am] Toate cele bune[hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...