Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara... si locuitorii ei....


Recommended Posts

lui darael multumesc pentru informatii! am gasit la "renasterea banateana" poze din timisoara cu toate sapaturile care s-au facut si probabil inca mai sint pe ici pe colo.nu este rau ca se mai lucreaza si in sensul asta, e greu de trait printre gropi, dar trebuie vazuta jumataea plina a paharului!ce frumos va fi cind va fi gata! cit despre merdenele, ce pacat! am amintiri minunate legate de merdenele! in studentie ne terminam cursurile si hop la Lacto la o merdenea. de obicei stateam la coada pina in strada!!!!!!!!![:(!] Dar Flora mai este? ce loc sofisticat era la inceputurile ei!!! tot scriind realizez cit imi lipseste orasul, cit de multe amintiri sint legate de el! alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare timisorencelor! Noi suntem fruncea!!! Nu pot trece nepasatoare peste acest subiect.M-am nascut aici, am cele mai frumoase amintiri din copilarie, adolescenta, traiesc aici de cand ma stiu si nu as schimba acest frumos oras pentru nimic in lume. Ma bucur ca aici, cu 2 ani si jumatate in urma am adus-o pe lume pe fetita mea Ines.Cum pot uita oare de vechiul patinoar de la sala Olimpia, de Parcul copiilor(fost pionierilor), de Liceul Pedagocic si Loga, de Colegiul Banatean pe care l-am absolvit, sau de Universitate? Cine poate ramane indiferent dupa o plimbare prin Parcul Rozelor sau Parcul Botanic? Mamicilor din Timisoara, haideti sa ne mobilizam si sa organizam o intalnire in care sa ne putem cunoaste si sa legam prietenii, sa se cunoasca si puiutii nostrii. Am putea de exemplu sa ne intalnim sambata sau duminica in centru sau unde hotarati voi.Eu, Doris si micuta Ines locuim in P-ta 700 pe str. Brediceanu. Apropo, stie cineva o gradinita in aceasta zona sau pe bogdanestilor, prefer privata dar nu este obligatoriu. Merci,va pup, na hai ceau! doris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca "ma bag" si eu in discutia voastra. Cunosc si eu Timisoara. Cumnata mea si cu familia ei locuiesc in Timisoara. Am si eu o [?] legata de internet in Timisoara si de costul ei. Ce fel de legaturi se pot face, ma refer ADSL, ce viteza, si cit costa lunar un abonament? Daca in costul abonamentului este inclus si telefonul, deci intr-un cuvint amanunte. Va multumesc anticipat. Timisorenilor sa aveti parte de un an bun in orasul florilor. "Un sfirsit e un inceput..." ella&com.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Cosmina2
CEAU!In sfarsit v-am gasit!Nu am venit de mult pe forum,asa ca mi-a tebuit putin timp sa va gasesc.Nu exista-n tara asta oras mai frumos si oameni mai falosi ca la TIMISOARA.Ma bucur ca v-ati adunat aici, promit sa vin zilnic sa va "vizitez". Nu stiu a cata sunt la catalog,dar..... Cosmina Nicoras,32 ani,Brancoveanu,Vlad-7ani si Radu-aproape 7luni
Nu trebuie chiar zilnic, dar daca tu vrei, o sa te asteptam cu o [flo] ! cat despre catalog, nu cred ca este important pe ce loc esti atata timp cat ai numai note de 10 [:D] ! Singur, DARAEL Ratacitor prin Lume http://www.geocities.com/dara2el/ “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru FINDUS! Am terminat Colegiul Banatean (fost filologie-istorie)in 1992.Si atunci era director d-nul Gafencu, un om de aleasa omenie,(D-zeu sa-l ierte).Imi amintesc cu drag de cei mai frumosi ani din liceu, tin inca legatura cu majoritatea colegilor.Cred ca si tu iti amintesti cu tot atata placere de locul in care am devenit oameni! doris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Findus draga, unde ai stat in Mehala? Eu stau din 1984 in Mehala si cred ca e imposibil sa nu ne stim. Locuiesc pe str. Baragan. Si eu am fost la Filo, sectia sarba pana in 1989 dupa care am optat pentru un liceu cu predare in lb romana. Am avut-o profa de romana pe Ieremici. O stiti? Va pup Silvana si Paul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pot abtine sa nu ma bag si eu in vorba, ca doara timisoreanca mis in sufletul meu char daca a trebuit sa ne mutam in Arad de 2 ani si ceva. Eu am terminat Colegiul Banatean in 1996, imediat dupa ce a murit Gafencu, dumnezeu sa-l ierte... Am locuit in Calea Aradului pana prin 2000 si apoi la punctele cardinale. Va pup pe toti si poate ma mai primiti si pe mine, chiar daca nu mai locuiesc in TM, parintii mei si ai sotului locuiesc tot in TM. Diana & [url="http://community.webshots.com/user/dianar130"]Vladut [/url][copil] (16.05.2004) [url="http://community.webshots.com/album/235073900zMabhr"] Vladut 7 luni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvana , am stat pe Paroseni dupa ce m-am casatorit , insa doar doi ani apoi ne-am mutat in Germania.Asa ca s-ar putea ca daca te vad sa te stiu.Mai ales daca ai terminat si Filo. Primii doi ani de liceu l-am avut ca diriginte pe Gafencu apoi l-au facut director, saracu, si l-am primit ca dirig pe Dinulescu, asta era prof de istorie.In viata mea nu am ascultat istoria asa "uscata" ca povestita de el. Insa stiti ce mi-a trecut prin cap zilele trecute si nu mai imi amintesc cum il cheama ?? [bang] Nu ma intrebati de ce mi-am amintit de el ...Care dintre voi ati avut ore la biologie cu unu mic ???? la care ii placeau baietii in mod deosebit ? Gafencu a fost cu adevarat un om deosebit, cred ca eram in primul an in Germania cind mi-a scris fratele meu de moartea lui.Am fost socata. Scriu altadata ca s-a trezit fi-miu ........
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...