Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara... si locuitorii ei....


Recommended Posts

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Findus, spune-mi numele tau. Te-ai maritat cu un tip care a stat in Mehala? Paroseni, ce numar? Poate ne stim macar din vedere. Cunosti pe cineva din Mehala? Eu cum am terminat sectia sarba nu prea stiu profii de la sectia romana. http://photos.yahoo.com/silvana_popovici Silvana si Paul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Doris , ai dreptate, profu de biologie avea ceva defect la o mana.De Rotea nu mai imi amintesc desi dupa nume, parca,parca.... In schimb imi amintesc de d-oara de sport.Eu care eram sportiva intotdeauna ajunsesem sa-mi fie groaza de ora de sport.Si mai ales ca pe vremea aia imi era vecina , statea pe strada paralela cu a noastra [bang]. Din pacate cu fostii colegi nu mai am absolut nici o legatura.Ne-am imprastiat in toate colturile lumii fiecare cu familia si viata lui.Pacat ! Tocmai de aceea ma bucur ca-mi mai amintesc cu voi pe aicea [flo].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,Findus, D-ra de sport care ne teroriza cu piruetele si la a carei ore trebuia sa venim in chilotii aia oribili negri si tricou alb,profa aia nebuna care ne descentra cu sariturile ei artistice si pe care eu o urasc si acum, stiu despre ea ca e pensionata, traieste inca (tot domnisoara...)Cine a facut chimie cu sirbul ala JIVA? Ala care zicea: Ma, si cu mandra si cu draga nu se poate!!! Dar de Cantarea Romaniei va mai amintiti? Eu eram in trupa de teatru a Colegiului Banatean, si am obtinut locul 1 pe tara! Faceam romana cu d-na Piloca. Ha,Ha,Ha, ce placere imi face sa vorbesc cu voi despre acea perioada frumoasa, de mult nu am mai simtit atata nostalgie!!! Care dintre voi isi mai aduce aminte de perioadele in care mergeam organizat la cules de prune,mere,si aveam norma la cules? doris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvana ti-am trimis PM. Doris , nu-mi mai aminti de chilotii aia oribili pe care trebuia sa-i purtam la sport [bruta].Si de normele la alergat, turele in curtea liceului [q]. Imi amintesc cu drag de olimpiada de romana unde intr-un an am luat locul doi pe judet si am fost asa de mandra de mine [:D]de parca am descoperit eu America. Cand ajung data viitoare in Timisoara ma duc sa vizitez liceul, oare ma lasa inauntru ???? Tinand cont ca va fi probabil vacanta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!!!! se pare ca ar trebui sa ne stim...cel putin din vedere! pe profu de bio il chema: SCHROT , pe profa de sport o chema TAMASOIU si pe vremea respectiva era inamicul meu(si nu numai) numarul unu! am terminat filo sectia chimie-biologie in '91.diriga mi-a vost Jagar(cred ca asa se scrie...)....mama, mama ce vremuri...chiuleam ca sa mergem la flora!!!!! va pup giani "mitzulainen" [url=http://community.webshots.com/user/gianinaalina]"mitzulainen"[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot *oiesc sa scriu aici, pt. ca de fapt sunt Ana Lugojana, adica din Lugoj, dar am stat 5 ani in Timisoara din '90-'95 studenta la Stomatologie fiind. Iubesc Timisoara, am stat initzial langa Piatza Traian, apoi langa Spitalul de Copii, apoi pe Calea Aradului, apoi pe Ghe. Doja la ex socrii. Apropo mai sunt absolventzi ai Fac. de Stoma din '95 pe aici ??? Anul asta in Mai vom fi in Timisoara, cu ocazia intalnirii de 10 ani de la terminarea facultatzii, pana atunci poate va hotaritzi la o data de intalnire. Lumi "ce tzuc" ! Shî pe voi toace :)) Corinna, Andreas Noel, Alexandru shi Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/ P.S. M-am zuitat: in '89 din octombrie-decembrie '89 am facut la centrul de calcul un curs de ajutor programator calculator, hihi curs la care nu am vazut calculatorul decit o singura data.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Timisoreni, mamici si tatici, ce mai stiti despre reamenajarea Parcului Copiilor? Cand vor incepe lucrarile de modernizare? Eu nu am mai trecut de 2 luni pe acolo si nu stiu daca in prezent mai este deschis. Stie cineva? Ce v-ati dori sa aibe copii nostrii acolo? Eu asa vad noul Parc: neaparat un Fast-food,[papica]sau macar o cofetarie, vechiul lac sa se renoveze sa-i putem plimba pe puiuti cu hidrobicicleta, hutuluse care sa nu mai scartaie, teatru de papusi groapa cu nisip, etc. Tare as dori sa va spuneti si voi parerea... Cu drag, Doris, mamica lui Ines! doris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doris, Parcul copiilor e deschis dar de cand cu accidentul de anul trecut in care am inteles ca un copil si-a rupt piciorul, la intrare in parc este o placuta pe care scrie "Nu folositi jocurile, prezinta pericol" si cred ca prea putine mamici se incumeta se mearga cu copii in parc. Nu stiu nimic de vreo amenajare. Ar fi fain sa avem si noi un parc frumos amenajat cu Fast-food, hidrobiciclete care sa mearga bine, cofetarie, etc. http://photos.yahoo.com/silvana_popovici Silvana si Paul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...