Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vreau ecografie performanta


Recommended Posts

Fetele, am mari nedumeriri... Sunt gravida in saptamana 21. Desi sunt la prof. Ancar, sapatmana trecuta am fost la control si nu mi-a facut acea ecografie amanuntita cu toate detaliile despre copil. Mi-a spus sa vin peste o luna, asta inseamna ca voi fi in 24 saptamani. Ma obsedeaza faptul ca am 36 ani, sunt la prima sarcina si nu mi-a dat sa fac triplul test, eu fiind din provincie nu am unde sa-l fac de capul meu, trebuie sa vin in Bucuresti... Saptamana trecuta m-a trimis sa fac ecografie la o doctora la Pantelimon care mi-a scris pe o bucata de hartie 4 valori si atat ??? Dati-mi, va rog, un nume de doctor la o clinica particulara unde sa fac acea ecografie performanta, poate ma mai linistesc putin .... Desi am auzit numai lucruri bune despre prof. Ancar, m-a cam dezamagit, nu stiu ce sa mai cred .... Si, credeti-ma ca nu ma duc "nepregatita" la el ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Clinica Diagnosis : 2316741, 2316742, 0742062834, 0723399766; eu am programare aici la dr Iosup dar cel mai bun stiu ca este Pop (insa am inteles ca a facut preinfarct acum nu stiu cat timp deci nu stiu daca este disponibil); oricum si Iosup este f. bun Clinica Sanador : 3222742, 3224674; dr Herghelegiu Bafta multa si stai linistita pt ca nu este cazul sa-ti faci probleme. Daca Ancar a considerat ca nu este cazul sa faci Triplul test inseamna ca nu este cazul ok? Oricum eu stiu ca analiza asta este recomandata dupa 40 de ani. Pupici Mel 13 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr. Iosup este super si ca profesionist si ca persoana (amabil, dragutz, glumetz). Il gasesti si la Centrul Medical Unirea , str. George Enescu nr.12, tel. 212 05 67. Fac acolo eco 3D cu Doppler si tot ce-ti mai trece prin cap...plus ca iti inregistreaza si caseta video cu bebe daca vrei! Eu pe cea de la 22 de saptamani i-am vazut bebelusei si fatzuca (cu nasucul si tot-tot)! Poti sa le spui ca este urgenta , daca te programeaza prea tarziu, ca trebuie sa-ti faci ecografia morfologica (se face intre sapt. 18-22) si sigur o sa-ti gasesca o solutie. Eu am patit asta joia trecuta si pana la urma a stat el si m-a asteptat dupa program in aceeasi zi (eu sunt din Ploiesti). Mult succes si sarcina usoara![pup] Ioana[gravi] 38 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mergi cu toata increderea la POP ADRIAN, este pe departe cel mai apreciat poate din tara, daca nu oricum din Bucuresti in mod sigur !!!! Toate mamicile cu care am vorbit mi-au spus ca nu le-a apreciat gresit cu absolut nimic mersul sarcinii si sexul copilului. Eu, sotie de medic fiind, am fost sfatuita de vreo 5 alte sotiii de medici, unele dintre ele tot medici fiind care m-au trimis fara nici un dubiu la dansul. Acum 4 ani cand am facut eu echo morfologie fetala (pentru depistarea malformatiilor, anomaliilor etc) mi-a spus in amanunt toate organele copilului, inima, arterele, totul ce dimensiuni si cum sunt pozitionate, ce grosime are cordonul ombilical, ca consistenta are placenta, daca am colul inchis/daschis (eram suspecta ca este deschis)pana si fata copilului, cu orbie, nas si buze (aspectul daca era sau nu normal) si sexul fetitei mele (la aproape 5 luni). L-am intrebat daca este sigur ca este fatita si in ce procent (pentru ca eram disperata sa fie fetita) si mi-a raspuns ca 110%, ceea ce m-a facut sa am cea mai fericita zi din viata!!!! Pe atunci era de gasit la Olimp Medical si avea un aparat super performant care dadea cele mai sigure rezultate si situ ca venea mamici din toata tara. Este super si sa ai mare incredere. Melania & Anna-Luciana[flo] melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr. Pop nu mai este disponibil momentan (am inteles ca este vorba de vreo cateva luni). Si eu am avut programare la dansul pe 22 martie a.c. si am fost intrebata daca vreau sa anulez programarea sau vreau sa merg la altcineva de acolo. Oricum, chiar daca mai facea ecografii trebuia sa te programezi cu cateva luni inainte (3-4 luni!) Eu merg la dr. Iosup ,la Diagnosis sau la Centrul Medical Unirea (sediul din Enescu, la cel din Bd.ul Unirii nu au un ecograf la fel de bun). DPN 9 iunie 2004 (baiat-posibil Sebastian)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca eco de morfologie fetala se face cel mai bine intre saptamana 18 si 22, ca in aceasta perioada se pot vedea eventuale malformatii care mai incolo nu se mai vad (n-as putea sa-ti spun despre ce este exact vorba, asa mi-a spus dr.). Eu cred ca cel mai bine ar fi sa suni totusi si sa te interesezi cand te poti programa cat de curand! Mult succes! Ioana[gravi] 38 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Cam, Eu am facut 2 ecografii 3D la dr. Iosup la CMU si am fost super multumita. Este un tip f. bland, care vorbeste cu pacientul, ii explica tot si ii raspunde la toate intrebarile. La el iti poti inregistra ecografia pe caseta video!!! Iti urez multa sanatate si sarcina usoara. Adriana - mamica lui bb Rares http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...