Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamica de mai-iunie (33)


Recommended Posts

Tutus: [pup] nici eu n-as pune copilul in patut cu sticla langa el, dar ma gandesc ca n-o sa fiu singura pe lume/ in casa si din cauza unei (temporare) lipse de comunicare s-ar putea intampla vre-un accident.... de altfel nici nu cred ca o sa am nevoie de sticla cu apa calda ca o sa fie atat de cald incat n-o sa stiu ce sa fac sa nu-i fie prea cald copilului... de probleme cu somnul nu mai zic ca eu abia astept ziua de maine (azi e ultima zi la munca) ca sa pot sa stau mai mult in pat.. ca de dormit mi-a trecut de mult Eryka: si eu zic sa-ti suni medicul sa-i spui de durerile astea de cap (eu credeam ca i-ai spus deja) stiu ca unul din motivele pentru care trebuie sa dai fuguta la medic este o durere de cap care nu cedeaza in maximum 2 ore... vad ca la tine tine de ceva vreme... hai fuguta, nu mai astepta pana saptamana viitoare. Tu parca n-aveai probleme cu tensiunea, nu? Irinusha: naspa faza cu cardiologul! Iti tin pumnii! Lauraa: cu greutatea stii si tu ca e doar aproximativ dar faza cu capul in sus e cam naspa! Iti tinem si tie pumnii sa se termine cu bine Manu: eu stiu ca pana nu se elimina placenta nu-ti curge nimic din sani.. ca abia dupa aia se produce hormonul cu pricina ... asa ca nu-ti fa griji mai sunt aproape doua luni pana atunci Maria - 33+ saptamani - baietzel [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 185
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna burticutze! Vad ca sunteti tare vorbarete astazi! Zic si eu ca si Cady: credeti ca la vara avem nevoie se sticla aia de incalzit patul? Tutus, stai linistita ca eu pe la 4.30 noaptea trecuta ma uitam la TV la un reportaj despre pinguini!!!!!!! Piatra lunii, sa ne spui si noua ce ai cumparat pt. bb. Nici eu nu am colostru, da ma gandesc ca nu are nici o legatura cu capacitatea de alaptare de dupa, nu-i asa? Eryka, rezolva-ti cumva durerea de cap ca nu e de bine! Mona, te asteptam cu vesti despre Lia! Pupici si ne mai auzim! Oanna si bb Codrin, dpn 5 iunie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pernuta din asta am luat pt. bebe dar o sa vedem cat o vom folosi,mai ales ca moasa a zis ca cea mai buna pozitie de dormit pt. bebei este PE SPATE. Acum, mama zice ca tot pe spate i se turteste capul si ca trebuie si intors... Are si ea dreptate, de aceea am luat pernuta,cred ca e comoda [img]http://www.bebelusultau.ro/Chicco_files/66057.jpg[/img] SI am mai luat si penuta de alaptat, in forma de potcoava, lunga, 1,70 m, e super deja de pe acum,pt. dormit :))) Laura si papusica din burtik (34 saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de centura pentru burta tin minte ca a zis si asistenta de la Municipal la cursul la care am fost eu (by the way sper sa ajung si eu marti sa le iau de la inceput) in sensul ca nu o recomanda ca mai mult incurca decat ajuta.... banuiesc ca sunt pareri pro si contra si in aceasta privinta fetele, azi e ultima mea zi de munca (eu numai asa pot: in mijlocul saptamanii [:D]) si m-a apucat o groaza si o panica de nu pot sa va spun... mi-e frica de toate: de nastere, de copil, de viata... nu stiu ce m-a apucat..sper sa-mi treaca repede Maria - 33+ saptamani - baietzel [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

printre parerile contra: corpul trebuie lasat sa-si revina singur, s-ar putea ca centura sa-l invete "lenes". Apropo, am inteles ca nu trebuie sa facem exercitii pentru abdomen imediat dupa nastere, ci dupa o anumita perioada. Uterul se retrage singur dupa vreo 6 saptamani. DPN 9 iunie 2004 (baiat-posibil Sebastian)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...