Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamica de mai-iunie (33)


Recommended Posts

'Neata Burticutze frumoase! Va scriu si eu putin inainte de a incepe curatenia ... maine plecam la München si de abia astept. In primul rand ptr. ca o sa-mi vad sotiorul in fiecare zi si nu o sa mai dorm nici o noapte singura, iar in al doilea rand ptr. ca ma sculam in fiecare dimineata cu sentimentul acela ca iar sunt singurica ... si mi se facea asa o frica. In ultimul timp m-am facut o fricoasa ... sper sa-mi treaca! Nally, ce bine ai spus! Pe ai mei i-am innebunit cu “fetele” mele … Boby cand ma vede la computer intreaba numai: “tot pe forum?” … dar se obisnuiesc ei cu timpul. Numai ca sotiorului meu nu pot sa-i povestesc povestile triste de aici … il sperie si ma cearta ca le citesc eu … Nici nu stiu ce m-as face fara voi! Iuliana, greieras mic! [flo] Cred ca a fost frumos in parc. Ai si cantat putin [;)]? … “Cri, cri, cri, toamna gri” [:D] Mona, eu il simt pe Sufletzelul meu mai toata ziua … vad ca-i un copil f. activ! S-ar putea sa fie asa ca si stau mai toata ziua cu burta in sus. Daca sunt in verva il simt si eu mai putin … probabil ca-l adorm miscandu-ma. Asa o fi si la tine … si Lia ta se misca cand esti mai relaxata. Tutus, saru’mana de explicatie. Imi place de-i asa … o sa incerc chiar sa mananc diferit si tot ce-i gustos. Nu cred ca o sa fie Sufletzelul nostru un mofturos ca nu ar avea cui semana … dar vreau sa fiu sigura. Noua ne place sa mancam, sa probam lucruri noi … si ar fi pacat sa nu fie asa si copilul nostru. Trec la treaba, pe mai tarziu! Va pupic pe toate in parte! PS: Nally, nu-mi imprumuti si mie "omul" tau ca nu prea am chef de treaba ... ;) Irinusha - cu minunea "surpriza" de 34+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 185
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna,fetele. Nu stiu ce sa scriu, am o mare lene, multam de urari,da, o sa folosesc cu mare drag lucrurile pt bebe, ca ma tot invart prin camera aia si ma uit la ele, acu' numa' sa-si faca si al meu sot timp si chef sa asambleze lucrurile, ca el nui genul de om indemanatic in chestii de-astea, da' daca trebe,trebe. Monet, nu stiu daca frantujii fac multe ecografii, oricum poate mai multe cu vreo 1-2 decat danezii, cred ca aici fac una pe trimestru, si oricum ma gandesc ca trebuia sa vada si doctora de aici cum sta treaba cu mine si al meu bb. Si oricum eu am intrebat de fac eco, deci nu ca m-a trimis ea din prima. In sfarsit, sapt viitoare iar ma duc la control,si apoi sa vad si io cat de des m-or chema si pe mine,aici. Mda, ma duc sa fac un dus, si pe urma nu stiu ce-oi mai face. A, voi ce stiti ce chestia aia cu conservarea unei parti din placenta sau asa ceva, in caz de Doamne-fereste boli genetice, ca cica ar putea trata asa boli la copil cu nu stiu ce din placenta? Noi ne gandeam sa facem asta, desi ar costa o gramada de bani,da' nimeni din cati am intrebat n-au facut-o, si cica nici macar nu e sigur ca placenta aia se va conserva bine,sau unde o vor tine,sau daca intr-adevar are efect, si nu e ca si cu congelarea omului ca sa se trezeasca peste ani :)) , adica daca nu e o chestie mai mult ipotetica, sau in faza de proiect, etc. Fetele din afara Ro, poate stiti voi mai multe, poate am sa pun intrebarea asta mai incolo si pe forum pt toata lumea. Gata,pupici,o zi buna! 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pietricica ... eu stiam ceva de sangele din cordonul ombilical ca s-ar recolta dupa nastere si s-ar congela. Si nu ar fi bun numai ptr. copilul tau, ci si ptr. altii. Dar fac f. putine clinici chestia asta si costa destul de mult. M-am gandit si eu, dar nu prea ma tine mana ... O zi minunata!!! si [pup] Na, ca sa vedeti ce chef de treaba am ... tot aici sunt! :) Irinusha - cu minunea "surpriza" de 34+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusha, hai ca ne luam de mana cu cheful pe care il avem de treaba! A iesit nenea cu covorul la batut, a plecat tati sa plateasca niste facturi, iar eu tre sa pregatesc ceva de mancare si am un chefff.... mama nene...[:D]... de tot ma plimb pe forum si citesc numa' (cica nu am timp de altceva! [:D]) si de mancare parca vine cineva sa-mi faca, asa stau de linistita![:D] [:D] [:D] Cred ca voi da refresh din 5 in 5 min la pagina asta! [:D] si mancarea pe bucati! Pupici! [pup] Nally [gravi] 33 saptamani si [baietel]din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut [gravi]. Lauraa, felicitari pt permis. Fetelor, al meu sot va stie ca doar in fiecare zi ii povestesc de voi. Intr-o zi mi-a spus "imediat o sa nasteti si atunci cand, cum si ce mai povestiti ca nu o sa mai fiti viitoare mamici". [:D] Da' l-am linistit ca i-am spus ca dupa ce o sa se nasca bebeii, o sa deschidem subiect mamici de mai-iunie '04 [:D]. Pai nu-i asa? [grup]. A, si sa va mai spun ca mi-a spus sotul ca de-ar fi sa ma deseneze, i-ar trebui doar compas [:D](ba pt [gravi], ba pt [indecent], ba pt [striptis])[:I][:D], dar ca noroc ca nu trebuie sa ma deseneze [:D]. Pietricico(vorba Irinushei), eu am vazut pe discovery ceva reportaj in sensu asta, dar aici n-am auzit nimic de pastrarea placentei. Din cate imi amintesc ea contine ceva celule nervoase care inca o sa se dezv si intr-o eventuala probl a maduvei spinarii, acele celule is bune. Nu mai retin exact ce si cum, dar parca in linii mari asta era ideea. Eu trebuie sa merg marti la moasa, o sa o intreb de asa ceva, desi is sigura ca o sa se uite cam ciudat la mine. Dumnezeu sa le dea sanatate bebeilor! Pa pa, o zi frumoasa si sa aveti grija de voi[pup]! "Ma-ma" cu [baietel] sau [fetita] la bord de 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sunt si eu [hopsieu]pe aici ,v-am tot citit ,insa de scris nu mi-a ars ,sunt tot cu durerile de cap ,asa ca am stat mai in umbra ,maine ma duc la control si voi intreba ce se poate face.Sincer m-am saturat de durere acum ma doare acum nu ma doare.[bang]
Piatra Lunii eu nu cunosc despre ce este vorba ,sau cel putin nu mi-a ajuns mie la ureki.
Laura vrem de baut [:D] pai cum pentru ce??Pentru carnet .Felicitari .
Nu va suparati ca nu prea raspund la toata lumea ,insa nu prea am astampar si rabadre cu starea pe care o am .[V] Ma intelege-ti voi ,nu??[pup] Eryka & sufletzica din burtica (33 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragutelelor, is prezenta io, cu noaptea-n cap, ca m-au trezit niste gusturi ciudate in gura de aproape-mi era rau: da' credeti ca nu stiu de ce?[:D] aseara l-am trimis pe sotul meu (obosit) sa-mi aduca niste bomboane speciale la care ma gindisem io ca-mi trebe - si m-am indopat cu ele, uitindu-ma la televizor pina m-am saturat. apoi m-a apucat un somn, era inainte de 12 noaptea, da' ni, ca nu tine figura si ma simt ca un gindac indopat, nici la buda nu pot sa merg..... (scuzati-ma). beau acuma apa, sa-mi treaca. bebe se misca, n-are ea treaba si mie mi se schimonoseste fatza uneori de pozitiile pe care si le gaseste micuta:)... despre singele umbilical, am citit ca il poti dona pe gratis si asta inseamna ca altii, care sint deja bolnavi, pot beneficia de asa numitele stem-cells care contin informatie din sistemul imunitar si care pot ajuta la tratarea leucemiei (si alte boli). se poate prezerva acest singe si pentru propriul tau copil (sau familie), dar intr-adevar costa mult si expertii considera ca sansele ca sa iti trebuiasca (acest singe) sint de 1:200,000.... am vazut si eu o emisiune pe discovery channel. uau, ce fain de nally, i-o venit un 'om' sa-i bata covoarele si alte cele. cit il platesti? sau ii pe ochi frumoasi?:) irinusha, io n-am stiut ca tu uneori dormi singura acasa, in ingolstadt..... pai, cum? tutus, ma tem ca daca deschizi subiectul asta 'complicat' cu moasa, o sa te creada cazuta din luna:)... mai bine n-o speria. glumesc![:D] mi-a placut ce-a zis sotul tau de compas, mi-a placut, m-am distrat. si si de felul in care tu ne-ai spus-o![;)] ma duc sa-mi mai iau un pahar cu apa[alcool]... mona (cu lia mica in burtica - "35+" saptamini)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saracutza eryka, cu capsorul ei.... vreau sa-ti spun, eryka, ieri, venita acasa, m-am asezat in scaun, mi-am pus picioarele sus pe doua perne si am baut un pepsi (ca niciodata in ultimul timp). la scurt timp, din oboseala si banuiesc cafeina, m-o palit o durere de cap sora cu necazul....of-of, m-am dus sa ma intind in pat, parca era mai rau. si-atunci am decis sa fac un dus si mi-am lasat apa calda pe cap..... pentru mult, mult timp, cre' ca vreo 40 de minute am stat la dus. minune, cind am decis sa ies, ma simteam aproape fara durere, pina m-am schimbat in haine proaspete, eram cu totul bine!:) asa m-am bucurat, n-aveti idee[bascket]. na, acuma stau si 'bolesc' de la bomboanele alea, bate-le ploaia :). da' apa asta-mi pica bine... unde sinteti, fetitzelor cu bebelusi? mona (cu lia mica in burtica - "35+" saptamini)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga monet nu e chiar pe ochi frumosi... da nici scump nu imi ia... vreo 200.000 lei si o masa cu papa dupa ce termina! Il cunoaste sotul meu de cativa ani, si cand il rugam sa vina sa ne ajute.. nu ne refuza! Iar pretul in bani i-l fac eu! [:D] El si cu mancarea s-ar fi multumit! Sunt o norocoasa ca il cunnosc! Eryka iti dau o imbratisare, pui drag care sufera! [flo] Sunt alaturi de tine si te pupic dulce pe capsorul ala care doare acum, ca sa se linisteasca! [pup] Nally [gravi] 33 saptamani si [baietel]din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...