Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamica de mai-iunie (33)


Recommended Posts

eryka, stiu ca n-ai pofta de nimic cu durerea aia si as vrea din suflet sa-ti treaca de tot. sa-i spui la nenea doctoru japonezu toate simptomele, ca sa stie cum sa te-ajute. eu am citit mai demult ca durerea de cap vine de la faptul ca vasele de singe (in cap) sint fie dilatate - si atunci ele trebuie aduse la forma normala prin constrictie, deci comprese reci, fie contractate si atunci trebuie stimulate sa se relaxeze, deci comprese (sau dus sau orice alta sursa) calde. cam asta ar fi ideea si fiecare din noi poate reactiona mai incet sau mai rapid la acesti stimuli.... plus ca la aceeasi persoana chiar, nu totdeauna vasele de singe sint fie dilatate, fie contractate, depinde de la situatie la situatie.... na, ca te-am ametit. iti doresc numai sanatate! [pup] mona (cu lia mica in burtica - "35+" saptamini)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 185
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hopsieu] Trag si eu cu ochiu' pe la voi. Imi face placere sa-mi amintesc cum era....inainte. Dar "dupa" este .... nemaipomenit! Va doresc sa fiti sanatoase si voi si bebelusii! Si mai ales priviti cu optimism etapa care va incepe din viata voastra! [dual]pentru bebici si mamici! Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somn usor MonaLia! :) Si servici usor Mona! Mai, cu bombonelele astea ... se vede ca ai fetita in burtica de tragi la dulciuri! :) Eu una nu ma incadrez nicaieri ca eu vreau sarat ... parca am innebunit. Aseara am papat floricele ... e adevarat ca cele facute la microunde, care sunt mai nesarate, ca eu le fac de trebuie sa bei litrii de apa, dar totusi ... si culmea, azi am picioarele normale. Deci daca nu-i dulce, nu-i acru ... ce o fi crescand la mine in burtica? ;) Tutus, daca totusi te deseneaza, vrem sa vedem si noi desenul acela ... ca ne-ai facut curioase!!! Da, da, da?!!! Si era sa uit creioanele mele colorate acasa ... acum le pun la bagaj. Sper ca nu ati uitat nici voi. Deci cand ne coloram burticile sa le facem "star-uri" pe aici? Hm?? Erykutzo mamica, imi pare rau de tine!!! Daca sunt asa de rele de ce nu ie si tu un paracetamol acolo. Acum nu mai e problema ... si barem atunci cand te simti rau de tot. Sau incearca metoda Monei! Pupici sa-ti treaca! Nally, da-i mai omului bine sa manance ca merita! Eu mi-am programat "datul cu aspiratorul" ptr. dupa 15.00. Aici sunt astia cam nebuni, trebuie sa respecti orele de liniste (intre 12.00 si 15.00 si 19.00 si 8.00) si cum nenea de sub noi e cam sclerozat si nu are ce face imi buseste in perete ... Il inteleg, e svab din Ro. si cunoaste metoda cu "coada de la matura", dar nici asa fara rost. Ii fac pe plac si mai trag mata de coada pana atunci! Ah, ca uitam, ce ma intrebase Mona. Sotiorul meu munceste in München si cum iese f. tarziu (20.00) nu mai are rost sa vina si lunea si joia seara acasa (si ptr. ca trenurile au un program de c----, scuzati!), asa ca ramane la ai mei. Insa are miercurea si la week-end liber ptr. chestia asta si tot e bine ... asa ca dorm doua nopti pe saptamana singurica. Culmea, tot pe jumatate de pat ... la faza asta sunt cam bleaga ;) Dar din seara asta nu!!!!! Si ce ma bucur!!!! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 34+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, sa-ti traiasca bb-lusii!!!! Sunt gemeni? Da? Apropos, miercuri seara am sunat-o pe fina noastra in Ro. de ziua ei. A nascut anul trecut in augut o frumusete de baiat. Si a inceput: "Alina, fa acum ce vrei si ce mai poti ca dupa ce vine bb-le nu mai ai timp de nimic!" de m-a bagat in ceata. Am inceput si eu s-o intreb ca ce-ti face, ca doar stiam ca Andreas e cuminte, sanatos, ai pe mama ta alaturi ... ca nu si nu, ca o sa vad eu ca e copil si trebuie sa te tii de fundul lui, ca parintii au alte conceptii si nu poti sa-i lasi pe copii la ei si tot asa. M-a lasat fara cuvinte. Din pacate i-am mai dat-o si lui Boby la telefon sa-i spuna si lui acelasi lucru ... ca nu-i "speriat" destul ca o sa-l scol noaptea sa aiba grija de cel mic. Nu ma asteptam, zau! Voi ce parere aveti? Eu una de abia astept ... n-am nici un gand negativ, ceva! Ca doar s-au descurcat atatea mamici inainte, nimeni nu a picat jos de oboseala. Ah, fetelor, nu deschidem alt subiect? Ce ziceti? Sa punem si listutele frumos la inceput! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 34+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele multam mult,ptr. griji ,ce m-as face fara voi??[pup]
Paracetamol nu am de unde sa iau [V] si sa iau altceva de cap japonez asa singura inca nu ma incumet caci nu stiu cat de puternice sunt,asa ca mai rabd pana maine si gata .Momentan acum nu ma mai doare ,sper ca pana maine sa scap.Am facut si eu adineauri o baitza calda si tare bine ma simt acum ,exact ca un bebe[:D]
Ioana sa-ti traiasca bebelusii ,si mai treci in vizita pe la noi.
Nally ce bine o duci cu asa oameni ,de as gasii si eu aici la fel ,as scapa sa mai fac eu treaba.Tare misto de tine.
Monet Sper sa-ti treaca si tie starea pe care o ai dupa ce te scoli din somnic,uff tu de abia ai intrat in ziua de vineri ,iar la mine e deja vineri seara ,eu o astept de acum pe ce de sambata[bis]
Eryka & sufletzica din burtica (33 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusha si eu am auzit tot cam la fel ,cum ca plange si tre sa stai de el ,ba mai mult ca o sa te rogi de bebe sa te lase sa atipesti si tu o juma de ora [alcool]. Sper sa nu am o fetitza plangacioasa [:D] si nici prea obrazinicutza cand va creste mai marisoara .eu sper ca ne vom descurca intr-un fel.Hai curaj ca suntem fete mari . Eryka & sufletzica din burtica (33 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Irinusha Da, sunt gemeni! Si ai dreptate, de oboseala nu a picat nimeni. Pe mine ma incarca Arturicii (adica [copil][copil]) cu o energie fantastica. Eryka Multumesc de urari si de inviatie! [dual]la burtici! Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!! Mona sper ca ai mai apucat un puisor de somn, ce bombonele ai papat, fir-ar ele sa fie de rele Eryka, neaparat maine sa vorbesti cu doctorul, trebuie sa-ti dea un tratament, dar ar trebui sa iesi un piculet la aer, o sa-ti faca bine sunt sigura, eu aveam migrene din astea nenorocite inainte sa fiu cu burtik si o cafea tare ma mai linistea, mi s-a intamplat o data si acum o luna dar tot cu o jumatate de cana de cafea am rezolvat-o, la tine trebuie neaparat parerea medicului Tutus, ce haios tati al tau, auzi compas[:-)))], ia punel tu la o cura de ingrasare[:)] Lauraa, [sofer]bravo, felicitari, ai intrat in legalitate cu masinuta cea noua, deci ce bem??? sau ce papalim??? Iuliana, presupun ca nu s-au tinut cursurile[:(], aveam si eu timp azi, dar de, sa speram ca pot veni marti asa cum am vorbit, poate reusim sa ne vedem in weekend, dar cu atatea curatenii si sarbatoriti in familie o sa fie cam greu Aseara fotbalistul meu nu s-a dezis, cred ca a avut meci, pentru ca m-a batut nu gluma, a fost foarte agitat, cred ca eu am fost de vina pentru ca eram in [toanerele, mai ales pe tatii care nu mai venea acasica si eram moarta de obosita, vai mama lui ce i-au auzit urechiusele, dar a rabdat spasit ca altfel nu se putea...[pace] Pentru sarbatoritele si sarbatoritii de duminica La Multi Ani si numai bine[flo] Laura cu bebita [hagi], sapt 27+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, sa-ti traiasca puishorii scumpi! Irinusha nu te mai lua si tu dupa ce spune fina ta! Nu o cunosc, dar am impresia ca ii cam place sa se vaite, mai ales daca o are si pe mama ei sa o ajute! Eu nu am pe nimeni langa mine, si nici nu v-a putea vreuna din mamele noastre sa vina sa stea cu noi sa ne ajute, si nu ma sperie gandul ca v-a trebui sa ma descurc cu bb! Dragostea de mama e mult prea puternica incat sa ne dea curaj si putere sa ne descurcam cu puiutzii nostrii! Nu sunt naiva acum si sa spun ca nu v-a fi greu! Dar sunt sigura ca ne vom descurca noi! Mai ales ca ne avem unele pe celelalte aici pe forum ... si cand vom crede ca nu mai putem vom intra aici... si vom lua o gura de oxigen si putere! [flo] Pupici dulci! [pup] Nally [gravi] 33 saptamani si [baietel]din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...