Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamica de mai-iunie (33)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 185
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Laura, scuze ca uitai, felicitari pt permis! Nally, "omu" tau ne-ar fi bun si noua aici, sa ne asambleze mobila lui bb, ca' parca-l vad pe tati ce-o sa injure si asude :)) Monet, oare chiar asa sa fie,ca daca ai fetita vrei dulce, ca si io am mancat ieri ciocolata toata ziua, desi mi-am zis ca n-o mai fac, e drept ca macar acu mananc mai rar, da' as vrea sa ma abtin de tot, insa ce pot? Eryka, sper sa te faci bine, si sa nu mai ai durerile alea nashpa de cap. pupaturi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [gravi]Astazi ne-a trezit vecinul de dimineata si apoi nu am mai putut dormi.Am cam fost morcovita toata dimineata,de nu-mi facusem norma de somn...Apoi l-am luat pe tati de mana si ne-am plimbat putin pe la soare,ca nu era de stat in casa [:D]...asa ca acum sunt mai vesela ... Laura,felicitari pt. permis [cheers]!"Trebe" udat neaparat [;)] Eryka,sanatate multa si sa scapi de durerile astea de cap. Laurina,nu am ajuns sa intreb la farmacie, azi [:I],dar sincer nu cred ca a mai fost vreo intalnire.Ne ducem noi saptamana viitoare la cursurile de la Municipal.Daca avem timp,ne vedem la ochisori [:)]. Nally,ai terminat treaba? Tutus,haios sotiorul tau! Mona,cum te mai simti? Ioana,sa iti traiasca baieteii si sa te bucuri de ei! iuliana & [cavaler]din burtica (27+ sap.)[paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinisuha [:D]ai facut greseala cea mare ca si mine de a vedea pozele alea,ha? Sincer mau cam socat .Si cand ma gandesc ca nasc natural si fara epidurala [ups]
Acum kiar stau in dilema ,la ce sa fac,pana acum eram ferm convinsa ca vreau sa intre cu mine cand voi naste ,insa acum stau pe ganduri.
Voi ce ave-ti de gand fetelor??
Sa asiste sotii la nastere?? Eryka & sufletzica din burtica (33 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi e tot frica sa scriu sa nu cumva sa se inchida capitoul sub nas. Dar Eryka, o sa-ti raspund totusi aici. Ati vazut ca am deschis un subiect pe tema asta si am primit tot felul de pareri. Au fost folositoare dar eu tot la parerea mea raman: Sotiorul o sa intre cu mine in sala de nasteri si o sa stea pe perioada dilatatiei,sa-mi ude fruntea ,sa-mi zica bancuri, sa aduca apa,sa faca ce vrea,dar la expulzie o sa iese frumusel pe coridor,e chestie de 5-20 minute, nu e cazul sa-mi vada toate maruntaiele,serios. Ati vazut in pozele alea cum se vede pitulicea si restul pe acolo, nu? Pentru ce sa vada el toate chestiile astea? doar ca sa vada capul copilului inainte de a iesi? De ce sa-l vada? Poate sa-l vada la 1 minut de la nastere si apoi toata viata.Nu e nevoie sa vada neaparat o pitulice (eventual) taiata si din care curg tot felul e chestii. Doar nici noi nu vedem copilul chiar cand iese,ci dupa 55-10 secunde.Ei cand mi-l pune pe piept poate sa intre si tati sa-l vada. Asta e parerea mea, si moasa la curs tot asa a spus.Tatal sa stea la cap pe cat posibil sau chiar sa iese pe hol. Al meu a auzit ca era cu mine,deci nu o sa faca gargara. Laura si papusica din burtik (34 saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lauraa ai dreptate sa stii ,cred ca si eu mai mult ca sigur voi face tot la fel ca si tine,caci totusi parca as vrea sa-l simt si alaturi de mine ,macar pana cand imi este mie tot mai greu ,iar cand simt ca se apropie momentul ,sa iasa un pic afara ,cred ca iar fi de ajuns sa ma auda urland in gura mare si tot isi va da seama cat de greu imi este deci nu este nevoie sa vada si cand i iese capul afara.Sinecr pozele mau cam socat kiar si pe mine.
Eryka & sufletzica din burtica (33 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, eu cand v-am zis ca eu asa vreau sa fac, adica sa-l am langa mine pana cand iese copilul si atunci "hopa pe hol cu el" ... chiar la inceputul sarcinii am avut asa o discutie, nu s-a aratat nimeni incantata. Eu una tot la idee mea am ramas ... nu ca s-ar soca, pana la urma e ceva natural, dar vreau sa ma vada in continuare ca femeie si nu numai ca mamica ... cum fac eu copii. Si sa fiti sigure ca stiu si ei ca nu-i usor sa nasti ... or sa vada cu siguranta pana la expulzie cat o sa ne fie de greu ... credeti ca travaliul e floare la ureche? Si sa fiu sincera sotiorul meu nu s-a aratat incantat sa stea cu mine ... si daca o face - ca altfel nu are incotro - o face ptr. mine ca stie ca-mi ajuta prezenta lui. Si trebuie si el putin ocrotit ... trag eu ptr. amandoi ;) Pupici! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 34+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, si io ca si voi! De altfel, chiar vazusem o data pe discovery o nastere si am ramas cam neplacut impresionata, da' atunci inca n-aveam bebe, am si uitat intre timp, pana am vazut un film cu Richard Gere, "Dr T si femeile", de curand, unde el era ginecolog, si chiar la sfarsitul filmului a fost o nastere, noroc ca sotul meu se dusese la culcare intre timp, ca nu i-ar fi placut defel sa vada, si stiu sigur ca nu i-ar placea sa vada asa ceva. De altfel, chiar a 2-a zi i-am povestit ce-au aratat si nu i-a placut ideea, si oricum stiu ca io i-am zis,nu cumva sa-l prind ca se uita acolo. Asa ca acu vazui si pozele astea, si chiar nu vreau sa vada. La inceput el zicea ca dupa parerea lui, barbatul trebe sa stea afara pe hol si sa primeasca vestea, intre timp, cand am ramas graviduta, si-a mai schimbat nitel parerea poate de gura mea,ca io am zis ca-l vreau acolo,sa nu ma simt singura printre straini- desi nici eu nu eram convinsa ca-l vreau acolo,sau nu, mai aveam inca de gandit la asta- da' in ultima vreme ma gandeam ca da, il vreau acolo cu mine,da' tot asa, daca eu consider ca vreau sa fiu singura, apoi asa sa fie, el cu siguranta n-ar avea nimic de obiectat,sunt convinsa, ca nu vrea neaparat sa participe,cum ziceam, insa oricum, acolo nu are voie sa se uite- ce, ca nu cred ca vrea el,asa ca ori sta la capul meu, ori iese afara din camera. Zau asa, eu nu prea vad frumusetea nasterii, orice ar zice alte mamici, deh, fiecare cu parerea ei... eu numai cand m-am gandit ca asa o sa arat... :(((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca daca sunt ai mei acasa, sigur or sa vina si ei la spital ... cum sa stea ei acasa cand fata lor naste ;) Asa ca la expulzie mi-as trimite sotiorul pe hol ... sa le tina de urat socrilor ;)) Mh, deci dupa cum se vede treaba pana acum suntem 4 mamici cu "4 tatici pe hol" :) Sa ne traiasca!!! :) Irinusha - cu minunea "surpriza" de 34+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mama mea o sa fie la spital alaturi de mine [bis] daca a-ti sti cat de mult ma linisteste si kestia asta [pup] parca mai nerabdatoare sunt sa o vad pe mama aici alaturi de mine ,decat sa vina ziua nasterii .Si sper sa nu nasc cumva pana ajunge mama la mine[bang] avand in vedere ca vine doar cu 2 saptamani inaintea DPN-ului.
Moammaa hai ca va las ca este deja 9:30 dimineatza si la 10 tre sa fiu la spital[bis] uraaa ma duc sa imi vad pisicutza ,oare cat a mai luat in greutate??
Azi e si ziua barbatelului meu face 31 de ani asa ca nu stiu cand apuc si daca apuc sa scriu astazi ceva ,dar voi incerca mai spre seara .
Va pupic si un we placut ptr burtici si bebici.[pup] Eryka & sufletzica din burtica (33 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...