Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamica de mai-iunie (33)


Recommended Posts

burtici-mamici, tot nu-i inchis inca subiectu' asta.... ce de problemutze va faceti voi in vederea 'protejarii' de la 'peisaje' mai putin placute (dar interesante, sa recunoastem:)) la care sotiorii nostri iubiti ar putea fi expusi la momentul iesirii complete din burtica a minunilor noastre! sigur ca va inteleg si sint de acord cu voi, dar in cazul in care sotu' vrea sa se uite..... nu ca al meu ar vrea:) - doar ca nu cre' c-o sa-l trimit pe hol ci doar o sa-l rog sa sada linga capul meu, asa ca sa avem amindoi aceeasi perspectiva a micutului venind afara...:). doamne-ajuta. eryka, ce fain ca vine mama ta (si sora, parca, nu?) si simti ca asta iti da putere. sper ca ai venit deja de la nenea doctoru' (e 2 dupa-masa la tine) si ca totul a fost ok, ti-a dat ceva pentru capsorul tau si bebe-ayumi e mare si bine! [il] fetite dragi, tuturor celor cu nume de flori, un lamultiani din suflet.... tuturor, o duminica a floriilor in pace, timp frumos si inimi fericite! va pup si un pupic si de la sotul meu [pup]. mona (cu lia mica in burtica - "35+" saptamini)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 185
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Irinel, alaturi de sotul tau si de burtica binenteles, o aniversare frumoasa!!! Cu multa sampanie si un pic mai multa dragoste! Ani frumosi impreuna!!! [s] Erykutza, La multi ani! sotului tau din partea noastra!!! Si voua o zi minunata!!! Pupici pe burtici la toate fetele!!! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 34+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multzam fetelor ptr urari [pup]
Deci am fost dimineatza la spital si Ayumitza mea are 2,064 gr .Mi-a spus ca Ayumi se va naste cam cu greutatea de 3,300gr [bis] mie mi se pare foarte normala greutatea asta de 3,300 gr daca asa sar naste ,insa nenea dr. a zis ca cica ar fi cam grasunica ptr greutatea asta facand comparatzie cu copii japonezi[xx(]ca ei cica se nasc mai slabutzi , cred ca iara nu e sanatos la faza asta ,nu??Auzi cam maricica??Pai mie mi se pare inca micutza ,fatza de ce am vazut la greutatea de la nastere a copiilor de pe forum.Ce parere ave-ti?? Bine dr. a spus doar asa ,nu ca ar fi nasol sau ceva de genul asta ,insa ce mi-o face el grasunica??[biz]
In legatura cu durerea de cap ,mi-a zis ca cica se intampla foarte des la garvidutze mai ales cand e spre sfarsitul sarcinii si deci ca nu ar avea ce sa imi faca .Insa mi-a dat totusi niste pastilutze ,mai slabe decat cele normale ca cica din cuza tensiunii pe care o am ridicata si ca sa le iau atunci cand ma doare capul rau de tot.Si daca intr-o luna de zile nu-mi trece durerea de cap ,duka daca tot mai continua ca pana acum atunci nu imi vor mai da pastile deoarece este foarte aproape perioada nasterii (adik doar 2 sapt.) si din cauza asta e periculos sa mai imi dea pastile ,asa ca imi va face alt control ,in alt fel.
Cam atat si sper ca v-am lamurit .Oricum sper sa nu mai am probleme cu capul.
Eryka & sufletzica din burtica (33 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [gravi]! Eryka,la multi ani sotului,si sa fiti fericiti impreuna !! Felicitari pt. Ayumi cea dolofana! Vad ca subectu' fierbinte de ieri au fost pozicile de la nastere...mie mi s-au parut interesante. Fetele care poarta nume de flori,LA MULTI ANI,pentru ziua de maine! iuliana & [cavaler]din burtica (27+ sap.)[paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua burtici!!! Nu prea intru eu pe aici sa postez, dar incerc sa va citesc cat mai mult. Spuneti-mi si mie unde gasesc pozele acelea despre nastere? Pentru ca mie imi este tare frica, mai ales ca am trecut o data prin asa ceva (nastere naturala, fara epidurala si alte chestii, si mai am si o ruptura a unei vertebre lombare-asa ca mi-e cam frica) Va pup mult de tot si sa aveti grija de voi!! Sunteti niste scumpe! Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei (4 ani) si a Mariei din burtica (28+ saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Burticutze! Eryka, La multi ani sotului! Sa-ti traiasca si sa fiti fericiti multi ani de acum inainte alaturi de printesa voastra Ayumi! In privinta greutatii micutei, nu iti face prea multe griji! In nici un caz nu este "grasunica" . E un copil normal, care semana cu mami, adic o romanca frumosa si sanatoasa! Mami a mea spune sa nu vreau un copil prea greu la nastere (adica aproape de 4 kile) ci e f bine sa sara putin peste 3 kile! Deci Ayumi are o greutate f buna! [pup] Pupici la toate burticile! [pup] Nally [gravi] 34+ saptamani si [baietel]din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eryka, sa-ti traiasca Ayumitza!!! Auzi tu, dolofana. Cred ca a luat-o razna dr. tau ... si mai ales sa te compare cu japonezele lui. El nu s-a uitat bine la tine ca esti europeanca. Ts, ts, ts! ;) Cred ca daca l-ar vedea pe al meu - cu cele 2.300 kg de acum 3 saptamani - si-ar face cruce si ar chema exorcistu' [:D] Glumesc mai! ... eu zic ca e tocmai bine, copil normal! Sanatoasa sa fie, ce conteaza acolo cateva sute de grame in plus sau in minus! Ralu, daca iti este frica, nu te uita la poze ... pe mine m-au socat destul de mult ... si inca nu ma lupt cu "teama". Stai linistita si gandeste-te mai bine la puitz cand il vei tine in brate! Pupici!!! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 34+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...