Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamica de mai-iunie (33)


Recommended Posts

Buna dimineata, burticutze! Inca nu v-ati trezit? Hai sa va spun ce am facut eu: asera am pus ceasul de la telefon sa sune ca deobicei la ora 7, doar ca nu i-am modificat ora. Noroc ca sotul meu l-a pus si el pe al lui, ca altfel ne trezeam amandoi la 8! Oricum mi-a trebuit ceva timp sa inteleg de ce al lui a sunat si al meu nu. De, sunt insarcinata! In alta ordine de ideei: am inteles ca la spital se cere si adeverinta de salariat. Da pe mine m-ati uitat la listuta cu greutatea?! Irinusha, ce vacanta superba! Asteptam vesti bune! Hai, fetelor treziti-va! oanna si bb codrin, dpn 5 iunie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 185
  • Creat
  • Ultimul răspuns
dragele iubitele, cum incepe o noua saptamina pentru voi? sper ca bine si in veselie, poate si cu timp frumos...?:) nally, fenomenale toate listutzele, multzu mult de tot! iuliana, ce frumos, sa va simtiti asa de bine in vizita. da' cum ai rezistat tu fara sa maninci din bunatati? de ce te abtii, de fapt? gabitza, draga de tine, sa ai grija, atunci, si sa-l tii pe bebe cit se poate mai mult, sa creasca el acolo, in siguranta - stai linistita si in patuc, cit poti. sa stii ca si mie mi-au facut o singura ecografie, in saptamina 18, cind mi-au zis ca totul e bine si ca e fetitza:)..... si se pare ca nici nu voi mai avea parte de alta eco...... desi eu nu sint in clar cu pozitia bebelicii in burta mea, acum - parca simt capsorul acolo unde zic doctorii ca-i funduletzu'.... deh, eu n-am experienta, da' sa ma-nsel asa?! om vedea:) irinusha, draga, ce frumoasa vacanta catalana. sigur ca am vrea niste poze. ce experiente deosebite ai trait pe-acolo, fain! sint sigura ca vestile de la nenea doctoru' sint bune, nu te gindi la nimic negativ. oricum, eu iti tin pumnii [il]. eryka, da, da, ne pare bine ca te-ai pozat. uite, ca am mai postat si eu vreo 10 pozulici (la ultimul album, numarul 3, ala 'mona-lia...') pe webshots. ultimele sint de azi, adica de ieri, ca na, ii ora 1 si ceva noaptea deja. daca vreti, sa vedeti ca grasulica m-am facut, mama-mama.... [grasa] va pup si ma duc la noapte-buna. la voi, buna dimineata! mona (cu lia mica in burtica - "35+" saptamini)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Burticutze minunate, sunt linistita!!!! Am o simpla infectie cu o ciuperca si ma chemau sa-mi iau o reteta ... Aoleu, ce m-au speriat tampitii naibii ... de parca nu puteau sa-mi spuna asta pe banda! Am stat toata noaptea pe WC-u de frica ... asa m-am enervat. Dar sunt fericita ca este doar atat!!! M-a sunat si sotiorul meu sa ma intrebe ce si cum si l-am linistit si pe el. Am fost chiar asa de tuta ca nici nu am intrebat ce fel de ciuperca e, dar pur si simplu nu mai m-am gandit ... eram doar usurata!!! Si eu v-as fi avut cu placere si drag cu mine. Spania e superba ... pana acum cea mai frumoasa tara pe care am vazut-o. Doar parerea mea!!! Iuliana, Lauraa, v-am vazut si eu pozele. Niste dulcele frumusele ... si "burtica" Laurei e mare, mare ... parca a mea nu-i asa. Sa va traiasca la amandoua! Iuliana, sa inteleg ca la "prieteni" acea Laura e Laurina noastra? Mi-am adus aminte ca nu mi-am dat si eu cu parerea ... si cum sa lipsesc chiar eu?! [;)] Si eu am un sac de dormit ptr. bb, din acela de care spunea Lauraa. L-am primit la oferta cu patutul. Aici se recomanda ptr. faptul ca bb-le poate sa se sufoace cu paturica. Nu neaparat, dar e mai sigur asa. Sunt curioasa cum o sa-i placa bb-lui saculetzul ca mie mi se pare cam mare. Fetelor din Bucuresti, ce ati facut, v-ati intalnit sau nu ca nu prea am inteles?! Ce va invidiez ca puteti sa va vedeti! Va trimit ptr. fiecare un pupic dulce!!! Azi e ziua noastra si o sarbatorim singurei ... fiecare in alta parte. :( Dar ne-am propus sa o recuperam miercuri ... poate ne facem o seara frumoasa la restaurant, sau la lumina lumanarilor acasa. Mai vedem ... dar de abia astept! Si nici nu-mi vine sa cred ca au trecut deja 8 ani ... sper ca si urmatorii 50 sa fie tot asa de frumosi! :) Va pupic, ma duc sa pap ceva. Mai revin! Va pupicesc dulce pe burtici si va urez o saptamana minunata!!!! Aveti grija de voi si de burtici!!! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 34+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mona, esti chiar o "burticutza" sexy, sexy ... deloc grasuna!!! Mi-ai placut tare mult ... ca intotdeauna! :) Si ce mi-a placut poza cand faceati amandoua nani :)) Erikutza, unde sunt pozele tale? As fi vrut sa te laud putin! Pupici! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 34+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata burticutze frumoase, Va scriu de acasa, ca de...sunt in concediu de maternitate. E super sa te trezesti cand vrei si sa faci ce vrei. Irinusha, bine ai venit de pe meleaguri spaniole. Draga de tine ce te-ai mai speriat cu dr. astia. Bine ca nu e nimic grav. Oana, stai linistita ca si eu sunt la fel de mare, picioarele imi sunt umflate toata ziua, iar fundul meu care oricum era proeminent acum zici ca duce si el o sarcina. Dar o sa scapam noi peste 2 luni. Pana imi pun astia internetul prin cablu o sa scriu ceva mai rar ca de Romtelecomul ne taxeaza. Dar o sa va citesc cu spor. Pupici la toata lumea. Cady si bimbirica baietzel "30+" saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Iuliana, abia azi am gasit mesajul tau. Oricum, m-am linsitit ca ati amanat, ca ma gandeam sa nu fi iesit totusi. A fost tare ciudat ca eu cand m-am trezit dedimineata, m-am trezit pe ploaie. Dupa care pe la 9 s-a oprit. Si ma gandeam ca poate se face frumos. La 10 insa a inceput iar ploaia. Lasa ca saptamana viitoare trebuie sa fie frumos sa ne vedem si noi. Cady, vad ca tot devreme te-ai trezit. E bine acasa? Eu mai am 2 saptamani de serviciu, numai ca eu as mai fi stat dar nu ma mai lasa doctorul. Oricum, azi a fost cumplit sa ma scol de dimineata, din cauza schimbarii de ora. Cred ca o sa ma chinui rau saptamana asta pana ma obisnuiesc. Mona, Eryka, scrieti si link-urile la poze, ca eu nu le-am gasit :(. Si chiar eram curioasa sa va vad, ca m-am mirat tare la burtica Laurei, ce mare e. Burtica mea nu e asa de mare. Irinusha, bine ai revenit. Ma bucur ca te-ai simtit bine in Spania. Ce bine ca ati avut iesirea asta. Noi anul trecut am avut doar 4 zile de concediu (folosite la maxim insa) si anul asta, cu bebe asa de mic, nici o sansa. Inca mai sufar ca anul trecut n-am ajuns la mare si mi-e groaza ca nici anul asta mai mult ca sigur n-o sa ajung. Gabita, bine ai venit pe forum. Iti doresc sa ai un bebe frumos si santaos. Nally, bune listutele. Si multumesc mult pentru cea noua. Flaviuta, ai grija de bebe sa stea in burtica atat cat trebuie. Mihaela & bebe Horia (31+ saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...