Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamica de mai-iunie (33)


Recommended Posts

Hello! Irinusha, bine ai venit! Ma bucur ca a fost fain in Spania, si eu vreau in concediuuuuuuuuuuuu !!! Dar cine stie cand om merge noi in concediu ca daca vine bebelina.... Monet si Eryka, v-am vazut [^] ! Sunteti foarte frumoase si aveti niste burtici de nota 10! Eryka si tu ai facut pozele cu telecomanda ca mine,asa-i? Eu prefer sa-mi fac singurica cate o sedinta de poze la burtica ca domnul sot n.-are rabdare sa-mi faca mai mult de 2-3 poze... :) Laura si papusica din burtik (34 saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 185
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hai, mai Eryka si tu?! Cum nu v-a crescut fundul deloc?! Ca nici la tine, din spate nu se cunoaste deloc! Dupa cum m-am mai "laudat" pe aici eu am un fund maaaaaaaaaare tare! Hai, ca vad eu cum fac si incerc sa pun niste poze zilele astea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oanna, inseamna ca "putem sa ne luam de mana". eu intai am pus pe fund si picioare (am luat vreo 10-12 cm pe numai pe fund!), de abia acum a inceput sa creasca mai mult si burtica (multi se mira ca sunt deja in sapt. 30). DPN 9 iunie 2004 (baiat-posibil Sebastian)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burtici [gravi] si bebici!!!! Mi-era tare dor de voi, asa ca am intrat la un internet cafe o fuguta. Am mai reusit sa citesc cate ceva prin wap, dar nu pot raspunde...Poate de la 1 aprielie o sa am si eu net. Am facut deocamdata retea in bloc si acum astept sa se hotarasca lumea la ce provider ne bagam, oricum o sa fiu NELIMITAT!!!! Atunci o sa va saturati de mine!!!! Noi suntem bine, BB creste ca si dimensiunile mele. Voi va plangeti? Scrieti si la mine +15kg!!! Eu sunt in permanenta in top!!! Si nu am luat asa mult ca am avut de alergat cu amenajarea apartamentului. Ne-am mutat si este locuibil, desi mai avem de facut o groaza in el. Oricum il iubesc si abia astept sa treaca Pastele sa maranjez dormitorul pentru Mariuca (asa o alint eu pe BB-ita). Imi place mult in Ploiesti, este o atmosfera mai putin stresanta, cu mult.... Imi place listuta cu cele necesare la maternitate. O sa o copiez si eu mai tarziu. Acum depinde si de maternitate, de exemplu la Giulesti trebuie sa lasi la fiecare alaptat pasmpers si servetele pentru BB. La U niversitar am inteles ca e super, si nu se da chiar asa multa spaga. Eu se pare ca am cotizat la un medic care va fi plecat din tara chiar atunci, asa ca o sa ma trimita la altcineva. DPN-ul meu este 24 mai, nu as vrea sa o scot pe 6 mai, inainte sa plece el. Cred ca in jur de 15-20 mai o sa se intample. Ramane sa stabilim la sfarsitul lui Aprilie. Am o vecina cu care imi petrec mult timp, care are un ingeras de 3 luni si mai am grija pe el. Fac practica [:)]. Momentan nu pot sa va raspund la fiecare in parte, ca nu am retinut numele. Am vrut sa va scriu, sa va tin la curent. Mi-ati lipsit foarte mult si abia astept sa revin in forta [:D] Va pup pe toate si va doresc sa va simtiti perfect in continuare!!!! Madutza [gravi] & ingerasul din burtica in 32+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu m-am putu abtine si am mai intrat o data sa vad ce ati mai facut pe aici. Acasa e bine pentru ca fac ceea ce vreau si nu ma streseaza nimeni. Din pacate, pana joi sunt din nou singurica, sotul fiind plecat la Belgrad. Madutza, ma bucur ca ai mai dat un semn de viata, si mai ales ma bucur ca iti merge bine. Referitor la preturile practicate prin spitale cu ocazia naasterii, am intrebat-o si eu pe nasa mea care a nascut la Municipal in ianuarie, si mi-a spus ca a dat 100 de EURO la dr.. A vrut sa le dea si moaselor, dar nu le-a mai gasit a 2-a zi, si cum ea nu a stat prea mult in spital nu a mai avut ocazia. Cady si bimbirica baietzel "30+" saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, Acum mi-au parvenit rezultatele analizelor si toate sunt bune doar ca mi-au depistat o infectie urinara (usoara). Am programare la doctor de abia lunea viitoare. Credeti ca ar fi mai bine sa merg mai repede la doctorul generalist sa-mi dea deja un tratament? Cat de grava este o infectie urinara pe perioada sarcinii? Va pup mult si aveti grija de voi! Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei (4 ani) si a Mariei din burtica (28+ saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu: daca nu te deranjeaza foarte tare nu e grava. Poti sa bei multe lichide si sa astepti pana sapt viitoare (parerea mea)... s-ar putea sa-ti si treaca pana atunci.. pe de alta parte daca se agraveaza si se urca spre rinichi poate provoca dureri destul de naspa care pot duce la nastere prematura.. poti sa-ti suni medicul si sa-l intrebi daca sa dai fuguta sau sa astepti Maria - 33+ saptamani - baietzel [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu bea multe ceiuturi de musetel,galbenele si codita soricelului.Si eu am avut o infectie urinara si am baut ff mult ceai in perioada aia,ca ma si saturasem,dar face bine.Si cand ajungi la doc.probabil ca iti va da un tratament pt. infectie cu antibiotic.Sanatate multa! Madutza,ce bine ca ne mai dai vesti despre tine!!!Si noua ne-a fost dor de tine. iuliana & [cavaler]din burtica (27+ sap.)[paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burtici! Se pare ca de acum o sa fiti tare vorbarete, ca intrati pe rand in concediu...Abia astept sa intru si eu, da mai e ceva timp. Ma gandesc sa iau de la 1 iunie. As putea sa iau si mai devreme, da as avea mai putin timp de stat cu bebe dupa ce nasc, asa ca mai bine mai astept. Mona sa stii ca ieri am dormit si eu la greu dupa-amiaza, 3 ore, neintoarsa :-). Mi-a parut rau, ca era o vreme superba afara, da ma simteam obosita, si de vreo saptamana am uneori stari de slabiciune si parca usoara ameteala cu greata, asa ca am zis ca e mai important sa ma odihnesc. Si azi-noapte am adormit mai greu, si nu am dormit asa profund ca de obicei, da totusi am dormit si azi ma simt odihnita. Dinc cate stiu eu, la noi se schimba ora saptamana viitoare, da s-ar putea sa ma insel...Nu mi-e prea drag oricum, ca o sa dormim mai putin. Iuliana, eu nu te-am gasit in tabelul cu greutati, cat ai pus tu de e doctorul asa speriat? Eu sincer nu stiu daca ma abtineam in locul tau :-) M-am abtinut si eu o perioada ce e drept, ca ma suspectau de diabet, da altfel tot m-as mai fi scapat, chiar daca si eu pusesem prea mult, da eu cu dulciurile...mmmmmmmmmmmmmm Irinusha, se simte din tonul cu care povestesti ca ati avut o vacanta super. Ma bucur mult pentru voi. La Multi Ani de ziua voastra, sa va dea Dumnezeu numai bine in viata, intelegere, iubire si copii sanatosi si la fel de veseli ca tine :-) Sambata fac si eu si sotiorul 5 ani de la cununia civila (pe cea religioasa am avut-o in august in acelasi an, asa ca sarbatorim de doua ori :-) desi initial trebuia sa fie totul in august, e o poveste mai lunguta :0))) Tutus, ca maine te vezi cu ambii copilasi acasa :-) Scuze, da iar nu mi-aduc aminte sa raspund la toata lumea... Anacami, de maine schimbam prefixul :0)) Pupicei Irina, burtica cu baietel 29+ saptamani (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...