Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va multumesc! De cate ori dau la "La prieteni dintotdeauna" si vad ca ultimul raspuns este de la cate o fata de pe "La France" imi creste inima in mine, in speranta ca mai aud ceva nou, o alta iesire! Dar, chiar daca sunt doar pumni tinuti, si tot ma ajuta, caci avem nevoie mare! Inca nu a sunat politistul, poate a "uitat", speram noi! George a plecat acum 30 min la munca, dar cu sufletul inchis! Cica a obosit atat de tare facandu-si griji, ca mi-a zis: "Mai bine plecam de buna voie, decat sa ne trimita acasa cu forta", si ieri imi zicea ca, chiar daca ne trimit acasa, ne intoarcem, caci viata noastra e aici! Uitati-va cat de tare poate schimba stresul un om! Mi-e frica cel mai tare sa nu fac o depresie nervoasa, caci am prea multe in cap! Va pup! oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca iti trimite hirtia prin posta 1) ori e recomandata si atunci nu ai decit sa nu o primesti de la postas (refuzi pur si simplu sa o iei si sa semnezi) sau sa nu te duci sa o ridici de la posta (daca iti lasa avizul in cutia de posta) 2) ori e intr-un ambalaj unde expeditorul e usor de identificat si atunci nu ai decit sa scrii pe ea "NPAI" (= n'habite pas à l'adresse indiquée) si sa o pui in prima cutie postala care iti iese in cale. Crezi ca va veni cineva acasa sa verifice ? Si chiar daca vine, ai mai cistigat timp. If you want to win you have to learn to be a master of the game.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Curaj, Oana! Eu cred ca asteptarea asta va fii putin cam lunga, nu cred ca acolo la prefectura va au numai pe voi pe cap, s-ar putea miercuri cand merge George sa-si dea seama ca sunteti luati in evidenta cu ce stiu eu ce problema. La cum stim ca functioneaza administratia franceza, s-ar putea sa aveti ceva de asteptat, pacat ca este stresul mare si incertitudinea, dar cu cat dureaza mai mult cu atat mai bine. Avizul cred ca vine prin posta sau il aduce cineva acasa si ai un termen, nu atunci pe loc trebuie plecat. Si la urma urmei nu vor sta la fundul vostru sa vada daca a-ti plecat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai...nu stiu daca as putea sa scriu NPAI, pt ca au luat adresa de pe cartea gris! Si daca vin si verifica, nu intram la belele mai rau? Ma scuzati, toate fetele de pe "La France" ca am facut din acest subiect un subiect cu problema noastra, nu am vrut sa iasa asta, dar am nevoie de voi! Imi cer scuze in special Otiliei, care a deschis acest subiect! oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...