Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dama,declaratia o face medicul,el are formularele necesare,tu va trebui doar sa trimiti aceasta hirtie la Caf si la Secu. In legatura cu medicul,eu am fost supravegheata de un medic care avea cabinetul in oras.Ecografiile principale le-am facut intr-o clinica specializata in asa ceva,doctorita facea o ecografie scurta,cit sa o vad pe cea mica.Din luna a saptea m-a trimis la maternitate,acolo m-au luat in primire moasele,ele mi-au facut controalele urmatoare.Iar la nastere tot moasa s-a ocupat de mine la inceput,iar in momentul in care a vazut ca nu merge bine,a venit medicul de garda care m-a si operat in urgenta.Totul a decurs bine,nu am nici o problema cu operatia iar cicatricea nici nu se mai vede. Cam asta ar fi povestea mea. Pupici Corina si Anna nazdravana!![fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, al meu sotz are planuri marete de vacanta si vrea sa mergem la vara 2 zile in insula Jersey( care apartine de Marea Britanie), si nu stiu daca am nevoie de viza. Posed una bucata pasaport romanesc si una bucata carte de sejour de un an. Ma poate lumina vreuna din voi? Multumesc. Cu bine, Elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, daca asta e tot ce ai atunci eu cred ca vei avea nevoie de viza. Noi am fost acum doi ani la Londra si am luat viza. Doar ca din cate am citit pe forum pe la discutii generale cred, s-a oprit acordarea de vize pentru romani si bulgari. Nu stiu amanunte, intra acolo si citeste sau da un telefon la ambasada.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by emoison
Gerogiana, mai am una bucata sotz francez, da nu stiu daca se pune... Cu bine, Elena
nu stiu daca se pune sau nu bucata de sotz... da' viza tot trebe :(. Acu catva timp voiam sa vizitam si noi gibraltarul..; dar nu ne-au lasat inglezii ca n-aveam viza (spaniolii ne-au lasat sa 'iesim' din 'Spania' dar enlgezii, la juma de metru mei incolo, nu ne-au lasat sa 'intram' in 'Anglia'. Ca n-aveam viza. Desi i-am batut la kap ca rezidam in Fr. Si am lasat-o balta. Pupici, Mih
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...