Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (5)


Recommended Posts

Elena multumesc pentru informatie. Am o informatie pentru fetele din regiunea pariziana. In Defense s-a deschis un targ de Pasti iar anul acesta invitata de onoare este Ucraina. Iar la standul lor se explica vopsirea oualor. Am intrebat si mi-au zis ca au si vopsele de vanzare. Mi-au aratat un saculet in care sunt cateva pliculete de vopsea (nu stiu cate la numar), ceara, si in instrument de incondeiat oul. Toate astea costa 10 euro. Daca sunteti interesate....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Georgiana.........veste mai buna nu putei sa imi dai! Chiar ma pregateam sa-mi anunt sotul ca in intr-una din searile astea e musai sa ajungem la magazinele sarbesti in cautare de vopsele.......in zona lor,eu nu am curaj sa ma aventurez de una singura..... Cineva m-a auzit si a venit cu vopselele langa mine, dar nu mi-a dat si curiozitatea de a casca gura ce se vinde la casutele alea primavaratice.doar trec zilnic pe langa ele! ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai de mult, cand ne-am apucat sa-i cantam Cristinei "Multi ani traiasca" fara sa fie ziua ei, ea a spus "Nu e aaaziiii!!!! eu sunt nascuta pe 31 martieee!!!" Iar eu am sarit repede si-am zis ca o asa data n-o pot uita, ca e si ziua de nastere a fiica-mi. Deci la multi ani, Cristina, multa liniste si numai bine, si... la multi ani, fii-meo! Cu bine. ;-) « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani, fata Luminitzei! Pentru fetele care nu stau in IDF, am gasit colorant alimentar la Monoprix, am dat 1€69 pe 3 sticlutze cu colorant rosu, galben si verde, si o sa incerc sa fac ouale cu asa ceva.... Cu bine, Elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...