Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, dragutelor, am si eu o rugaminte la voi, sper sa ma puteti ajuta. As vrea sa stiu care sunt costurile unui FIV in Franta, eventual niste adrese ale unor clinici din zona Parisului si nu numai, orice informatie e binevenita sau daca aveti idee,casele de asigurari acopera aceasta procedura total, partial, sau deloc. Va[pup] Cu drag, Raluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce este o FIV? Si de ce vrei sa faci la Paris? Este stiut ca cele mai bune spitale-s acolo, dar nu sint din cele pt muritorii de rind, ca noi. Daca vrei spitalul american din neuilly-sur-seine nu-ti e mai nimic rambursat si tre' sa avansezi toate costurile. Te sfatuiesc sa te uiti mai bine dupa clinici private in provincie. Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chatonel,multumesc de info, FIV este Fertilizare In Vitro si vreau sa fac la Paris in eventualitatea in care vom avea domiciliu acolo, dar nu fix in buricul Parisului [:D] ci in provincie, dar ziceam asa in zona Parisului ca sa fie mai aproape, nu pot sa fac drumuri aproape zilnice la mai mult de 50 km de Paris, sa zicem... Oricum am sa mai caut clinici particulare, dar daca va vine vreo idee, va rog sa mi-o impartasiti. O zi buna la toata lumea... Raluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aurelia, nu am primit nici un mesaj de la tine. Decât cele doua de ieri seara de pe lista f-r.com . Chatonel, am cam exagerat cu mesajul de aseara. Insa aud destul de des remarci despre tara si nu-mi pica bine. Pur si simplu. La început le luam pe toate in serios si sufeream pentru orice. Acum am invatat sa îi iau peste picior, caci am avut timp sa le gasesc defectele. Si mai caut si altele....aviz cunoscatorilor de defecte frantzuzesti [box] Si daca sunt petitii, le semnez. V-am pupat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi va pregatiti pt Pasti? Anul asta sunt in acelasi timp, cel ortodox si cel catolic. Cum le combinati? Eu am facut prostia sa-i promit la soacra-mea o masa comuna duminica. Asa ca trebuie sa gatesc foarte mult. M-am gândit la salata boeuf, drob, salata orientala si prajituri. Am o gramada de retete si experienta lipsa! Binenteles ouale vopsite. De data asta cu vopsea de acasa, trimisa intr-o scrisoare mai mare. O seara placuta. PS: cei ce se ocupau de acea petitie au sesizat si ambasada noastra, care a trimis un protest oficial catre directorul expozitiei din Lille. E deja bine, nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...