Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

tot despre soacra,poama acra!!!


Recommended Posts

A mea este la fel,adica genul de femeie parsiva.Eu nu inteleg ce le face pe soacre sa se poarte asa cu nurorile.Sint nurori care intr-adevar sint dificile dar celelalte?A mea de cind am cunoscut-o avea ceva cu mine.Ba ca nu maninc in casa ei,ba ca nu o sun,etc.In fine,niciodata n-a fost o persoana multumita.Plus ca este foarteeeeeeeeee geloasa femeia. Dupa multe chestii care le-a spus despre mine si familia mea(apropos nici nu-mi cunostea familia) acum are pretentia sa o sun zilnic,sa-i dau raportul cu ce fac si sa o solicit numai pe ea in tot ce fac, ca si cum eu n-am mama.De Paste am sunat-o sa-i zic "Cristos a-nviat" si ea imi raspunde ca vezi doamne aveam 3 zile sa o sun.Am sunat-o pe la ora 13 la Bucuresti.Voi ce credeti?Ce trebuia sa o sun la 6 dimineata sa fiu eu prima?In schimb pe fi-su(sotul meu) la sunat ea simbata noaptea sa-i ureze toate cele.Pe mine nu.Acum eu ar fi trebuit sa fac scandal?In fine.Sint multe de povestit.Totusi eu intentionez sa-mi vad de casa mea si sa o raresc cu ea ca prea i-am dat nas si cred ca d-asta face ce face.Vizite rarute si scurte.Ce credeti voi?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
A mea nu e cea mai buna,dar niciodata nu mi-a vorbit urit,ii vorbesc cu Dv si desi de multe ori am suferit din cauza ei,multe stiti povesti ccu ea,m-am hotarit sa nu o mai judec! Ma gindesc ca am si eu doi baieti si ma intreb cum voi fi eu ca soacra,nu cred ca eu voi fi perfecta! Si in plus,zilele trecute,cind am fost foarte bolnava,am stat la ea acasa si m-a ingrijit si pe mine si pe copii asa cum numai mama mea ar fi facut-o! Pentru ca de multe ori am vorbit-o de rau,azi vreau sa-i spun multumesc chiar daca poate maine voi regreta! Azi are nota 10! Nu i-am dat sa inteleaga ce simt ca sa nu i se suie la cap,insa! Rabdare! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis Ai pensule,ai culori,deseneaza raiul si intra in el![ruga] CRISTOS A INVIAT! HRISTOS ANESTI! http://community.webshots.com/user/theodorapap
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Theodora
A mea nu e cea mai buna,dar niciodata nu mi-a vorbit urit,ii vorbesc cu Dv si desi de multe ori am suferit din cauza ei,multe stiti povesti ccu ea,m-am hotarit sa nu o mai judec! Ma gindesc ca am si eu doi baieti si ma intreb cum voi fi eu ca soacra,nu cred ca eu voi fi perfecta! Si in plus,zilele trecute,cind am fost foarte bolnava,am stat la ea acasa si m-a ingrijit si pe mine si pe copii asa cum numai mama mea ar fi facut-o! Pentru ca de multe ori am vorbit-o de rau,azi vreau sa-i spun multumesc chiar daca poate maine voi regreta! Azi are nota 10! Nu i-am dat sa inteleaga ce simt ca sa nu i se suie la cap,insa! Rabdare! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis Ai pensule,ai culori,deseneaza raiul si intra in el![ruga] CRISTOS A INVIAT! HRISTOS ANESTI! http://community.webshots.com/user/theodorapap
Eu nu cred ca vreuna dintre noi ar vrea sa aiba soacra perfecta!!! Ideal ar fi sa isi vada de treburile si problemele pe care le are, sa nu creeze probleme cuplului, sa nu se bage! Nici mie nu mi-a vorbit soacra urat. Ne-am inteles 2 ani foarte bine; pana au aparut copiii! Si pana mi-a zis ca are impresia ca Andreea nu este tocmai normala(bine, ea mi-a zis pe sleau ca am fata handicapata!). De-atunci, nu am mai avut ochi sa o vad! Nu scriem subiectele astea ca sa le judecam; ideea e ca oricat am scrie aici, oricat ne-am stradui, pe ele, cu toanele si obiceiurile lor, cu educatia si mentalitatile lor , nu le vom putea schimba. Si eu m-am gandit de multe ori ca voi avea nora, m-am gandit de multe ori cum vor fi relatiile mele cu ea... Nu stiu... Cert este ca, indiferent, daca-mi vor conveni sau nu deciziile copiilor mei(proprii mei copii , plus nora si ginere), stilul lor de viata s.a.m.d, nu ma voi baga, ii voi lasa sa traiasca asa cum stiu ei, pentru ca si eu traiesc si fac ceea ce cred ca este mai bine pentru familia mea, fara influentele parintilor mei. Vom trai, insa, si vom vedea. Timpul ne mai schimba... Angi&Andrei&Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o soacra poama acra ,acra.La inceput era atenta si buna dar dupa aceea si-a dat arama pe fata.Mai eram si straina.imi interzicea chiar sa-mi vorbesc limba cu sotul meu .Era sarita rau de pe fix.I-am facut un scandal de nu a mai comentat.I-ma zis pai femeie tu esti intreaga la cap???[hot][alcool]A bagat multe strimbe dar nu i-a tinut .Acum m-am eliberat de ea[bonjovi]sint la 10000 de km departare si tare ma iubesteeeeee.....[:D][bis]Eu zic ca-i mai bine sa discuti cu sotul tau .Poate el o va pune putin la punct.Eu am locuit doi ani cu soacramea si tare ma enervam din nimic.De multe ori sotul meu se certa cu ai lui din cauza mea.din te miri ce.Imi amintesc dupa ce l-a,m nasuct pe baietelul meu am facut o febra mare de peste 40 si doar a venit de la distanta sa vada daca o sa mai traiesc[:D]Dar nu a scapat usor de mine.Sotul a ramas acasa cu mine ,nu s-a mai dus la servici si cumnata mea ,nu am ce sa-i reprosez a stat cu baietelul meu.II dadea sa pape si il schimba.Ma bucur Theodora ca soacra ta te-a ajutat macar acum .Hai ca am scris un roman.[bis] http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ghinionul sa fiu singura nora, si nu stiu de ce am impresia ca gelozia e mai mare in cazul asta, eu stiu, cind sint mai multe nurori, poate se mai distribuie. Cucoana asta e rea, rea-rea, da' e o rea nu prea destepta, chiar deloc, asta e un avantaj, ca nu e periculoasa individa. Da' chiar s-asa, tot mi-am facut draci cu ea. I-am gasit ac de cojocul ei, n-o mai caut, n-am de a face cu ea, nu ma intereseaza. Ma intreb, oare pricepe ceva din toate astea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu fac parte dintre cele cu soacre "virtuala", fiindca sotul meu cu 10 ani inainte de a ma cunoaste a divortat de prima lui sotie, si ca pedeapsa a fost repudiat de "regina mama". Asa eu si Matei suntem inexistenti pentru ea. Dealtfel toata lumea este inexistenta pentru ea. Deci soacra mea a refuzat sa-si vada nepotul, bietul meu baiat stie ca are o bunica dar i-am spus ca este bolnava si de aceea nu putem sa o vedem. Cred ca ii lipseste foarte mult bunica fiindca vorbeste mereu de ea. In rest pe mine nu ma deranjeaza atitudinea ei, o consider "ciudata "si cred ca ea are de pierdut. Eu ma simt eliberata de o posibila relatie neplacuta, stiu ca a facut zile negre si celorlalte nurori. FELICIA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se face parul maciuca numai cand aud de ea! 1.Nu m-a suportat de la inceput (sunt olteanca si vezi doamne suntem asa si pe dincolo) 2.orice fac nu e bine(nu e bine ca sunt mai severa cu copilul:in sensul ca nu concep sa ma plimb prin toata casa dupa el sa manance!-eu il pun pe scaun, 30 min mancam si apoi ne jucam) 3.cea mai idioata faza:de ce am prietene care ma ajuta!!!!!!!-pe faza asta m-a lasat balta cu copilul 4.toti ceilalti din neamul ei sunt cei mai buni(uite ce a facut ala, uite cate a realizat celalalt),iar noi care am muncit pt fiecare furculita din casa(nici macar o furculita nu ne-a dat) nu facem nimic bun(orice nu e bine, era mai bine altfel) 5.Sunt casatorita de aproape 4 ani si inca nu ii cunoaste pe parintii mei.De cate ori aude ca vin la noi , nici macar o data nu a zis :hai sa ii cunosc si eu. Asta e cu soacrele! Numai bine, Alexa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am o ... vrajitoare care ma sapa si ma discrediteaza de cite ori poate in fata oricui are rabdare s-o asculte. Nu mai vorbesc ca se straduieste de 7 ani sa ma desparta de sotul meu. In fine sunt multe de spus ... Fetelor, toate cele care aveti probleme cu soacrele, stiu ca ajuta sa te descarci si sa mai povestesti problemele pe care le ai, dar nu vreti mai bine sa gasim solutii de a le pune cu botul pe labe ? Eu de pilda, pina acum am zis sa fiu politicoasa, dar ea a considerat ca daca nu reactionez in nici un fel ,imi asum si recunosc tot ce debiteaza despre mine. Asa ca am inceput sa pun biciul pe ea de cite ori mai vine careva si-mi povesteste ce-a mai auzit din gura ei. Reactii ? A dat inapoi. Nu se astepta. Mi-am propus mie insami sa merg pina in pinzele albe ca sa-mi protejez casnicia de o nebuna. Simona & BB Eugen http://community.webshots.com/user/simonabb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu! Nici eu nu ma inteleg cu soacra si pot spune ca-mi face zilelele amare. Toata viata a fost obisnuita sa conduca si acum vrea sa faca acelasi lucru cu mine. Inainte de casatoria cu fiul ei nu am avut discutii neprincipiale dar dupa nasterea nepotului au aparut problemele. Mie daca imi lipseste ceva cu desavarsire este: DIPLOMATIA. Cum as putea sa o evit cand are apartamentul in blocul vecin? Cand inca mai are un rand de chei? Cand ma trezesc cu „redecorari” in apartament (pe care nu le-am „aprobat”)? E un „munte de bune intentii” ... Acum sunt in faza in care orice ar face eu tot nu as avea putea sa am o relatie normala. Dar ce e mai trist este ca sotul meu o divinizeaza. O consulta in toate cele si nu face un pas de care ea sa nu aiba habar. Desi am avut probleme nu i-a spus niciodata sa-si vada de treaba ei. De multe ori am sentimentul ca eu sunt pe locul doi. TRIST DAR ADEVARAT! Bendis http://photos.yahoo.com/dianabalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bendis, nu cred ca esti pe locul doi, dar gandeste-te si la sotul tau, e mama lui, ea l-a nascut, crescut, prin ea a dobandit incredere in el si datorita ei a devenit barbatul de care te-ai indragostit. Si cred ca ea, chiar daca mai sare calul, are numai bune intentii in tot ceea ce face. Daca sotul tau e atat de apropriat de ea, cel mai bine ar fi ca si tu sa incerci sa ti-o aproprii, lasa ranchiuna deoparte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...