Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tot despre bani...


Recommended Posts

Ruxandra, de abia acum inteleg care e cu adevarat problema. Totusi cred ca cel mai bun mijloc de a gasi o solutie este comunicarea. Nu pot sa dau sfaturi, pt ca fiecare persoana este diferita, dar poate ajungeti la o solutie de compromis, de exemplu sa folositi 1/2 din salariu pentru cheltuieli comune, 1/4 - economii pentru zile mai grele, vacante, etc., si restul de 1/4 sa ramina bani de buzunar. Ce zici?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am incercat sa discut cu el, nu vrea nici un fel de aranjament legat de banii lui...pur si simplu nu accepta. De asta va spuneam ca nu stiu daca sa incerc sa mai vb cu el sau sa-l las in treaba lui. In casa ne mai trebuie multe, ca in orice casa....bani pt vacanta nu avem deloc in momentul asta....deci lucruri ar fi de facut cu banii, numai ca el nu merge pe pricipiul economii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt nici pro nici contra conturilor separate, nu vreau sa-i iau banii de buzunar, dar la el bani de buzunar inseamna de cele mai multe ori mai mult de jumatate din salariu....asta nu mi se pare ok. Foarte multi bani care se duc pe ...nu stiu ce, ca sunt banii lui si face ce vrea cu ei. Gasiti asta normal? E ok? Sau sunt eu o zgarcita?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...