Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din Apr 2003 (11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
LA MULTI ANI ! DARIA,sa fii sanatoasa,sa cresti mare si sa bucuri parintii. Lilib asteptam sa ne spui ce a ales Daria din tava cu minuni? Noi suntem bine,papici noi nu avem,chiar daca vrea din mancarea noastra tot nu-i dau decat paine(graham de regula)sau piure,mergem bine de tot in picioare,dar suntem plini de vanatai deoarece inprastie jucariile in toate partile si cand paseste pe ele se mai dezechilibreaza,cadoar na-ti vrea sa le ocoleasca,nuuuu?????? Deja stie sa ridice piciorul cand vrea sa urce bordura. Carnea de porc este interzisa pana la 2 ani,asa ca nu,de altfel nici noi nu prea mancam carne de porc.Miere iam dat la modul cereale cu miere in lapte si totul a fost OK. Carrie noi nu am avut probleme cu nasul,noi am tusit in schimb,multa sanatate va dorim! Pupici tuturor,pe curand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama prima- corinaq - 1 martie - Ilinca - chei masina, sticluta oja, telefon mobil Karmen - 1 martie - Calin toni - 2 martie - Raluca RUSCUS - 7 martie - Danny Thierry mamamariana - 11 martie - Emilia Gabriela - telefon mobil, oglinda, termometru Laura B - 11 martie - Diana - chei, carte si pix loremari2000 - 13 martie - Loredana dy - 15 martie - Cezar lexi - 15 martie - Eduard - surubelnita, carte de credit, naveta spatiala, carte, parfum, mouse. Vlada -15 martie - Vlad - ceas, bani, carte. alexias - 19 aprilie - Alexandra cary - 19 martie - Axel Andrei - lei, dolari, foarfeca Anisia - 21 martie - Rares-Costin Brindu - 21 martie - Mihail Lilib - 29 martie - Daria - ruj, carte, bani Acvi - 3 aprilie - Alex - chei apartament, surubelnita, chei masina. Tuchi - 3 aprilie - Dragos Mihuletu - 3 aprilie - Sara Daniela - perie, foarfeca, ruj, carte, bani Adela P - 3 aprilie - Jonathan Mathieu Verutza - 8 aprilie - Alina-Diana - oglinda, bani, pix Pico - 9 aprilie - Ioana Carrina - lant aur, foarfeca, pix Caterina - 9 aprilie - Giulio Ariel - 10 Aprilie - Alexutza Taisia (Monica) - 10 aprilie - Adrian Piti - 11 aprilie - Armand Adrian ivartolas - 11 aprilie - Alex Bendis - 13 aprilie - David - parfum, cutie bere, casti audio, seringa anutze - 16 aprilie - Bianca issabbella - 19 aprilie - Delia Crysa - 20 aprilie - Bianca Saso - 22 aprilie - Nathalie Pisicutele - 23 aprilie - PISICUTA ungureaa - 25 aprilie - Gabriel Andreea Ana - 26 aprilie - Anais Geta Sfia - 27 aprilie - Mihaela dana d - 28 aprilie - Ana Ilinca Lumi - 2 mai - Denisa Cristina ange - 13 mai - Robert Mihail Bebelusha 28 - 16 mai - Corina pozici cu bebei de martie - aprilie: http://community.webshots.com/user/mitzapicia adresa bradutului cu bebeii nostri: http://www.haihui.ro/tree.html La Multi Ani, Daria, printesa mica si sa alegi ce trebuie si ce vrea mama de pe tava! Dragele mele, nu m-am lenevit cu scrisul. Ca si voi sunt in mare criza de timp, numai ca se pare ca voi stati mai bine cu finalizarea. Ti-am dus dorul, mamamariana, bine ca nu ne mai sperii cu cate-o boala si ai numai vesti-povesti bune despre draguta de Emi. Corina... si eu il cam neglijez pe al meu sot, dar el nu se lasa, se baga in sufletul meu pana il maingai si-l dezmierd si pe el. Norocul lui e ca seara nu o tinem pe Sara la noi. Vaccin... vreau sa-i facem saptamana viitoare, dupa ce implineste un an, cand imi iau si eu 3 zile de concediu. O sa alegem, probabil, Tetracocq. N-a facut pana acum reactii secundare Sara de la vaccinul asta, sper ca scapam si de data asta. Domnisorica noastra s-a facut o smechera. Cand iesim afara nu mai vrea tinuta de manuta sa nu se faca de ras fata de copii mai mari. E inebunita dupa flori si frunze, le smotoceste pana la tulpina, le tranteste pe jos si dup-aia incepe sa le mature cu manuta. Slava Domnului ca nu le mai baga in gurita. Nici in scranciob nu vrea sa o mai tinem, se tine singurica de bare si tipa sa o dam mai tare. Cea mai bucuroasa e cand o tin fetele mai mari in brate, ca asa se poate da mai tare in leagan, asa ca isi cauta tot timpul victime zambind fetelor mai mari. La capitolul victime se mai inscriu si toti copii sub un an jumate, carora le smulge biscuitii sau painea din mana, nu neaparat sa le manance ea, de unde deduc ca tine la silueta copilasilor. Pentru ca, dupa ce le smulge din manute, le arunca pe jos si incepe sa le tina o pledoarie, pe limba ei, despre nu stiu ce. Nu-mi da voie sa ma uit in gurita ei dupa dinti, ceea ce ma face sa sper in continuare ca are 6 dintisori, pe ceilalti doi de jos am reusit sa vad ca-s pe drum. E innebunita dupa ham-ham, alearga ca nebuna dupa ei sa-i mangaie sau sa-si dezmierde capsorul de blana lor. Se pare ca mai toti cateii de rasa au experiente neplacute cu copiii, ca atunci cand o vad pe asta mica venind inspre ei fug mancand pamantul. Aia maidanezi ar sta, dar nu-i dau eu voie Sarei sa puna mana pe ei sa ne trezim cu purici. De mancat... sa vedem ce ne da nou acum, la un an, Dna Dr. Ii mai dau si eu alimente... interzise, ca nu scapam. Saptamana trecuta, la tara, am asezat-o la masa cu noi, intre mine si tac'su, i-am pus o ceapa verde intr-o mana si in cealalta mana un coltisor de paine, si pot sa va spun ca pustoaica musca cu pofta din ceapa verde cand ne vedea si pe noi ca mancam ceapa si apoi lua o gurita de paine... foarte mandra ca mananca in rand cu noi. Cam asta despre noi, mai avem cateva zile si facem anisorul. Ma intreb daca sa-i pun si flori in tava, ca sigur astea o sa le aleaga in primul rand, in al doilea probabil bulgarii de pamant, apoi cartea si... adio bani. Chiar, daca trage flori inseamna ca o sa fie florareasa? Cary, te-ai scos cu ficioru-tau. O sa va cladeasca palate cand o sa creasca:). Pupici, ma intorc la treaba sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]LA MULTI ANI DARIA. Micuta printesa sa va aduca numai bucurii, sa creasca mare si sanatoasa, desteapta si frumoasa! Dy - mami de Cezar si sotie de Danut http://community.webshots.com/user/dienuta101
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici de aprilie! V-am citit tot timpul! Mereu am fost alaturi de voi sa vad care sint etapele bebeilor vostrii! Eu eram cu un pas in urma voastra si doream sa ma informez de la mamici mai timpurii! Urez LA MULTI ANI TUTUROR BEBEILOR DE APRILIE! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici, Va multumesc foarte mult pt. urari, sunteti dragute ca de obicei.S-a terminat si petrecerea noastra...a fost frumos, daria a fost vesela, nici nu ma asteptam, credeam ca o sa fie maraita pt. ca ea nu este obisnuita cu multa lume, dar a fost totul OK; a primit multe hainute si jucarii; dupa tava a luat: rujul, cartea si banii...; copilasi nu am avut invitati, doar un verisor al dariei, mai mare cu 2 ani, de ce? pt. ca noi nu mai avem pe nimeni cu copii asa mici, nici rude, nici prietenii [:(] In rest suntem si noi ca si ceilalti copilasi, nazdravani, urmeaza sa mergem joi la vaccin, am emotii, nici nu vreau sa ma mai gandesc... in final vreau sa va intreb, ati dat puilor ciuperci? este voie? Toate cele bune va doresc tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...