Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din Apr 2003 (11)


Recommended Posts

La multi ani PISICUTEI! Nu prea am vazut pisicutele pe forum, dar daca e pe lista... primeste din partea noastra urari de sanatate, bucurii si mult noroc in viata! Fetelor, ce s-a intamplat cu Anisia pan' la urma? Eu nu inteleg nimic. Anisia! Sunt sigura ca citesti aici, nu cred ca te lasa inima sa nu mai dai o raita pe la colegele tale de grupa. Hai lumineaza-ma si pe mine. Am eu vreo vina? Te rog vino inapoi printre noi. NOi astazi plecam in oras ca e sarbatoare si nu prea avem ce face acasa. Mai spre seara iesim la plimbare in parc si cam atat... Nici un Gheorghe prin zona ca sa ne destrabalam putin. Am plecat la studiat cat doarme puiul. Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La multi ani tuturor sarbatoritilor![s] Desi va citesc regulat, ajung sa scriu tot mai rar pt. ca Vlad e din ce in ce mai nebunatic si nu-l pot scapa din ochi o secunda, mai ales ca acum e indragostit nebuneste de catel si nu-l lasa in pace o clipa.Il calareste, il pupa, vrea sa-i dea jucariile sa se joace cu el, numai ca i le arunca si il loveste.Ieri cand am fost neatenta o clipa a scos din sertar parfumurile si nu stiu cum a reusit de s-a stropit... va dati seama cum mirosea in toata casa! Ii place f. mult afara si, mai nou, ca sa inteleg clar ce vrea ia cheile si se duce cu ele sa deschida usa si sa iasa. Noi ne-am hotarat sa mergem in week-end-ul viitor la mare si asa vom face un fel de repetitie generala pt. la vara. Cu greutatea pot spune ca stau binisor - 1,63 m si 58 kg - numai ca cele 3-4 kg ramase se incapataneaza sa ma paraseasca, insa nu ma dau batuta. Si acum as vrea sa va intreb ceva mai delicat - mai exista vreo mamica care sa alapteze si careia sa nu-i fi venit inca ciclul? Oare ar trebui sa merg la doctor? V-am pupat, Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI ! Pisicuta,sa cresti mare,sa fii sanatoasa,sa ai noroc si PETRECERE FRUMOASA la prima ta aniversare!,iar mamica poate isi aduce aminte sa ne mai scrie si noi ce face pisicuta mica! Noi suntem bine,ieri am dat pe ma doctor sa vedem cum mai stam,se pare ca bine,acum la 1 an si o luna avem 10.400kg si 75cm.,se pare ca ne vin si noua molarii asa ca Axel e un pic agitat.E foarte greu sa lipim cele 2 portii de somn,deoarece daca trag de el ca sa sara somnul de la 11-12.30 este foarte obosit la masa de pranz si mananca cu maraiala(binenteles ca nu cantitate mare)iar daca il culc fara somnul de mai sus,si-l pun in pat la 13.30 doarme pana la 16.00 dupa care seara pe la 20.30 este foarte obosit si din nou incepe maraiala.Banuiesc ca daca l-as culca seara la 21.00,dimineata mi-ar da el mie scularea pe la 6.00,ceea ce nu-mi convine deloc asa ca am renuntat sa lipesc portiile de somn. Azi e sarbatoare asa ca am plecat la cumparaturi cu gandul ca maine incepe week-end-ul si poate iesim la iarba verde,dar se pare ca vremea c-am stamba din nas,asa ca vom mai vedea. Mamamariana unde e mama ei de Thailanda de costa asa mult biletul!,caci acum o luna dus-intors pana in SUA costa 650$,e cumva pe luna??!!??!!?? Sa inteleg ca petrecerea copiilor a avut loc chiar daca a fost pana de curent?Sa ne spui cand pui la vedere pozele de la petrecere. Mihaela sa stii ca si noi papam paste,care de regula nu contin ou(caci am mari rezerve aici)sunt in forma de floricica sau numere;am mai vazut in forma de dinozauri dar mi se par cam mari.La astea mici timpul de firbere este scurt,asa una,doua si sunt gata! De regula ii fac paste+branza+o lingura de smantana si putin cascaval ras. Diana sa stii ca Axel tipa daca nu-l las'sa faca un anumit lucru,dar nici eu nu ma las' mai prejos si continui sa-l cert,iar el se uita la mine c-o mutrita ........dar eu continui foarte serioasa si in final se potoleste din tipat si lasa lucrul la locul lui. Noi va dorim week-end placut si multi pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello, Mihaela, eu cumpar paste Barilla - mai multe feluri: - Emilliani (care sunt ca niste taitei de casa -sunt tare bune) - Tagliatelle (cu spanac sau fara) - si unele mici mici si subtiri- pe care le pun in supa Toate au ou, dar de la 1 an putem incerca si albusul de eu (lucru pe care eu nu l-am facut, dar in ceea ce priveste pastele - ii dau de la 11 luni -medicii mi-au spus ca este ok) In ceea ce priveste pestele eu fac asa: iau bucata de file de peste o fierb,o scot,CTC de oase, pun in teflon o lingura ulei de masline , pestele, putina apa, un catel de usturoi, rosii,busuioc, patrunjel si ceapa verde deshidrata, apoi pun pastele- fierte in prealabil). Cam asta este.. Mai fac si peste cu sos alb si cu garnitura de legume (baby carotts, broccoli, cartofi, dovlecel). Bianca este fun orez (la cuptor cu legume muuuulte-printre care conopida, dovlecel, rosie, morcov) di ficatei. Mai dati lapte formula la bebei? Eu duminica ajung la medic si atunci intreb. Alexiei i-am scos laptele formula la un an si l-am inlocuit pana la 1,6 cu Prima Crestere si apoi cu Dorna albastru (desi la carte spune ca ar trebui lapte mai gras de 1,5) Cum procedati cu spalatul pe dinti, ca Bianca vrea singura sa "opereze" si nu prea ii iese! Ana http://community.webshots.com/user/anutze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E departe Thailanda asta... a naibii de departe. Zbori de behai. Vreo 10 mii de km in linie dreapta, dar cand mergi prin Amsterdam cu KLM sau prin Frankfurt cu Lufthansa, mai inconjuri putin. Voi pune in seara asta pozicile... va si anunt cand le-am terminat de aranajat. Da, petrecerea s-a tinut fara curent - a fost jalnic mai ales in partea a doua cand a inceput sa se incalzeasca ingrozitor. Dar am deschis toate geamurile si usile si s-a facut putin curent si a mers... Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anutza cat sta la cuptor ficatul cu legume si orez?,sau le i-au la consultat cu furculita?Cred ca am sa le incerc si eu.Dupa ce scoti mancarea din cuptor o mixezi sau va descurcati cu mestecatul??? Axel papa orez numai in ciorbita de legume,dar mixat=terci. Peste noi i-am dat fier si nu i-a placut,dar cand l-am prajit i-a placut. Lapte papam tot formula,dar de la 1 an si jumatate o sa-l trec pe pasteurizat. Spalatul pe dinti nu ne tenteaza inca asa ca in fiecare seara luam o pastiluta de zymafluor. Mamamariana nu vreau sa behai,asa ca astept sa vii tu sa ne vedem cu toatele aici.Cred ca a fost o petrecere foarte incinsa,eu una nu cred ca as fi rezistat si sigur imi sarea mustarul din te miri ce! Week-end placut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI NATHALIE, PISICUTA! multa sanatate, fericire si noroc, o viata frumoasa si fara griji! anutze, bine ai revenit ai doua printese frumoase. imi pare rau ca anisia a luat aceasta decizie, am cautat subiectul postat de ea dar nu l-am gasit. Nici eu nu prea am timp sa scriu, daria se tine tot timpul dupa mine, daca ma asez la calculator...e jale, dar stiti si voi f. bine cum este; de cateva zile facem kk la olita, adica jumatate in scutec jumatate in olita :); il strigam toata ziua pe tata, daca mergem la plimbare si vede un barbat cu mustata, arata cu mana spre el si striga tata; ceasul este tot tata mancarea este papa , plecatul este tot papa ; in rest suntem bine. Week-end placut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,ati facut ochi??? Sunt super pozele,iar aia cu ambele bijuterii pe fotoliu iti vine s-o mananci,de altfel si eu fac poze in duo si alea ies cele mai frumoase,copiii mici au altfel de reactii cand ii pozezi cu sora sau cu fratele,cel putin asa constat eu.Stau la pozat si chiar zambesc. Dar ce de copiii au fost la playground,cred ca a avut din greu ce sa stranga menajera,mie sigur imi sarea mustarul! Gata va las,ca trebe sa se scoale echipa,sa papam si sa plecam in parc,va dorim si voua distractie placuta. Pe curand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga MamaMariana am poftit si am privit. Ai un ingeras tare dragalas. Sa-ti traiasca! Interesanta ideea de party pt. copilasi iar din fotografii "rezulta" ca aveti si un spatiu generos. Sincer nu mi-as imagina o gradinita de copii in apartamentul meu plin de mobila, cabluri... E clar! Week-end -ul a sosit si doar Cary ramane la "datorie". Restu'.... David a facut zilele astea niste progrese "uimitoare". Dupa o serie de cazaturi ii pierise pur si simplu initiativa de a merge de unul singur. Se tinea de mobile si cand vedea ca s-au "sfarsit" o lua de-a busilea. Astazi a patrulat singurel. Tocmai cand vroiam sa imortalizez momentul pe camera a dat cu capul de mobila. Pur si simplu nu am putut reactiona. De astfel de "cascadorii" ma ingrozesc. In fine ... probabil ca atunci cand va avea vreo 40 de ani o sa ma relaxez si eu. Cum stati cu igiena orala? Ce pasta de dinti folositi? Pana data viitoare toate cele bune! BENDIS http://photos.yahoo.com/dianabalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...